Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι κανει εναν ανθρωπο ευτυχισμενο ? Αριστοτελης και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 26 Νοεμβρίου 2015.

  1. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Προκλησεις υπαρχουν. Προσκληση πρεπει να κερδισεις για να λαβεις νομίζω.

    Και περικαλω....κανουμε εισαγωγη στο ελαιολαδο!!!
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Η παραδοχή ότι Κάποιος ξέρει καλύτερα από μένα, ότι μπορεί να με οδηγεί καλύτερα από ότι εγώ τον εαυτό μου, ότι με κάνει να απολαμβάνω πράγματα περισσότερο από ότι θα μπορούσα εγώ με τον τρόπο που είχα, ότι μπορεί να με φροντίζει καλύτερα από ότι εγώ τον εαυτό μου, ότι τελικά με αγαπάει περισσότερο από ότι εγώ τον εαυτό μου. Και σιγά σιγά με μαθαίνει να τα κάνω κι εγώ καλύτερα όλα αυτά...  
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μου ειναι δυσκολο να στο εξηγησω σε δυο γραμμες, ωστε να μην ριξω το φορουμκαι να μην προσβαλλω καποια, που ισως και να μην γνωριζω

    δεν ξερω τι εκαναν οι αλλοι, εγω μεγαλωσα με προκλησεις. καθε προκληση ειχε μεσα της και μια προσκληση.

    θα δειξει. εναν χρονο που ειμαι εδω, δεν ειχα καποια σοβαρη προκληση, μην επαναλαμβανομαι, ηταν αερας κοπανιστος.

    ο βαθυτερος λογος ειναι πιστευω ο ιδιος, για τον οποιο κανουμε εισαγωγη το ελαιολαδο. Ενω ειναι κατω απ τη μυτη μας, δεν το βλεπουμε, και βλεπουμε τις ευκολες και ετοιμες λυσεις, αρκει να ειναι φανταχτερες
     
  4. Καλη(σπέρα)μέρα Τζακ (πρώην Δημήτρης Άλφα σωστά; ). Κοίτα εγώ βασικά είμαι του Πλάτωνα, άρα η ευτυχία βρίσκεται απλά «έξω από την σπηλιά»  

    Μιλάς για τα «Πολιτικά». Κοίτα εκεί μιλά για «ευδαιμονία» ο δαίμων ε; (Κάπου δεν έβαλα κόμμα; Τι ‘ναι αυτά τα πούστικα!) Δεν νοείται εκτός «πόλης» (επιχειρείς βδσμ αλληγορία ή είμαι στρατόσφαιρα; ). Ο Αριστοτέλης μίλησε για αυτάρκεια που έρχεται μέσα από την ευνομία (υπονοείς την ευνομία του Master; Την gorίσια του δικαιοσύνη; ). Είναι μια δημιουργική σκέψη, αλλά είμαι ο πλέον ακατάλληλος να σου απαντήσω. Καθ’ ότι δεν είμαι βδσέμερ και σε κοινή θέα, έχω σκίσει τις βδσμλογικές ακολουθώντας την δική μου τρελογική. Αυτό είναι άλλωστε το ευλογημένα καταραμένο σε τούτη γωνιά της γης, η αποδόμηση της κάθε παγκόσμιας τρέλας, που έντεχνα λανσάρετε ως απεριτίφ, μιας έκπτωτης ζωής στους θιασώτες του ηθικού… Κάτσε μία να ξαναδιαβάσω, να δω και ‘γω αν με καταλαβαίνω… Πάρα πολύ ωραία... Συνεχίζω   Βασικά έχω ανησυχία. Τα κλασικά λινά (σεντόνια) δεν τα είδα (όλα) και κατ’ επανάληψη! Γι’ αυτό και έκανα παρέμβαση, σαν την γνωστή σκατόμυγα (Αλογόμυγα ήταν άλλος) να ανάψω τα αίματα (μετά, σιγά μη με ξαναδείς!).

    Κατά στον Επίκουρο σκοπός είναι η διατήρηση! Τίποτα δεν είναι αρκετό για κάποιον που το αρκετό είναι λίγο, δεν μιλάμε εδώ για ποσότητα αλλά για ποιότητα.

    Ο Επίκτητος σημειώνει, ότι κατόπιν αυτογνωσίας, η ευτυχία είναι, να μην πονά το σώμα, να μην ταράσσεται η ψυχή (η ρημάδα). Ελευθερία και σκλαβιά, τίποτα άλλο από αρετή και κακία.

    Προσωπικά, δεν ψάχνω στο βδσμ κάποια ευτυχία, η ευτυχία μπορεί να είναι οπουδήποτε. Μπορεί να είσαι do(λ)mάς και να βρεις την ευτυχία σε μια βανιλίτσα, τότε τι θα κάνεις; Ξέρω, ‘γω καλούπια, στερεότυπα, πετραχυλάτες ταμπέλες όχι ευτυχία δεν φέρνουνε, αλλά μιζέρια και μοναξιά, γι αυτό προτιμώ (όχι ως λιμπερτίνος, αλλά ως φιλοσοφία γενικότερα) να είμαι ανοιχτός στην ζωή, δεν ψάχνω καμία ευτυχία (Ευγενία ναι   ), αν είναι ξέρει που θα με βρει (η ευτυχία, από Ευγενίες γιομάτος ο τόπος). Αυτά τα απλά και ολίγα. Α! Επίσης… ευτυχισμένος είμαι τα μάλα, πολλώ μάλλον απόψε, που τα είπαμε. Καλή συνέχεια…
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Πες αλήθεια ότι το έγραψες όλο αυτό μόνος σου...     
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ωραια απαντηση δρακε, πολυ πλουσιοτερη απ οσο περιμενα. εχουμε ξαναμιλησει καπου ? δε θυμαμαι... Αλλα για να ξερεις και το do(λ)mas, κατι μου λεει πως με διαβαζεις  
     
  7. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Η απολυτη επικοινωνια.
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    περιμενω να πεταχτει κι αλλος που δεν εχει διαβασει καν το θεμα και να πει

    "το παστιτσιο"

    ο,τι να΄ναι ...  
     
  9. seduced mind

    seduced mind Guest

    Φρεσκοστημένος χυμός πορτοκάλι εμπλουτισμένος με καθαρό mdma  
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ετσι μπραβο ! χυμος ανανα σε καρυδα κι ομπρελινο. μαζι με τα τρια πουλακια, προσφορα απ το lidl  
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εκτονωση σεξουαλικων ορμων που εχουν υπερβαλων ζηλο   , βιτσια και φαντασιωσεις απο τη μια και απο την αλλη ακομη και βιαιη επιβολη του τελιοφιλικου οχι μανους του τροπου ζωης. Καλυτερο ντιλ δεν παιζει στην αγορα
     
  12. Wild Nicole

    Wild Nicole Guest

    Ήταν κάποτε ένα κορίτσι που ζούσε σε ένα κάστρο... Το κάστρο ήταν του μπαμπά... Ο μπαμπάς είχε δύναμη... Η δύναμή του ήταν το κάστρο...

    [Ειδοποίηση από το excel: σφάλμα κυκλικής αναφοράς]

    Το κορίτσι ήταν προστατευμένο... Ένιωθε αγάπη, ένιωθε ασφάλεια... Όλα ήταν τέλεια. Ήταν ευτυχισμένο...

    [E=mc2]

    Μια μέρα, όμως, το κορίτσι μεγάλωσε, έγινε γυναίκα... και ο μπαμπάς ήθελε να της δώσει τη δύναμη του... αλλά ήταν πολλή για εκείνη...και δεν μπορούσε να την πάρει...

    [I can't be like you, dad...]

    Από τότε προσπαθεί να γυρίσει πίσω... τότε που όλα ήταν τέλεια... τότε που ήταν ευτυχισμένη... και ψάχνει να κουρνιάσει στην αγκαλιά εκείνου... που δεν θα της έδινε ποτέ τη δύναμη του...