Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μας κάνει να είμαστε αυτό που είμαστε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 6 Αυγούστου 2005.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Τι μας κάνει να είμαστε αυτό που είμαστε?


    Το ‘ ’παρεκκλινουσα ‘’ .... είναι σχετικό,
    γιατί ‘’ παρεκκλινουσα ‘’ και εγώ μπορώ να θεωρήσω πως είναι ,
    πχ η δική σου σεξουαλική ζωή η γενικότερα ο δικός σου τρόπος ζωής ,
    η της κυριούλας δίπλα η του κυριουλη .
    Δεν λένε κάτι αυτά πλέον !

    Παρεκκλινουσα ,
    για τον κάθε έναν είναι κάτι το οποίο δεν του πάει , δεν το γουστάρει ,
    και ναι προβληματιζόμαστε , σίγουρα για την κυριούλα η τον κυριουλη δίπλα
    που δεν μας αρέσει και είναι έξω από μας αυτό που ζει ,
    ( άνθρωποι είμαστε και Έλληνες ... ) ,
    but ,
    γιατί πάντα υπάρχει ένα but σε αυτή την ζωή ..... ,
    το εδώ είναι ,
    αυτό που είπα και πιο πάνω .... ,
    πως αυτό που βλέπεις εσύ η οποιοσδήποτε άλλος σαν παραλογισμό η παρεκκλινουσα συμπεριφορά ,
    που νομίζεις η που όντως φαντασιώνεται και προσπαθεί να εξουσιάσει σε όλα τα επίπεδα , ψυχρά σου απαντώ ...
    δεν ξέρω αν μας ενδιαφέρει εδώ που είμαστε ,
    και με αυτό λέω πως , όποιος έχει μυαλό ( όχι πολύ , λιγο ) ,
    ξέρει να ψαχτεί , ψαχνεται , και παιρνει το δρόμο το σωστό γι αυτόν !
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    anasia ... ουε και αλιμονο αν επρεπε να δικαιολογηθουμε για οτιδηποτε αφορα την προσωπικη μας ζωη .. κανεις δεν ζητησε κατι τετοιο και σιγουρα οι διαφορετικες γευσεις που αναζητουμε δεν θα ηταν λογος αν σε γνωριζα να μην σε δεχομουνα ως μια πολυ καλη φιλη .....
    επισης συμφωνω απολυτα με αυτο που ειπες : "ξέρει να ψαχτεί , ψαχνεται , και παιρνει το δρόμο το σωστό γι αυτόν !" ...
    Ενα παραδειγμα θα πω : ...
    Θεωρω τα σοου τυπου Μπιγκ Μπραδερ ως εγκληματικα κατα του ανθρωπινου πνευματος και στην παρεα δεν χανω ευκαιρια για να ειρωνευτω το πνευματικο επιπεδο των τηλεθεατων ... πολλοι φιλοι μου βλεπουν τα σοου αυτα ... ξερετε τι μας κρατει σε φιλια ? ... ο σεβασμος της προσωπικοτητας .. το οτι εκτιμω τον φιλο μου δεν σημαινει οτι δεν θα του πω την αποψη μου και αντιστροφα , υπαρχουν χιλια πραγματα που στοιχειοθετουν μια προσωπικοτητα , ειναι φυσικο καποια να αποτελουν πολο αντιπαραθεσης ... ειναι αφυσικο να μην αγαπας .
    Σχετικα με την επιμαχη προταση (αυτη με τα παντελονια..) ... στον νου μου ειχα την αφηγηση αυτης της κοπελας (μεταξυ και αλλων σκηνων) .. ειναι φυσικο να εχω αυτη την αποψη απο την δικη μου οπτικη γωνια . Γιατι η δικη σας θεση πρεπει να περναει μεσα απο την παρεξηγηση ? ....
    Καποια στιγμη ... οταν το κλιμα το σηκωσει ... καλο θα ηταν ενα τοπικ (νημα) περι οριων αναμεσα στην βια-απολαυση και στην βια-βιαιοτητα .. ειχα δει καποιο τετοιο στο παρελθον .... δεν μπορω να το εντοπισω ομως .
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Με την άδεια Σας ελπίζω Κύριε, θα το δανειστώ...
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Κατοπιν εξηγησεων αλλα και αποστολης PM οπου υποσχεθηκα ηπιοτερους χαρακτηρισμους στο μελλον , θεωρησα οτι ελαβε τελος η διαφωνια περι οριων στην καταθεση αποψεων .. Πιστευτε οτι αφησαμε καποια κενα και επιθυμειτε περισσοτερη αναλυση ? .... ή απλα καποιες ανεκλπηρωτες τασεις εξουσιας αναζητουν ρολους διδασκαλου και κακου μαθητη που πρεπει να του το πουμε 2-3 φορες να το εμπεδωσει ? ...
    Επαναλαμβανω (και δημοσια), οτι θα υπερασπιζομαι το δικαιωμα (ως Ελλην) της ελευθερης εκφρασης και αποψης καταθετοντας παντα αυτο που πιστευω , υποσχομαι ομως να προσεχω καλυτερα τους χαρακτηρισμους μου .... και το λεω αυτο με πληρη συνειδηση της ιδιαιτεροτητας του χωρου , κανοντας μια μικρη ανοχη στην απολυτη αποψη μου περι Βιας-βιας (εκτος οριων .. δικων μου τουλαχιστο)
    .... Αγαπητοι φιλοι .. στο τοπικ "Ουρολαγνεια" προεκυψε αναλογο ζητημα με προσβλητικους χαρακτηρισμους .. ωστοσο οι διαφωνιες με επικεντρο Kinky πρακτικες δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τις αποψεις περι βιας .. και οταν τα ορια αυτης γινονται ασαφη και αοριστα τοτε ακομη και η ουδετερη σταση μπορει να θεωρηθει ως ψηφος εμπιστοσυνης στην βια . Χρειαζεται μεγαλη λοιπον προσοχη οταν εναντιονομαστε σε μια αποψη κατα της βιας ...
    Αυτα ειχα να πω και ας μου συγχωρεθει που εφυγα λιγακι απο το θεμα , αν και ειναι μεσα στο πνευμα του τοπικ , νομιζω πως ειναι μια εξισου σημαντικη και ενδιαφερουσα συζητηση ...