Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μουσική ακούτε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 27 Ιανουαρίου 2006.

  1. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Μετά από τον χαμό που έγινε με μερικά threads,μετά από απαράδεκτα posts,μετά την αποχώρηση από το forum του Master Spiler-τον οποίο θεωρώ αξιοπρεπέστατο σε αντίθεση με ορισμένα άλλα άτομα εδώ μέσα και ελπίζω να το ξανασκεφτεί και να επανέλθει- ας ρίξουμε λίγο τους τόνους.
    Ποιό είδος μουσικής λοιπόν σας εκφράζει?
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Ανάλογα με την διάθεση μου.

    Για εκτόνωση: metal
    Για ψυχική ανάταση: κλασική & rock
    Για ρομαντισμό και ποικίλα άλλα συναισθήματα: country ballands, blues & λαϊκό
    Για χορό: Latin, δημοτικά, λαϊκά.

    Αστάρτη
     
  3. Angel

    Angel New Member

    rock, metal, blues, gothic, τζαζ κ.α. αναλογα με την διαθεση φυσικα
     
  4. metalswitch

    metalswitch New Member

    Θα συμφωνήσω σε όλα με την Αστάρτη!!! Μόνο στα δημοτικά έχω κάποιους ενδοιασμούς, αλλά όταν έρχεται η ώρα για χορό, τους παραβλέπω...
     
  5. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    "Heavy, heavy, metal music is my life..." The Nightcomers - Heavy Metal Mania
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Ραχμάνινωφ, ο αγαπημενος..
     
  7. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Προτιμώ τα ελληνικά. Αλλά και τα ξένα!! Αν είναι ακουστικά, και του γούστου μου πάντα. Οπως blues, tzaz, Latin, rock. Φυσικά, εξαρτάται πως θα είμαι εκείνη την στιγμή. Αν είμαι σπίτι ακούω ότι μου αρέσει. Αν είμαι κάπου έξω αναγκαστικά ότι παίζει το μαγαζί.
     
  8. commcosmos

    commcosmos Regular Member

    Experimental, Alternative, Powerpop, Indie.
     
  9. daffodil

    daffodil New Member

    Ωραίο Thread Astarty 
    Αν και δεν μου αρέσει να κατηγοριοποιώ τη μουσική, λογικός είναι ο διαχωρισμός κάποιων ειδών ή ρευμάτων και η υιοθέτηση ενός κώδικα κυρίως προς χάριν συνεννόησης.
    Οτιδήποτε μου αγγίζει την ψυχή θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο και το ακούω.
    Τα είδη που μου αρέσουν είναι πολλά και διαφορετικά μεταξύ τους ανάλογα πάντα με τη διάθεση.
    jazz, blues, funk, soul, rock, alternative rock, gothic, ebm, industrial, klasiki, keltika.

    Αν κάποιος/α έχει διάθεση για ανταλλαγή απόψεων ή ίσως και mp3s θα με ενδιέφερε πολύ. Έχω αρκετό υλικό αλλά σίγουρα με ενδιαφέρει πάντα να εξελίσσομαι και να μαθαίνω.

    Ένα από τα πιο αγαπημένα μου album: Kind of Blue (Miles Davis)
    Φιλάκια σε όλους:lol:
     
  10. echo

    echo ***

    RE: RE: Τι μουσική ακούτε?

    Kind of blue !!! Μοναδικο Feeling το απολυτο blue !

    Εχω απαντα Miles davis,δοκιμασε και το Sketches of Spain,πιο σκοτεινο αλλα σε παει εντελως αλλου.
     
  11. commcosmos

    commcosmos Regular Member

    Συμφωνώ με τον puppy.


    daffodil ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή γνώσεων-απόψεων πάνω σε
    soul-funk-jazz.
     
  12. kaan

    kaan New Member

    Για τις περισσοτερες ώρες προτιμω ελληνικα και συγκεκριμένα λαϊκά.Πάντως μου αρέσει και η κλασσικη μουσικη.Σήμερα που ειναι μέρα Mozart είναι σούπερ!