Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 26 Νοεμβρίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Η ερωτηση απευθυνεται σε Κυριαρχους αλλα μπορουν να απαντησουν ολοι.

    Γνωριζετε ενα ατομο υποτακτικης ψυχλολογιας ειτε απο το διαδικτυο ειτε εκ του συνεγγυς.
    Εκ πρωτης οψεως σας ελκυει ως εμφανιση.
    Τι ειναι αυτο που σας απωθει τοσο ωστε να μην επιθυμησετε περαιτερω επαφη μαζι του?
    Αναφερομαι πιο πολυ στην συμπεριφορα και σε στοιχεια της προσωπικοτητας του που διαφαινονται με τις πρωτες λεξεις και οχι στην εμφανιση.

    *Μην σκοτωθουμε  .....χαλαρα και ευγενικα παρακαλω.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    να μην είναι αντιδραστική και γλωσσού, όπως είχες αναφέρει κάπου αλλού
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    πολυ ενδιαφερον νημα ,
    περιμενω ανυπομονα τις αποψεις των κυριαρχων,
    να ξερω πως να φερομαι ωστε να τους αποτρεπω ...
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Εμ τι νομιζες, τυχαια το εβαλα?
    Να ξερουμε πως σκεφτονται και να παρουσιαζομαστε σαν ....αγγελοι....χαχαχα!!!!
     
  5. vanesa

    vanesa Regular Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση περιμένω να δω τοποθετήσεις από αφεντρές
     
  6. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Τω όντι ενδιαφέρον θέμα.Εμένα προσωπικά το να βρίζει,να περπατάει ατσούμπαλα και να κάνει πράγματα παίρνοντας πρωτοβουλίες για να αποδείξει πόσο τέλεια σκλάβα/υποτακτική είναι.
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Θα με απωθούσε η μελαγχολία, το άδειο βλέμμα, και το θυμωμένο πρόσωπο...
     
  8. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Το ότι έχει μια ελκυστική εμφάνιση δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο προσόν (υπάρχουν αρκετές εξ άλλου).
    Με απωθεί να είναι...
    1)ψεύτικη ( γελάκια, φιγούρα, τουπέ, υπερβολές)
    2)ψυχρή και γλωσσού,
    3)αγενής
    4)να κοιτάει ταβάνια, καρέκλες, λαμπατέρ όταν μου μιλάει
    5)να συμφωνεί απόλυτα και σε όλα και όταν της ζητάς να το αιτιολογήσει να μην μπορεί όπως και το αντίθετο
    6)να μην έχει δική της άποψη, γνώμη
    7)να θέλει σε έναν καφέ να πάρει απαντήσεις για όλους του προβληματισμούς - ερωτήματα που την απασχολούν από την μέρα που γεννήθηκε
    8)να αρχίζει να υποκοριστικά και τα υπονοούμενα χωρίς να γνωριζόμαστε
    9)να μην ακούει - καταλαβαίνει αυτά που της λες και να κουνά με κατανόηση το κεφάλι της
    10)να σκανάρει την γύρω περιοχή και ό,τι κυκλοφορεί αδιαλείπτως
    11)να εκνευρίζεται με το παραμικρό και να είναι γενικότερα πολύ νευρική
    12)να μην έχει γνώση - εμπειρία αλλά στην κριτική να είναι πρώτη
    13)να κριτικάρει - κατηγορεί τους πάντες και να προβάλει τον εαυτό της τόσο άτυχο και καλό
    14)να αποπνέει με όλο το στυλ της μία φτήνια, χαζοπουτανιά
    15)να αλλάζει θέμα συζήτησης χωρίς να έχουμε ολοκληρώσει το προηγούμενο, απ το ένα στο άλλο
    16)να χτυπά το τηλέφωνό της σαν τρελό, την μια η μάνα της, την άλλη ο ξάδερφος, την παράλλη ο μπετατζής κτλ.
    17)υπερβολικό άγχος, στρες, ανασφάλεια
    18)να μην είναι υποτακτική αλλά ψευτό-υποτακτική
    19)να μην είναι θηλυκό, πόσο μάλλον γυναίκα
    20)να ρωτάει τα άπαντα για μένα με επιμονή χωρίς να την έχω δώσει το θάρρος

    Για να μην ξαναβρεθούμε θα πρέπει να συντρέχει συνδυασμός από τους παραπάνω λόγους ώστε να έχω βγάλει το συμπέρασμα πως πρόκειται για ανίατη περίπτωση ή να θέλει τόση δουλεία που να μην θέλω να την κάνω εγώ. Πάντα όμως δίνω και μια δεύτερη ευκαιρία μπορεί να είχε μια πολύ κακή μέρα.
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2011
  9. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    κυκλοφορει κάποια,,, χωρις αυτά στην 1η συνάντηση..?? δεν μου ετυχε,,,
     
  10. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Κυκλοφορούν,(μιλώ εκ προσωπικών εμπειριών πάντα), δεν γίνετε δα να είμαστε μονάχα εμείς οι ¨καλοί¨ της υπόθεσης εξ άλλου όπως προείπα ¨Για να μην ξαναβρεθούμε θα πρέπει να συντρέχει συνδυασμός από τους παραπάνω λόγους ώστε να έχω βγάλει το συμπέρασμα πως πρόκειται για ανίατη περίπτωση ή να θέλει τόση δουλεία που να μην θέλω να την κάνω εγώ. Πάντα όμως δίνω και μια δεύτερη ευκαιρία μπορεί να είχε μια πολύ κακή μέρα.¨ Η τοποθέτησή μου αυτή αφορά για κάποια εν δυνάμει sub slave,(άλλο αν από εκεί και πέρα κρατήσουμε μια τυπική ή φιλική επαφή).
    Όσο κρατάμε τον πήχη χαμηλά και αναλωνόμαστε σε ανούσιες επαφές τόσο λιγότερες ¨ευκαιρίες¨ και χρόνο έχουμε να αφιερώσουμε για κάτι που αξίζει.
     
  11. mr.zsasz

    mr.zsasz New Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Κυρίως η αγένεια, το τουπέ, και (όσο γελοίο ίσος και να ακούγεται) ο υπερβάλλων ζήλος…

    Άλλο ένα πράγμα που με απωθεί είναι να μην παίρνει καθόλου στα σοβαρά την… “κατάσταση” μας…
     
  12. Villain

    Villain New Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Χωρίς λοιπόν να αναφερθούμε καθόλου στην εμφάνιση (αν και σήμερα οι περισσότερες υποτακτικές κοπέλες έχουν καλή εμφάνιση) αυτά τα οποία θα αποθούσαν εμένα είναi:

    1)Εννοείτε το να είναι ψευτο-υποτακτική.
    2)Να προβάλει σαν ζητούμενο της την υποταγή ενώ στην ουσία ψάχνει να κάνει σεξ με έναν δυναμικό άνδρα.
    3)Να έχει αδικαιολόγητη άμυνα και να την εκφράζει με επιθετικότητα, εξυπνακίστικες λέξεις ή θράσος.
    4)Να έχει μία άσχημη,ψεύτικη,γελοία D/s εμπειρία και πατώντας πάνω σε αυτή, να θέλει να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.
    5)Να μην έχει άποψη που να μπορεί να την στηρίξει λογικά.
    6)Να συμφωνεί σε όλα σαν να μην καταλαβαίνει τι λες.
    7)Να μην είναι αξιοπρεπής και ευγενικη.

    Πιστεύω πως αυτά είναι τα βασικότερα που θα με αποθούσαν.Όμως για να μην φανώ πολυ κακός θα πω πως,
    όταν μια κοπέλα έχει κάποιες τάσεις υποταγής,ακόμα και να την χαρακτηρίζουν πολλά από τα παραπάνω(εκτός από τους δύο πρώτους λόγους),
    ένας έμπειρος Κυρίαρχος μπορεί να την καθοδηγήσει στο να γίνει μια καλή sub και γιατί όχι και slave.Όλα γίνονται!!  ...
     
    Last edited: 29 Νοεμβρίου 2011