Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σας φοβιζει περισσοτερο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 26 Μαρτίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ολοι μας οπου και αν ανηκουμε, σαν ζωντανοι οργανισμοι σιγουρα υπαρχουν πραγματα και καταστασεις που μας τρομαζουν, πραγματα που φοβομαστε!
    Προσωπικα εγω φοβαμαι, τρεμω θα ελεγα, τους σεισμους.
    Μολονοτι τολμω να πω οτι τη στιγμη ακριβως που συμβαινουν ειμαι ψυχραιμη και το αυτο συνιστω και στα ατομα που βρισκονται γυρω μου εκεινη την στιγμη, εν τουτοις ζω μονιμως με την διαρκη αγωνια του ποτε θα συμβει ενας σεισμος, ποσο δυνατος θα ειναι κ.λπ.
    Εχω φτασει σε σημειο να μενω ξαγρυπνη πολλες νυχτες απο τον φοβο του να γινει σεισμος ενω κοιμαμαι, και κανοντας την μεγαλη (το αναγνωριζω) βλακεια του να κοιμαμαι με το φως αναμμενο, λες και ειναι αυτο που θα εμποδισει μια ενδεχομενη σεισμικη δονηση!
    Φιλοι μου εχουν συστησει να επισκεφθω καποιον ειδικο ωστε να ηρεμησω, ομως τι θα συμβει εαν το κανω?
    Θα παψουν να γινονται σεισμοι, η απλα θα ηρεμησουν τα νευρα μου???? 
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Με τρομάζει η στατικότητα.

    Η λίμναση του πνεύματος, η άρση της ανάγκης για αναζήτηση/αμφισβήτηση και επαναπροσδιορισμό.
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Oχι. Οι σεισμοί δεν θα πάψουν να γίνονται. Ομως εσύ, θα ανακαλύψεις τα βαθύτερα αίτια αυτου του φόβου που φυσικά δεν είναι αυτοί καθ εαυτοί οι σεισμοί, εκεί "ξεσπάνε". Και τότε, γνωρίζοντας τα, θα είσαι σε θέση να διαχειριστεις και αυτον το φοβο, να τον φέρεις στις πραγματικές του διαστάσεις κι όχι όπως τώρα που σε πνίγει μη δινοντας σου τη δυνατότητα να τον αντιμετωπίσεις ψύχραιμα.

     

    ΥΓ. Καντο. Δεν εχεις να χάσεις τιποτα. Ισα-ίσα κερδισμένη μακροπρόθεσμα θα βρεθεις.
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Σε ευχαριστω γλυκεια μου! 
     
  5. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Τι σας φοβιζει περισσοτερο?

    Έχω αιχμοφοβία (φοβάμαι τα μαχαίρια και γενικά μην με χαρακώσει κάτι ή κάποιος)
    και αγοραφοβία (δεν αντέχω τον συνωστισμό).

    Αυτά τα ολίγα  


     
  6. kali crow

    kali crow Guest

    στασιμοτητα στη ζωη μου γενικοτερα
    απο ζωυφια οτι εχει πολλα ποδαρια και μεγαλα,αραχνες,ακριδες,κατσαριδες,σαρανταποδαρουσες....
    χαμηλα ταβανια....
    σκοταδι...
    ελλειψη γενικοτερα ορασης η ακοης...
    ελλειψη χιουμορ
    ατομα που δε με κοιτανε καταματα οταν μου μιλανε.
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    εγω φοβάμαι τα έντομα και τα μικρα ζουζούνια όταν κάνω camping. φοβάμαι οτι ενώ κοιμάμαι θα τρυπώσουν σε κανα αυτί, κανα ρουθούνι κλπ.
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Georgia βαζε βαμβακι και ωτασπιδες  
    Περα απο την πλακα φοβαμαι τον σεισμο γιατι και περασα σε πολυ κοντινο σημειο τον σεισμο του 99 και καταλαβα οτι ειναι κατι που πραγματικα δεν μπορεις να ελεγξεις με τιποτα και σε κανενα σημειο του
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    σκεφτηκες τα βραδυα να κοιμασε σε αεροστατο???? ( δεμενο στην ταρατσα ... μην σε ψαχνουμε το πρωι!)
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Eιλικρινα, εχω σκεφτει μεχρι τροχοσπιτο!!!
    Οπως και να εχει ο φοβος αυτος ειναι παραλογος και τον καταπολεμω οσο μπορω!
    Σε αεροστατο ε????
    Χμ! Και αν λυθει θα ερθεις να κανεις τον Πασπαρτου???????????? 
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    σκεψου ποσο ωραια θα ειναι να πετας πανω απο την Αθηνα με αεροστατο και να ριχνεις τσουβαλακια με αμμο στον κοσμο ....
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Και ποσα πολλα φασκελα θα εισπραξω σε χρονο DT!!!!!!!!!!!!!!!!