Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σας φοβιζει περισσοτερο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 26 Μαρτίου 2008.

  1. ειναι απιστευτο το ΤΙ σας καρφωνεται στο μυαλο και ΠΟΣΟ το μυθοποιειτε....
     
  2. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Ησυχίαν είχεν ο Δήμος και αντέλεγε ουδείς, δεδιώς και ορών ότι πολύ το ξυνεστηκός.

    Θουκυδίδης, 460-394 π.Χ., Αθηναίος ιστορικός

    μτφρ: ο λαός σώπαινε, και κανείς δεν μιλούσε, γιατί ήταν φοβισμένος και έβλεπε πως οι συνωμότες ήταν πολλοί.
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Καλοκαιρακι σε καφετερια με παρεα και χαλαρη κουβεντα.
    Ξαφνικα πιάνει η ακρη του ματιου μου μια σφηκα τεσσερα μετρα μολις πιο μακρια.
    Τη κοιταω,με κοιταει κι αυτη.
    Μεσα μου να ευχομαι να μεινει εκει που ειναι,να βαζω ολη μου τη συγκεντρωση σε αυτο,λες και θα εκανα πλυση εγκεφαλου στη σφηκα.
    Δεν ειχα κι ολο το θαρρος με τα συγκεκριμενα ατομα να γινω ρεζιλι....
    Εννοειται καποια στιγμη τη βλεπω να πλησιαζει απειλητικα στο τραπεζι."Στασου στο υψος σου" λεω απο μεσα μου "μη δείξεις φόβο,δε σε παίρνει,κάνε την αδιάφορη" κανω οτι δινω σημασια στη κουβεντα αλλά το μάτι μου καρφωμενο στη σφήκα.Μέχρι που κάνει τη κινηση να ερθει κοντά μου,εκει διαλυθηκαν ολα.
    Σηκωνομαι αποτομα λες και ειχα καρφια στη καρεκλα,χτυπαει το ποδι μου στο τραπεζακι,τρανταζεται και κουνιουνται ολα τα πραγματα πανω,η αλλη κρατησε το ποτηρι με το νερο που πηγε να πεσει απο το ταρακουνημα,καλα αντανακλαστικα τωρα που το σκεφτομαι....
    Με κοιταζαν ολοι με απορρημενο βλεμμα.Τι εγινε;ρωταει η αλλη.Πηγα και καθησα ηρεμα σε μια αλλη καρεκλα και ειπα,ε δε με βολευε εκει η θεση...ο αλλος που ηξερε το λογο,ειπε,φοβαται τις σφηκες.Μ εδωσε στεγνα.
    Εκεινη αμεσως να ρωτησει ξαφνιασμενα,γιατι;εισαι αλλεργικη;
    Τι να εξηγω τωρα...τρομοκρατουμαι με σφηκες και μελισσες κι ολα τα συναφη χωρις να μ εχουν τσιμπησει ποτε τους κανενα απ αυτα.Η κλασσικη απαντηση μετα,αμα δε τα πειραζεις,δε σε πειραζουνε.Το να κατσω ακινητη να με πλησιασει αυτο το πραγμα,ειναι γκουρου φαση για μενα.Αντι αυτου ειπα αυτο που ειχα δει σε ντοκιμαντερ οτι αμα τις φοβασαι ανεβαινει η ανδρεναλινη και το παιρνουν γραμμη αυτα και σε τσιμπανε γιατι σε βλεπουν σαν απειλη απο αυτο και μονο,οποτε λεω δε με συμφερει να ρισκαρω.Το ριχνουμε στο καλαμπουρι μεχρι που ξαναεμφανιζεται η σφηκα.Τη πουτανα λεω απο μεσα μου,βαλτή ειναι,εκει να ερχεται σ εμενα.
    Δεν εχω και καταλογο μπροστα μου!που ειναι;οι αλλοι ν αναρωτιουνται τι το θελω,απανταω για να διωχνω τη σφηκα αμα ερχεται,να εχω κατι στο χερι μου να νιωθω οτι εχω αμυνα.Γιατι δε τη διωχνεις απλα με το χερι λεει ο αλλος.Υπαρχει κινδυνος να την ακουμπησω ή να μ ακουμπησει ετσι,του λεω.
    Να λοιπον πως γινεσαι ρεζιλι μεσα σε λιγα λεπτα 
    Οι φοβοι ολοι ειναι χαζοι και σχεδον παντα σε κανουν "γελοιο",ψαχνανε
    τωρα οι αλλοι να βρουνε λογικη στο φοβο και στην αντιμετωπιση μου,λες και υπαρχει λογικη στο φοβο....
     
  4. Circe

    Circe Lemon zest

    Νομίζω τα δένδρα είδες είναι λεύκες μα πεύκα!

    Ίσως ξανά'ρθει..
     
  5. Circe

    Circe Lemon zest

    Έχουμε εσένα να τα απομυθοποιείς όμως με ΤΟΣΗ μεγάλη καλωσύνη..
     
  6. libra

    libra Regular Member

    Το οτι πανω στην τουρτα βαζω κ νουτελα
    Πονηρε..
     

  7. DISCLAIMER


    Ειναι δεδομενο οτι οσοι/ες συμμετεχουν εδω, διαβαζοντας ή γραφοντας, εχουν κοινα ενδιαφεροντα.
    Αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχουν και ιδιες αποψεις.

    * * *
    Αυτη ειναι η αιτια που ξεκινουν πικροχολα σχολια, αντιπαραθεσεις και στο τελος καταληγουν σε εριδες.

    Καλωσυνη πουλανε οι ψευτες και οι υποκριτες. Ουτε το ενα, ουτε τ αλλο.
    Δεν εχουμε, δεν μας τελειωσε, απλα ποτέ δεν ειχαμε !

    OVER AND OUT !
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    πως γινεται το "I don't like"? Λατρεύω τις πτήσεις της αναχώρησης όσο και της επιστροφής (μου αρκεί πως θα ξαναφύγω σύντομα).
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2016
  9. libra

    libra Regular Member

    Τα παιχνιδια κατω απ το τραπεζι. Οι πουστιες δλδ
     
    Μωρο μου εσυ, σ ευχαριστω..
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μη θαφτώ ζωντανή, ταφοφοβία, αυτό.  
     
  11. αυτο το εχω και γω...αφου σκεφτομαι πως θα γινει να με καψουν και οχι να με θαψουν! ασε που με τους σεισμους ολο τετοια σκεφτομαι....μπρρρρ