Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σημαίνει vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 11 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    "Το πρωι με ξυπνας με φιλια...

    Σου ζητω να με χτυπησεις και το κανεις πολυ πιο δυνατα απο οποιονδηποτε αλλο αντρα εχω συναντησει. Το κανεις πραγματικα. Αν ζητησω να με δεσεις θα το κανεις κι αυτο αραγε;"

    Αναρωτιομουν παντα γιατι σε ενα φορουμ με τον πιασαρικο εθνικιστικο τιτλο greek bdsm community υπαρχει η επιλογη να δηλωσεις vanilla. Φυσικα πλεον αυτο επιλεγω κι εγω να δηλωνω εδω μεσα. Αλλα τι σημαινει αυτο για μενα πραγματικα;

    Vanilla για μενα ειναι ακριβως αυτο που ειναι και το παγωτο βανιλια.

    Ελαφρυ δροσερο και ταιριαζει με καθε γευση. Μπορεις να το συνδυασεις με σιροπια, καρυδια και λογης πυροτεχνηματα ή να το απολαυσεις σκετο μετα απο ενα βαρυ γευμα. Κι οταν οι αλλοι το αποκαλουν ξενερωτο κ αγευστο θυμαμαι ποσο παγωτο βανιλια επιλεγουμε οντως να καταλωνουμε χωρις κανεις να το επιβαλει.

    Προσωπικα στον ερωτα δεν μ αρεσει να παιρνω αποφασεις εκ των προτερων. Αγαπω να διεκδικω αυτα που μ αρεσουν και θελω παντα να υπαρχει ισορροπια. Αντιμετωπιζω τον ερωτα σαν καθε αλλη μορφη επικοινωνιας. Συναντηση - επαφη - σχεση. Και σ αυτο συμμετεχει ολο το σωμα.

    Το σωμα μου δεν καυλωνει μονο με εναν τροπο. Και ευτυχως δεν γνωριζω ακομα με ποσους πολλους τροπους μπορει να καυλωσει.

    Οταν ομως το καυλωμενο σωμα μου συναντησει ενα αλλο καυλωμενο σωμα τοτε ολα ειναι πιθανα . Να ξεκαυλωσουμε. Να δαρθουμε. Να γαμηθουμε. Να τριφτουμε. Να γλειψουμε. Να φωναξουμε. Να πονεσουμε. Να κοιταχτουμε. Να γνωριστουμε.

    Για μενα λοιπον vanilla σημαινει το λευκο χαρτι πανω στο οποιο μπορω να πεταξω του κοσμου ολα τα χρωματα.

    Για εσας;
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    ..... πιασάρικος εθνικιστικός τίτλος greekbdsmcommunity

    Τα είπες όλα...

    Κατα τ άλλα καλή διαδρομή στο vanilla που σε προσδιορίζει...
     
  3. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Γλυκος κι ευστοχος οπως παντα.
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Μού αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι !
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε το είχα σκεφτεί έτσι...ωραία σκέψη.
    Παγωτο βανίλια που παει με ολα.
    Το κλειδι πασπαρτού για ολες τις κλειδαριές...
    Το λευκό χαρτί που μπορεις να γραψεις ο,τι σου κατέβει όποτε σου κατεβει....
    Καλό και πολύ πιασάρικο όντως.
    Αλλά αυτό δεν είναι ο perv;Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει και λοιπά;
    Η βανίλια νομιζω ειναι το αντιθετο του bdsm.Όσοι το επιλεγουν απεχουν απο αυτο εστω σε πραξη.
    Αλλά η αληθεια ειναι οτι ολοι ξεκινουν απο τη βανιλια και μετα πανε σε πιο ξεχωριστες γευσεις.
    Κανεις δε δοκιμαζει γευση μανγκο χωρις να εχει γευτει πρωτα τη βανιλια....Οποτε στεκει κατα πολυ ολο αυτο....Ειναι η βαση ολων των αλλων,η αρχη.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εμάς ρωτάς;

    Ανέκαθεν πίστευα, ό,τι οι βανίλια, ήταν μπερδεμένοι BDSMers. Να περνάτε καλά, βανίλια κόζμε.  
     
  7. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Σ ευχαριστω  
     
  8. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ο perv εχει μεσα του την εννοια του "ανωμαλου". Ενω για μενα η vanilla εχει αποτιναγμενη την ηθικη κριση γυρω απ τη σεξουαλικοτητα και ανταποκρινεται περισσοτερο στην εννοια του "φυσικου".

    Δλδ δεν επιλεγω μια ανωμαλη σεξουαλικη εκφραση αλλα επιλεγω να ειμαι ανοιχτη με την φυσικη μου ανεξαντλητη σεξουαλικοτητα.
     
  9. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ο Homo Universalis θα ερθει καποια στιγμη σαν κυριαρχη συνειδητοτητα και κανεις δεν μπορει να κανει κατι για αυτο.

    Αποτελει το μεθεπομενο σκαλοπατι ανθρωπινης συλλογικοτητας και φυσικη μονοδρομη εξελιξη γραμμενη στο πεπρωμενο του ειδους.

    Αλλα μονο οταν ερθει η ωρα του. Ουτε νωριτερα ουτε χειροτερα.

    Οσο για το "vanilla" ειναι απλως μια λεξη. Τη συγκρατει κανεις στο πισω μερος του μυαλου οταν την ακουει απο καποιον.

    Αλλα η αληθινη διαγνωση αποτελει ΜΟΝΟ η δια ζωσης γνωριμια.

    Οι ανθρωποι ειμαστε πλασματα του συνηθειου αλλα συναμα και ολο εκπληξεις.
     
  10. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Δεν καταλαβα την απαντηση σου. Ειναι απλως μια λεξη αρα δεν σημαινει και τιποτα; ή εννοεις κατι αλλο;
     
  11. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ναι ρωτω εσας γιατι εγω τουλαχιστον μονο εδω μεσα χρησιμοποιω αυτον τον ορο. Γενικα στη ζωη μου ποτε δεν συστηνομαι ως vanilla. Συστηνομαι με το ονομα μου και το τι κανω στο κρεβατι μου το αποκαλυπτω κυριως στην πραξη
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όμορφα, και; Δε το ήξερες, ό,τι εδώ τουλάχιστον χρησιμοποιούμε κάποιο στάτους, να συννενοούμαστε;!