Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Γλείφτης η γλυφτης
    Θηλυκό γλειφτρα
    Φιλικό γλυφτράκι
    Χαρακτηριστικό του γλείφτη Μιζέρια και υποκρισία
    Αυτός που γλείφει δηλαδή κωλογλειφει. Με σκοπό να γίνει αποδεκτός από ένα άτομο ή παρεάκι ολόκληρο  
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    60€ αυτή του θερμοσίφωνου. με την εργασία αντικατάστασης.
     
  3. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    !!!
     
  4. lotus

    lotus Silence

  5. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Τη διαφορά του θέλω και του μπορώ
     
  6. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ποσο βούρκος ειναι αυτή,η κωλο χώρα που ζούμε ...
     
  7. open_mind

    open_mind Regular Member

    Ό,τι αισθάνεσαι να λες, γιατί περνάνε οι στιγμές
    σαν σε φωνάξει ο ουρανός, δε θα υπάρχει γυρισμός,
    ζήσε με φως και ο Θεός ας ρίχνει και χαλάζι
    μη φύγεις με μαράζι....

     
  8. open_mind

    open_mind Regular Member

    Τελικά υπάρχουν Άνθρωποι ακόμα....
     
  9. dim1

    dim1 ®



    "Κανένα σύστημα δεν θα σας υποσχεθεί την ελευθερία σας, δεν υπάρχει τέτοιο σύστημα, σας είπαν ψέματα. Μόνιμα θα διεκδικείτε ολοένα και περισσότερο αυτό που σας αρνούνται βασιζόμενοι στην κούραση σας, με λίγες μόνο εξαιρέσεις. Μα, με τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά"

    Προσάρμοσέ το ανάλογα.
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αν έκανα χειρωνακτική εργασία τουλάχιστον ένα δίωρο μετά πιστεύω θα ήμουν σε κατάσταση αφασίας. Συχνά θεωρείται η νοητική εργασία υποδεέστερη, πως δεν κουράζει, δε φέρει φορτία. Τα φορτία ενός που δουλεύει σε ένα γραφείο μπροστά στον υπολογιστή, που κάνει μια επίβλεψη σ' ένα εργοτάξιο, που ρυθμίζει αγορές και συγχρονίζει εργασίες, που διαπραγματεύεται και συναλλάσσεται μοιάζει ως κάτι απλό. Υπάρχει όμως από πίσω ένας ολόκληρος μηχανισμός ευθυνών, προσδοκιών, προβλέψεων, απογοητεύσεων, που τσακίζει το πνεύμα όσο και το νευρικό σύστημα. Η δική μου αφασία σημαίνει ότι τη στιγμή που θα μπω σπίτι μου, θέλω το χρόνο μου. Χρόνο για να χαλαρώσω, να μαγειρέψω, να χαζέψω, να συγυρίσω, να διαβάσω το βιβλίο μου. Μερικές ημέρες αρκεί να τα κάνω όλα με γρήγορες κινήσεις κι ελαττωμένους χρόνους, άλλες όμως αποτελούν τη συνέχεια ωρών εφιαλτικής πίεσης που όσα λέω πως θα κάνω, δε μπορώ. Τέτοιες ημέρες δε θέλω να μιλήσω στα τηλέφωνα, δεν πεινάω, δεν νυστάζω, θέλω απλά να καταρρεύσω εκεί που κάθομαι, να μη σκέφτομαι, να μη μιλάω, να κοιτάω το τίποτα, να ακούω μουσική, ή να χαζεύω. Δε ζητάω επικρότηση, την κατανόηση όμως την περιμένω. Αν δεν υπάρχει, δεν υπάρχω ούτε εγώ. Μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά έτσι λειτουργώ, αυτός είναι ο τρόπος να συντηρούμαι και να μπορώ να συνεχίζω. Επομένως, σκέφτομαι όλους αυτούς που κάνουν παράπονα και δε μπαίνουν ποτέ στη θέση του άλλου. Ναι οκ καθένας καταλαβαίνει βάσει εμπειριών και γνώσεων κι ίσως αυτό τελικά να δίνει την απάντηση από μόνο του.
     
  11. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Συμφωνώ!
     
  12. open_mind

    open_mind Regular Member

    Ευχαριστώ για την τροφή για σκέψη!