Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το αιδοίο έχει κατηγορηθεί ότι σέρνει καράβια και καταστρέφει Αυτοκρατορίες. Συμφωνείτε ή υπερβολή;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Wolverine, στις 12 Ιανουαρίου 2015.

  1. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Για πολλούς, είναι μία cliche θεματολογία, για το εάν δηλαδή το αιδοίο σέρνει καράβια ή σε μία καθαρά πραγματιστική ορολογία, εάν έχει τη δύναμη να διαλύσει από έναν άνδρα έως μία Αυτοκρατορία. Με τη μεγάλη στατιστική πιθανότητα ότι για αρκετούς από εσάς, το θέμα του νήματος να έχει ήδη απαντηθεί μέσα στο μυαλό σας, συμφωνείτε με αυτήν την "κατηγορία" ή απλά είναι υπερεκτιμημένο από τον ανδρικό πληθυσμό του πλανήτη ώστε και να του "επιτρέπουν" να προκαλεί "καταστροφές"; Είναι όντως το "Κέντρο του Γνωστού Σύμπαντος για το Ανδρικό Μυαλό" ή απλά οφείλει να λειτουργήσει (για τους άνδρες) ως απλά άλλη μία παράμετρος για το γενικό σύνολο της γυναίκας ως προσωπικότητα (και όχι απαραίτητα ως σκεύος ηδονής per se);

    Ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα έχουν οι καταθέσεις του γυναικείου πληθυσμού του forum.

    Ζητώ συγγνώμη από τους Διαχειριστές εάν έχει ξανα-αναφερθεί ως θεματολογία στο παρελθόν.

    Wolverine
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ο έρωτας και τα πάθη ναι... το μουνί από μόνο του μπά....
     
  3. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

  4. Με κάλυψε η κουμπάρα Marlen
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Δεν ξέρω εμένα πάντως τέτοιου είδους εκφράσεις μου φαίνεται ότι υποβαθμίζουν και τον άνδρα και την γυναίκα. Την γυναίκα από την μία γιατί την φέρνουν να χρησιμοποιεί τα κάλλη της για να πετύχει ότι θέλει να πετύχει και τον άνδρα γιατί είναι θύμα των παθών του.
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Απαντώ εγώ σαν κάποιος/κάτι που τουλάχιστον ανδρική ανατομία ( και ίσως και ψυχολογία ) την έχει.
    Αν δεχτούμε ότι όλοι οι άντρες έχουμε πανομοιότυπο μυαλό και ανάγκες ( δεν το νομίζω, αλλά...)
    Σημαντικό ρόλο παίζει η ηλικία και η προσωπική πορεία κάποιου.
    Και στην ηλικία μου πλέον ( που νιάτο δεν είμαι, ούτε γέρος και ας το λέω για ν' αυτοσαρκάζομαι ).
    Δεν είναι το αιδοίο που θα μπορούσε να με καταστρέψει, αλλά η καρδιά πια.
    Κάηκε εντελώς και αυτή, άρα αιδοίο κολλημένο πάνω σε γυναίκα η τανάπαλιν, να μου κόψουν άλλο "κομμάτι" δεν μπορούν.
    Σίγουρα αιδοίο που να περιφέρεται στους δρόμους δίχως κορμί δεν έχω δει ακόμη, αλλά ποτέ μην λες ποτέ.
    Τουτέστιν και κόβω την πλάκα, όμορφη "εφεύρεση" το αιδοίο, πανέμορφη η γυναίκα ( με όλα τα θεσπέσια καθώς και τα "βλαβερά" για έναν άντρα παρελκόμενα του ),
    αλλά από μόνο του, ούτε καράβια σέρνει πάντα, ούτε Αυτοκρατορίες γκρεμίζει, ούτε πλανήτες μετακινεί από την τροχιά τους.

    Απλά ένα διασκεδαστικό στερεότυπο για να γίνεται κουβέντα και τίποτ' άλλο.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Κατ΄αρχάς να σε ευχαριστήσω που πήρες την παραίνεσή μου και την έκανες πράξη.
    Αν και διαφωνώ ελαφρώς με την διατύπωση του θέματος.
    Το μουνί δεν έχει απλά κατηγορηθεί για αυτό, αυτό είναι μία πανάρχαιη διαπίστωση, που απλά συνεχίζει να ισχύει...

    Το μουνί σαν έννοια, όχι μόνο με τον προφανή σεξουαλικό του ρόλο...σαν σκεύος ηδονής, πηγή χαράς, απόλαυσης, ζωής...

    Το μυαλό που συνοδεύει το μουνί...(γυναίκες που κυβέρνησαν σε σκιώδη ρόλο με τη δύναμη του αιδοίου τους)
    Την σημειολογία που το συνοδεύει...(την μήτρα απ΄όπου προερχόμαστε και στην οποία καταφεύγουμε ατταβιστικά)
    Την μητέρα μας, από της οποίας το αιδοίο βγήκαμε...(αναρίθμητες οι περιπτώσεις ανδρών επιφανών και μη που ήταν δεμένοι στα ''φουστάνια'' της μάνας τους...)

    Οι συμβολισμοί είναι αρκετοί, στην καθημερινότητά μας....Η επιθυμία για μουνί είναι σε θέση να κάνει τους ανθρώπους να λειτουργήσουν τελείως έξω από τον εαυτό τους,
    χειραγωγημένοι από την μουνοκράτειρα της ηδονής τους...Πέρα από τα πορνεία της αρχαιότητας, δεν ξέρω καμιά γυναίκα ως τώρα, που να μην το έχει χρησιμοποιήσει για να πετύχει κάποιον λιγότερο ή περισσότερο ιδιοτελή σκοπό....

    Είναι η φύση που δεν μπορούμε να απαρνηθούμε...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ..... Τρομοκρατήστε και άλλο τους άντρες, μπορείτε!... λες και το μουνί είναι φάκα αχχαχαχαχα ....
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    φάκα είναι...αλλά ενίοτε το ποντίκι συναινεί...
     
  10. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    "Οι άνδρες βγαίνουν από ένα αιδοίο και για μια ζωή προσπαθούν να μπουν πάλι μέσα σε ένα" -Wolverine
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    φάκ.... σκέτο!
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εμείς είμαστε το ζην μας.
    Εμείς εννοώ η δουλειά μας, τα ενδιαφέροντα μας, οι υποχρεώσεις μας κτλ.
    Το μουνί, η καλύτερα, ολόκληρη η γυναίκα που το φέρει, είναι το ευ ζην.

    Εμείς η τούρτα μας, η όποια σύντροφος, το κερασάκι της.
    Και αν πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στα δυο, πλέον προτιμώ την τούρτα εμένα.
    Και στις "αναβροχιές" και τρελές καύλες, από το να μπλέξω μ' ένα ξερό μουνί ( και όχι με γυναίκα ολόκληρη ) και αφού κάποια που να γούσταρε,
    να πηδηχτεί μοναχά μαζί μου, δεν θα την έβρισκα ( γιατί sorry αλλά με τις επαγγελματίες δεν το "έχω" ), ας είναι καλά η χούφτα μου.

    Για την ηλίθια μου την καρδιά ας πιαστώ μαλάκας και ας γίνω και γελοίος ( αν και πλέον έμαθα να σβήνω αρκετά γρήγορα και την όποια γελοιότητα/μαλακία μου να την ικανοποιώ εξίσου γρήγορα δίχως ενοχές και ψευτοανωτερότητες του πέοντα ).
    Για ένα μουνί και μόνο να "καταστραφώ" η να "καταστραφεί" οποιοσδήποτε άλλος. Το βρίσκω πολύ "ξεφτιλίκι" για τα δικά μου γούστα.
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2015