Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το αρχηγόπουλο που οι άλλοι τον λέγαν σοφό

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 22 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ένα μαγαζί με παιχνίδια. Όλα χαρούμενα κι όλα ικανοποιημένα, γιατί όταν παρουσιαζόταν κάποιο πρόβλημα, ρωτούσαν το αρχηγόπουλο και τους έλεγε τι να κάνουν!

     

    Δεν ήθελε πολύ ν αρχίσουν να τον λένε σοφό. Κι αυτός πολύ χαιρόταν!

    (αφήστε το να παίζει, κάνει ατμόσφαιρα )

    Και ποιά είναι η δουλειά ενός σοφού; Μα να φτιάχνει νόμους φυσικά! Θέλει και ρώτημα; Απάντησαν οι μεγαλοπρεπείς αξιωματικοί του. Ναι, ναί! καλά διαβάσατε αξιωματικοί! Πως, έτσι εδαιώνονται οι νόμοι;
    Περνούσε ο καιρός πληθαίναν τα παιχνίδια. Που να φτάσουν οι νόμοι, κι άλλοι νόμοι και απο πάνω κώδικες, άλλοι για τον σοφό, άλλοι για τους αξιωματούχους, κι ότι περισσεύει για τους υπόλοιπους. Κανείς δεν χρειαζόταν να τους ξέρει οι αξιωματικοί μεταφέραν τον λόγο του σοφού. Όλοι ήταν χαρούμενοι, (κανα δυό που δεν ήταν, δεν ξέρω τι γίνανε). Ο σοφός δεν ξέρω τι έβλεπε απο την κορυφή του, αλλά πότε το ένα, πότε το άλλο, δυνάμωσαν οι διαμαρτυρίες των παιχνιδιών και τις άκουσε. Τότε άλλαξε αξιωματικούς, δεν ξέρω γιατί. Πάλι άκουγε φωνές, πάλι άλλοι αξιωματικοί. Νομίζω ότι κάποια στιγμή άκουσα κι εγώ μία φωνή να λέει ότι χρέος της εξουσίας είναι να υπηρετεί τούς νόμους και όχι οι νόμοι την εξουσία. Αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί δεν πρόλαβα να δω κανέναν. Και δεν καταλαβαίνω γιατί να το πει αυτό κάποιος. Το αρχηγόπουλο δεν είναι σοφός; πότε έγινε εξουσία; δεν θα είναι εκεί για πάντα;
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τα μαθηματικά είναι σκάρτα:
    Διγιότι μαθηματικό λογισμό έχ'μι, διαφορικό λογισμό έχ'μι, απειροστικό, συναρτήσεων αμέ, τα πάντα όλα...
    Προσχηματικό λογισμό έχ'νε..? Δεν έχ'νε...
    Μισές δουλειές...



    Στο παραπάνω κλιπάκι των 25 δευτερολέπτων, από το 18" και μετά, μέσα σε 6 προτάσεις η πιο ολοκληρωμένη αποτύπωση του προσχηματικού λογισμού "αλά μόντ Γκρεκ", δε Γκρίκ γουέι, που λέμε στα ελληνικά...
    Με μια λέξη "φασκελοκουκούλωστα"..!
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Γι αυτά που μου θυμήσατε, πρωί πρωί  

     
  4. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Θα πω ενα παραμυθακι μιας κ μ αρεσουν αυτα.

    Ειμαι ο κακος ο λυκος κ ψαχνω το κοκκινοσκουφη.
    Τον βλεπω ειναι πληγωμενος. Η παλια του αγαπη τον εχει κατασπαραξει. Η υαινα τον εχει αφησει με πληγες ανοιχτες. Το αιμα του μυριζει παντου. Θελει φροντιδα....αγαπη...προδερμ.
    Θελω να τον φαω....αλλα οχι ετσι. Δεν εχει αξια για μενα.
    Βαζω το χαμογελο μου...τη μασκα μου κ μεταμορφωνομαι σε Ρομπεν των Δασων ( πηδαω σε αλλο παραμυθι).
    Ειμαι η καλη...η υπερασπιστης των αδυνατων. Εγω θα σου σταθω. Εγω θα σε κανω καλα. Εγω θα ειμαι διπλα σου ΠΑΝΤΑ ( καλα σχετικο αυτο...οσο κ εγω...παραμυθι ειναι μην με ακους...ακους; 
    Σε παιρνω απ το χερι...σου επουλωνω μια μια τις πληγες σου...ναι ξερω η Υαινα ηταν κακια...ΕΓΩ δεν ειμαι.
    Φωτια στην μαγισσα...σε οσα ειπε κ σε οσα εκανε. Μα καλα ( απορια με το αναλογο υφος) ποια θα σε παιδευε ετσι;; και το κυριοτερο....ΓΙΑΤΙ;;;
    Αααχ..καλε μου μικρε κ αθωε..ο κοσμος ειναι γεματος ορνια που περιμενουν να σε κατασπαραξουν δεν το ξερεις;;
    ΕΓΩ θελω αυτο το προσωπακι να χαμογελαει και μονο ( SOS κλασσικη ατακα) και κανεις να μην το κανει να κλαιει
    Χαμογελα γιατι εισαι ωραιος και σου παει ( αλλη κλασσικη ατακα sos)
    Σου γλυφω τις πληγες...κοιτα με..τωρα οπως με βλεπεις...στα ματια σου δεν ειμαι πλεον ο Shred....εχω και μια εσσανς απο πριγκιπα.
    Θα σε φροντισω...θα σε καυλωνω κ θα μου ανηκεις. Θα σου δειξω ολα τα παραμυθια της χαλιμας γιατι εισαι μοναδικος για μενα. Σε σενα βλεπω τον ερωτα. Με εχεις κανει ποιητη. Τα βραδια να κοιτω το φεγγαρι καθως μιλαμε στο τηλεφωνο και να συνθετω μαντιναδες. Πιανω την κιθαρα μου και σου τραγουδω. Μεχρι και τα γαλλικα μου θυμαμαι.ολα δικα σου ματια μου. Θα μαθεις να με υπηρετεις;; ποια υαινα;; στο μυαλουδακι σου παιζω μονο εγω. Πρωι μεσημερι κ βραδυ. Το skype εχει πιασει φωτια...
    Μου ανηκεις πλεον πουτανακι

    Τριβω το μαγικο λυχναρι... περιμενεις...περιμενεις...
    Εχω γινει καπνος 

    Τι δεν καταλαβες;; δεν θελω το κορμι σου...την ψυχη σου θελω να γαμησω. Αυτο καυλωνει εμενα.....να σε παρω με σπασμενα γονατα...να σε βαλω στο γυψο και μετα να στα σπασω με μια σε χιλια κομματια...
     τι δεν πιστευεις...
    Λυκος ειμαι...τι περιμενες;;; 

    Καλη μας ορεξη 
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συγκινήθηκα τώρα.

    Αγκαλίτσα;

     
     
  7. skia

    skia Contributor

    /anthea ξύνει κεφάλι.
    Τι έχασα;;;
     
  8. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κάποιος/α "ζορίστηκε" με κάποιον/α/ους άλλο/η/ους. Θα είναι εκείνος που άνοιξε το παρόν "νήμα", θα είναι κάποιος/οι δίπλα/πίσω του, θα είναι όλοι οι προαναφερόμενοι μαζί. Που λες άνοιξε το "νήμα" αφήνοντας αόριστες "αιχμές". Θα είναι προς τους "ιθύνοντες" εδώ - αφού τόλμησαν ν' αφαιρέσουν κάποιο άλλο νήμα -, θα είναι προς κάποιον/α/ους άλλο/η/ους. Άβυσσος. Το σημαντικό είναι "το χώσιμο". Έγιναν που λες του/της/των ενδιαφερομένου/ων η/οι μάπα/ες "κρέας" - πιθανότατα να χασμουρήθηκε/αν για μια στιγμή και ν' άλλαξε/αν στα καπάκια "κανάλι". -.

    "Χάρηκαν" που λες διάφοροι/ες. Άλλοι βρήκαν την "ευκαιρία" να ρίξουν και τις δικές τους σπόντες, σε ποιος/α ξέρει ποιον/α "κακόμοιρο/η".
    Μάλλον πέσαν και τα "κλασικά" gossip/υποθέσεις αναφορικά με το ποιος/α θα τα "έχωνε" σε ποιον/α και γιατί ( μέσω pm/τηλεφώνου κουλουπού κουλουπού )
    Πράγματα τόσο καινούρια όσο και ο Παρθενώνας. Και ζήσαν εκείνοι καλά και υπόλοιποι μάλλον καλύτερα. Το "σημαντικό" είναι η ψαραγορά του Αναλφαβητίξ να μην μένει δίχως ψάρια ή "μαλλιοτράβηγμα". Γίνεται γαλατικό χωριό και "νέκρα" ?

    Εύχομαι να σου έλυσα την απορία χαχα.
     
  10. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Πω πω... Χαμός γίνεται
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ξέχασα το πίσω απ' τις "κουΐντες" θάψιμο με τις "κλασικές" επίσης "κατάρες" : να του/της μαδήσει το flogger, να του/της βγει ο/η Κύριος/α σούμπος/α κουλουπού κουλουπού. Τι χαμός βρε @poepoe1800 πιο προβλέψιμα και άνοστα "πεθαίνεις". Απ' το εισαγωγικό post, στους υποθετικούς λόγους από πίσω του ( ειλικρινά δεν τους γνωρίζω και δεν θέλω καν να τους μάθω. Αλλά το "εργάκι" το έχω δει τόσες φορές κι εδώ μέσα, που δεν έχει κανένα suspence ), μέχρι και σε μας που - και καλά - γράψαμε. Να ήταν ένας μας που να είχε παραστρατίσει απ' την "μανιέρα" του έστω και για μια γραμμή.

    Τέσπα, όπως προέγραψα, το σημαντικό είναι να "χαίρεται" κανείς χαχα. Θες μια γνώμη? Μείνε όσο γίνεται πιο μακριά απ' την "αγορά" και βάλε στ' αυτάκια σου βουλοκέρι, για να μην ακούς τα gossip και τα θαψίματα. Αλλά ξέρε κάτι, ακόμη κι αν τ' αυτιά σου τα βουλώσεις, όλο και κάποια μαλθακία θα σ' επισκεφτεί ξώφαλτσα. Τουλάχιστον να είναι ελάχιστες κι όχι "καταιγίδα". Πηγή? 160.000 χρόνια "φούρναρης" χαχα  
     
  12. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Tenebra Σε διαβάζω πάντα . Εντυπωσιακός ο λόγος σου Και πάντα συμφωνώ ...
    Φυσικά και κατάλαβα Από την αρχή . Το "πω πω...χαμος γινεται" Για να δώσω έμφαση το χρησιμοποίησα