Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Σου έλλειψαν οι μονομαχίες ομορφιά μου ;   Τι λες να ξεκινήσουμε μία έτσι για την απόλαυση της διαλεκτικής κόντρας ;

    Και ας ξεκινήσει κάπως έτσι . Τι έχεις να πεις για την άποψη ότι την εικόνα της γυναίκας αφέντρας , την χτίζει η εικόνα των αντρών υποτακτικών που ψάχνοντας απεγνωσμένα για το απόλυτο θηλυκό , γονάτισαν φορτισμένοι από την απελπισία τους στην πρώτη γυναίκα που ξεχώρισε ;
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

     ​
    Θα Σ/σου- Σ/σας ομολογήσω προς έκπληξη Ο/όλων ίσως, ότι την εικόνα αυτή που περιγράφεις. της "Γυναίκας Αφέντρας" εδώ και χρόνια, δεν την έκτισαν και ούτε την κτίζουν οι υποτακτικοί έτσι όπως πολλοί θέλετε να πιστεύετε.
    Στο απόλυτο θηλυκό μπροστά, γονατίζουν όλοι οι Α/άντρες, ανεξάρτητα του status που δηλώνουν και ανεξάρτητα της ψυχοσύνθεσης Τ/τους.
    Ναι, αυτοί όλοι οι Α/άντρες είναι φορτισμένοι από απελπισία που έχει προέρθει από την έλλειψη και την εξαφάνιση αυτού του είδους που απλά, την ονομάζουμε Γυναίκα!
    Άρα κάποιοι, δεν γονατίζουν μπροστά Της από την ανάγκη τους μόνο για υποταγή, αλλά περισσότερο αυτό συμβαίνει, από την ανάγκη Τ/τους, να λατρέψουν σε όλη της την μεγαλοπρέπεια, αυτό που ολόψυχα θαυμάζουν, αυτό που τους λείπει,... Την Γυναίκα....την Γυναίκα Θεά...το απόλυτο Θηλυκό αυτό που πραγματικά ξεχωρίζει!

     ​
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2006
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Why My Loooord?
    Δεν κανω καθολου humour!!
    Oταν μερικες φορες κανω πλακιτσα, βαζω και το αναλογο χαμογελακι ....
    Το εβαλα? Οχι δεν το εβαλα.
    Αρα μιλαω σοβαρα.

    Αλλα, αν και η ελπιδα κανει καλο...και οπως λενε, πεθαινει τελευταια...
    Εγω θα σου πω το μυστικο....
    Πινω οτι και αυτη...:

    [nomedia=""]http://www.geocities.com/fetish_goddess_eva/whenever.jpg[/IM"]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
    .
    Aντε πιαστην Εσυ τωρα....να την μαντρωσεις.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ οι άντρες ανεξαιρέτως SM_Art_Lady.

    Πόσες φορές κάποιος που δήλωνε Κυρίαρχος δεν έσκυψε να σου φιλήσει τα πόδια;;;

    Πόσες φορές ένας άντρας δυναμικός δεν γονάτισε γιατί δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην γοητεία που εκπέμπεις;;

    Μου έχει τύχει πολλές φορές και σε μένα SM_Art_Lady, γι αυτό λέω ότι όλοι οι άντρες ανεξαιρέτως, κρύβουν έναν σκλάβο μέσα τους ο οποίος δεν μπορεί να αντισταθεί στην Θεϊκή μας δύναμη.

    Δεν μπορεί εάν αντικρύσει ένα ζευγάρι όμορφα και σέξυ πόδια να αντισταθεί.

    Δεν είναι κακό, απλά μερικοί ντρέπονται να το παραδεχτούν, εμείς ξέρουμε όμως SM_Art_Lady την αδυναμία όλων των αντρών  
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Η αλήθεια Μy Lord είναι ότι δεν ξέρω αν την Ήρα την πήδαγε ο Δίας η όχι. Υποπτεύομαι ότι τον πήδαγε αυτή, και το σίγουρο είναι, κατά την παράδοση μας παντα, ότι του είχε βάλει τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι.

    Στο θέμα μας τωρα....
    Η λατρεία του Θηλυκού είναι μια αρχαία παράδοση.

    Δεδομένης μάλιστα της στάσης της κοινωνίας τους τελευταίους αιώνες, απέναντι στην γυναικεία φύση, για κάποιους μια τέτοια πράξη φαντάζει πιθανώς εξαιρετικά απειλητική.
    Γιατί να μην δεχτούμε πως οι άνδρες ερεθίζονται με το να λατρεύουν μια Γυναίκα, σαν φυσικό επακόλουθο της ισχύς και της έλξης που εμπεριέχει η ίδια η γυναικεία φύση?
    Η τελετουργία του να λατρεύει ένας άνδρας την Γυναικα, είναι μια πράξη γεμάτη πνευματική και ερωτική ένταση. Γιατί λοιπόν θα πρέπει να αγνοούμε πως υπάρχουν πάρα πολλά σε μια Γυναίκα που αξίζει την λατρεία των αρσενικών?

    Περαιτέρω, η Αρχαιολογία μας δείχνει πως όσο πάμε όλο και πιο πίσω χρονικά στην Ευρώπη, η λατρεία της Θεάς είναι όλο και πιο κυρίαρχη. Η Λιθουανή αρχαιολόγος Marija Gimbutas έχει αποδείξει, βάσει πολλών μελετών της, πως σε όλη την Αρχαία Ευρώπη, προ του 4000 π.Χ., η λατρεία της Θεάς ήταν ο κανόνας.

    Οι ονομασίες αυτών των Γυναικείων Θεοτήτων είναι πολυάριθμες. Ίσιδα, Αθηνά, Κυβέλη, Δήμητρα, Άρτεμις, Κάλι, Μπρίτζετ, Κέριντγουεν (Ceridwen), είναι μερικές από αυτές. Τα ερείπια των λατρευτικών τους τόπων, παραμένουν μέχρι σήμερα, ενώ οι πράξεις λατρείας της Γυναικείας του φύσης, δεν διαφέρουν με τον τρόπο που γίνεται σήμερα.

    Αυτά τα ολίγα μιάς και μίλησες για την ΄Ηρα της αρχαιότητας.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Τι να σου πω Princess?
    Δεν θυμαμαι νουμερα gmt....
    Εχω χασει τον λογαριασμο πια!
     
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

           

    Επίσης SM_Art_Lady, αξέχαστοι μόνο μου έχουν μείνει οι "masters" που ικέτευαν για strap-on και μετά έγιναν σκυλάκια μέχρι να τους βαρεθώ.
    Ηαλήθεια τσούυυυυυυυυζειιιιιιι πολύυυυυυυυ  
    Αυτονόητο ήταν να τους βαρεθώ, είχα κατακτήσει το απόρθητο κάστρο τους και στην προκειμένη, το απόρθητο κωλαράκι τους.
    Είμαι λίγο κυνική, αλλά είπαμε, μόνο η φασολάδα πειράζει και όχι ο κυνισμός  
     
  8. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Πατρίς, θρησκεία, οικογένεια

    ΟΚ οτι πεις  
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    LordDragonal και ποιός σου λέει ότι οι strap-on lovers δεν γαμάνε;;

    Φυσικά η Ήρα δεν είχε strap-on αλλά όλο και κάποιο αγγουράκι ή μελιτζάνα θα είχε τριγύρω  
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Τώρα LordDragonal έριξες πολύ το επίπεδο και δεν θα ασχοληθώ να σου απαντήσω.-
     
  11. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Ορτάκη μου, τα συμπαθή παραληρήματα των δύο κεχαριτωμένων μουδέ ως πρόκληση δε λογίζονται.
    Πρέπει να σε παραπέμψω πάλι στον τσιρίμπαση του Πετρόπουλου για να πάρεις αξαμάρι;

    Λιάκο, διακρίνω μια χαρακτηριστική εμμονή με τις 'κυρίαρχες' εσχάτως. Πόθεν;

    ΥΓ: Φιλική συμβουλή: ας λάβουν υπ' όψιν ντως οι κυρίες πως είναι άνδρες θεομάχοι, μονιάδες, που δεν έχουσιν ανάγκη για πίστη.
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εμμονή μπα δε νομίζω   , απλά η αλήθεια ότι μου λείπει μια γερή συζήτηση . Μπορεί διαλεκτικά να μη τα καταφέρνουν αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι όταν βγάζουν νυχάκια , θυμίζουν κάτι και από αιλουροειδή   . Και ίσως τότε να ανάψει για τα καλά η συζήτηση ...