Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ιδανικό σώμα για το BDSM.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 4 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    If you kiss her mind,
    her body will follow.
    Queen.


    Το νήμα αυτό ναι εχει ξαναδημιουργηθεί στο παρελθόν. Διάβασα με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τις απαντήσεις των τότε μελών. Μπήκα στον πειρασμό να το ξαναφέρω στην επιφάνεια για να καλυφτεί το θέμα και απο τα άτομα που μπαίνουν στο φόρουμ σήμερα.

     

    Δεν είναι λίγες οι γυναίκες που μετά απο μια δύσκολη στιγμή στην ζωή τους, μετά απο γέννα ή έστω απο την εφηβεία τους κουβαλάνε κάποια παραπανήσια κιλά.

    Σε αυτό το σημείο να πώ ότι παίζει ρόλο που έχει γεννηθεί η κάθε γυναίκα. Αν π.χ γεννήθηκε στην Κούβα, Λατινική Αμερική... είναι προνομίο τα παραπανήσια κιλά.... μιας και μαζεύονται ολα στους γλουτούς... Αν πάλι έχεις γεννηθεί στην Κίνα κ έχεις παραπανήσια κιλά, μάλλον κάτι δεν πάει καλά... Καθότι δεν είναι στον DNA τους να εχουν τέτοιο σκαρί.

    Σε αυτό που θέλω να εστιάσω εγώ είναι στην υποτακτικότητα... Μιας και ο/η υποτακτικός/η είναι αυτός/η που δέχεται πιεση και δύναμη κατά την σεξουαλική πράξη.

    -Πόσο σημαντικό ρόλο παίζει για σένα το βάρος του/της sub/slave σου;

    -Συνδέεται η υποτακτικότητα με τα παραπανήσια κιλά ως προς την ντροπή;
    Εδώ να το αναλύσω λίγο. Εννοώ. Λόγου των παραπανήσιων κιλών υπάρχει χαμηλή αυτοεκτίμηση αρά αυτομάτως και του/της βγαίνει η υποτακτικότητα;

    -Πιστεύετε λόγου βάρους δεν θα μπορεί να ανταπεξέλθει σε κάποια σεξουαλική δραστηριότητα;

    Queen.

    Υ.Γ Το νήμα αυτό σε καμία περίπτωση δεν θέλει να θίξει άτομα με παραπανήσια κιλά.
     
  2. Sonam

    Sonam The most inflated egos are often the most fragile.

    Νομιζω εχει να κανει πιο πολυ με τον χαρακτηρα - βιωματα και το τι θελει ο καθενας, εγω πχ εχω απειροελαχιστο λιπος πανω μου αλλα και παραπανω να ειχα τοτε δεν νομιζω να αλλαζε κατι, βεβαια απο ανθρωπο σε ανθρωπο και με τα αναλογα βιωματα ισως και να διαφερει αυτο.
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Το ιδανικό σώμα για οποιαδήποτε δραστηριότητα:

    1. Να έχεις σώμα.
    2. Αυτά.
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2016
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Το "Αυτό" πάει στην αναλυσή της ερώτησης;
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ήταν ορθογραφικό. Πήγα να γράψω αυτά. Δλδ δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Το διόρθωσα.
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Θεωρώ απαράδεκτο τό νήμα,τις ερωτήσεις κ τον τρόπο που τέθηκαν.Υποστηριζεις ότι δεν θέλεις να θιξεις τις γυναίκες με παραπανισια κιλά αλλά τόσο ο τρόπος που εκφραζεσαι όσο και οι ερωτήσεις αυτό κάνουν. Μία κινεζα με παραπανισια κιλά εχει πρόβλημα? Υποψιάζομαι το ίδιο κ μία σουηδεζα με ύψος 1,50? Τι είδους πρόβλημα κατά την γνωμη σου? Τα άτομα με επιπλέον βάρος δεν έχουν αυτοπεποίθηση,εχουν πρόβλημα να ανταπεξελθουν σε σεξουαλικές δραστηριότητες? Και κατά τα άλλα δεν θιγεις κανέναν απλά κουβεντουλα κάνουμε? Είναι διαφορετικό να λες π.χ Προτιμώ τον σκλάβο/α μου αδύνατο κ τελείως διαφορετικό ότι τα άτομα με παραπανισια κιλά δεν μπορούν να κάνουν βδσμ κ δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν επαρκώς σε σεξουαλικές δραστηριότητες.Καταλαβαινεις ελπίζω τη διαφορά...
     
  7. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εχω την αίσθηση οτι τρέφεστε απ την ίντρικά μερικοί/ες.

    Αν το θεωρείς απαράδεκτο να κάνεις αναφορά. Την κινέζα την έφερα ως παράδειγμα λόγο το ότι το σκαρί τους είναι μικροσκοπικό... κατ αυτήν την έννοια αλλα προφανώς δεν το έπιασες.

    Όσο για τα υπόλοιπα που γράφεις.... Δεν τοποθετήθηκα πουθενά προσωπικά. Ακόμη δεν εχω εκφέρει άποψη. Έχω βάλει (?).
    Προτού κάνεις λοιπόν επίθεση να διαβάσεις προσεχτικά τι έγραψα  
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Καταρχήν δεν με αφορά ή ιντριγκα και δεν συμμετεχω σε ίντριγκες.Κατα δεύτερον την κινεζα την αναφερεις ως παράδειγμα dna σε σχέση με τα κιλά και μάλιστα σε αντίθεση με τις λατινες που δεν έχουν πρόβλημα να πάρουν παραπάνω κιλά. Τόσο ή εισαγωγή του νήματος όσο και ο τρόπος που τίθενται οι ερωτήσεις εκφράζουν άποψη. Διαβαζω πολυ προσεχτικά, αν άλλο ήθελες να πεις και άλλο λες δεν φταιω εγώ. Έχω ήδη κάνει αναφορά ,παρ όλο που πιστεύω οτι δεν ήθελες να θιξεις και ίσως δεν σκεφτηκες καν τις επιπτώσεις που ίσως εχει μία τέτοια ρητορική.
     
  9. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Βεβαίως....

    Μου αρέσει πάντως που είσαι σταθερή στις απόψεις σου!

    Ας κρίνει λοιπόν κάποιος moderator αν το νήμα πρέπει να κλειδωθεί... Θα σε παρακαλέσω όμως άλλη φορά σε νήμα μου να μην μου απευθυνθείς πάλι... Έχω έρθει σε διαμάχες με πολλούς εδώμέσα... αλλά με άτομα που είναι κακοπροαίρετα παρτίδες δεν θέλω. Καλό σου βράδυ  
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Λυπάμαι που θεωρεις ότι είμαι κακοπροαίρετη ( γιατί άραγε? Δεν γνωριζομαστε κ απο όσο ξέρω δεν έχουμε τίποτα να χωρισουμε). Συμφωνω, ότι θα αποφασίσουν άλλοι σχετικά με το νημα . Αν σου απευθυνθω ξανά σε θέματα που θέλεις δημόσια θα το αποφασισω εγώ. Καλό βράδυ και σε σένα .
     
  11. Sonam

    Sonam The most inflated egos are often the most fragile.

    Δεν χρειαζεται να μαλωνετε, καποιοι οντως εχουν παραπανισια κιλα, αλλοι παλι ειναι οδοντογλυφιδες.. και τι εγινε;
    ολοι το ιδιο ειμαστε, μην σκαλωνετε σε χαρακτηριστικα, η λυση ειναι να αποδεχτουμε την διαφορετικοτητα του αλλου και ο αλλος την δικη μας, Peace.
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Δεν υπάρχει ιδανικό σώμα για το bdsm.
    Υπάρχει προσωπικό γούστο.

    Από ιδανικά μυαλά πώς πάμε?
    Γιατί διακρίνω μια έλλειψη.