Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ιδανικό σώμα για το BDSM.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 4 Δεκεμβρίου 2016.

  1. GreenGorilla

    GreenGorilla Rope-swinging picture-taking man of science.

    Αντιλαμβάνομαι την θετική πρόθεση αυτού του μηνύματος. Όμως, η κακομοίρα η γιαγιά μου δεν μπορεί να γίνει πιά μπαλαρίνα αν το αποφασίσει, όσο διακαώς και να το θέλήσει και όσο ειλικρινά και αν το προσπαθήσει- τώρα που άλλαξε και τα δυό της γόνατα περπατάει πιό εύκολα είναι η αλήθεια. Κι εγώ αν το αποφασίσω να ξεκινήσω το μπαλέτο στα 38 μου δεν θα με δείτε στο Μέγαρο όσο κι αν το παλαίψω (πέρα που χορεύω και πραγματικά χάλια ούτως ή άλλως!) Είναι καλό να έχουμε στόχους και φιλοδοξίες, είναι καπως αντιπαραγωγικό όμως να μην έχουμε αίσθηση των δυνατοτήτων μας. Αυτό γενικώς και ασχέτως με το θέμα του νήματος, και ελπίζω να μου συγχωρηθεί η παρεκτροπή.

    Για την αρχική ερώτηση: τα γούστα ποικίλλουν, το "ιδανικό" σώμα και το "ιδανικό" BDSM είναι θέμα προσωπικής άποψης του καθενός θα έλεγα.
     
  2. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Δεν είπε κάτι τέτοιο... Βασικά παρερμήνευσες εντελώς τα όσα είπε με κίνητρο τα παραπανήσια κιλά.
     
  3. Soraya

    Soraya Guest

    Κατανοώ πλήρως αυτό που λέτε και σίγουρα υπάρχουν παραγοντες που ίσως μας αποτρέπουν από το να προσπαθήσουμε .
    Δεν μας το απαγορεύουν όμως . ..
    Μου αρέσει το μπαλέτο ; ;;; οκ μπορεί να μην είναι Ρωσίδα μπαλαρίνα αλλά την καψούρα μου θα την κάνω. Γιατί είναι καψούρα μου και γιατί το γουστάρω Εγώ.
    Ξεκινώ με στόχο να το φτάσω κι έπειτα προχωρώ σιγά σιγά κι όσο φτάσει ! !!!!
    Κυρίως όμως απολαμβάνω την διαδρομή
     
  4. Sonam

    Sonam The most inflated egos are often the most fragile.

    Να συνεχίσεις να γράφεις και να εκφράζεσαι έτσι και αλλιώς στον ιντερνετικο διάλογο σχεδόν όλα μπορούν να γίνουν παρεξηγήσιμα γιατί λείπει κάτι πολύ σημαντικό και αυτό είναι η γλώσσα του σώματος, πίστεψε με όσοι τα έχουν καλά με τον εαυτό τους δεν παρεξηγούνται τόσο εύκολα, το πολύ πολύ να βάλουν την γάτα τους να κλαίει.
     
  5. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    νομίζω ότι η αρχική ερώτηση τεθηκε για απαντήσεις στα πλαίσια των δυνατοτήτων του καθενός, όχι του τι θέλει αλλά τι μπορεί
     
  6. GreenGorilla

    GreenGorilla Rope-swinging picture-taking man of science.

    To τι μπορεί σε σχέση με ποιό πλαίσιο όμως; Οι απαιτήσεις που καλείται να εκπληρώσει το κάθε σώμα του εκάστοτε ατόμου εξαρτώνται από τα θέλω τα δικά του και του συντρόφου (ή των συντρόφων) του. Το δικό μου BDSM έχει απαιτητικό σχοινί, του άλλου ώρες γονάτισμα και του παραδίπλα αγκαλίτσες γιατί είναι του big/little- για να μην μιλήσουμε και για τις αισθητικές προτιμήσεις του καθενός μας.
     
  7. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Παντα διαβαζω μ ενδιαφερον καθε θεμα κ ας δειχνει προβοκατορικο
    κ νιωθω την αναγκη να πω καποιες σκορπιες σκεψεις.

    Δεν υπαρχουν ιδανικα σωματα ουτε ιδανικα μυαλα...
    μονο μυαλα που επικοινωνουν κ φταχνουν ενωσεις κ
    προσπαθουν να βελτιωσουν η κ να σκληρυνουν τα σωματα τους για να
    νιωθουν οτι εξυπηρετει το σκοπο τους κ τη καθημερινοτητα τους.
    ξερω ενα ζευγαρι που τα χουν τα κιλα τους κ οχι παραπανησια κ στελνει
    οταν δεν ειναι μαζι ο ενας στον αλλο φοτο με γλυκα φαγητα διαφορα
    πρεπει να τους καυλωνει πολυ αυτο.

    Ατομα με χαμηλη αυτοεκτιμηση τεινουν προς μια ρουφιανοειδης κατασταση
    κ ποτε δε θα καταφερουν να γινουν υπο μονο πρωσορινα κ αυτο προσδοκοντας
    πρωσοπικο κ μονο οφελος.

    Καλο ειναι να ακους κ να κοιτας στα ματια για να βλεπεις αν ειναι αληθεια αυτα που σ λεει
    κ οχι πρωτα να κοιτας ποια τα λεει κ αν κανει καλο μπαλετο.
    Δεν πρωτιμω γυναικες με πολλα κιλα λογο δικου μου σωματοτυπου αλλα εμαθα απο καποια οτι
    η αξια του να εισαι διαφορετικος ειναι οτι κανεις δε μπορει να κατανοησει τη διαφορετικοτητα σου.

    παρα πολυ σωστος ....αν κ το μονο ιδανικο ειναι η φαντασια μας.
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2016
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτό.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν απαγορεύεται, όχι. Από την άλλη Κομανέτσι δε θα γίνω και αυτό θα το δεχτώ.  
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    Ακριβώς αυτό λέω αν και η κομανετσι αν θυμάμαι καλά και δεν κάνω λάθος ήταν το κορίτσι λάστιχο στην ενοργανη γυμναστική και δεν ήταν μπαλαρίνα
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχ πότε θα γίνω λάστιχο, ε; lol
     
  12. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Τι στα απόκρυφα που δεν αξιοποιούνται επαρκώς πάει να πει "ιδανικό σώμα"; Ποιος το ορίζει, που είναι το multiple choice test?

    Κανένας προσανατολισμός, γράφουμε για να γράφουμε.