Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το στραπον απο την γυναικεια πλευρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Georgis93, στις 3 Νοεμβρίου 2012.

  1. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Εγώ προσωπικά δεν τοποθετήθηκα υπέρ της άλλης άποψης. Η κοπέλα που το έκανε, μπορεί να απαντήσει μόνη της, αν το επιθυμεί.
    Και βασικά, εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω καμιά "θεοποίηση". Το να τα τιμάει κάποιος είναι απλά τρόπος του λέγειν και το ζουμί είναι αλλού. Αυτά.
     
  2. hecate

    hecate Regular Member

    δεν σου απεύθυνα τον λόγο προσωπικά  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σύμβολο ρώμης βλέπεις, συνυφασμένο με την ανδρική υπόσταση. Ακόμα και όταν λέγεται "αυτή έχει αρχίδια" δηλώνεται ο δανεισμός ανδρικής προσωπικότητας.
    Κάποια πράγματα έχουν περάσει γλωσσικά και κατανοώ ότι ίσως κάποιοι τα χρησιμοποιούν ασυναίσθητα (όχι βέβαια ότι το επικτροτώ). Υπάρχει δρόμος ακόμα στις "λεπτομέρειες" που κάνουν τη διαφορά...
     
  4. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Μια και μέρος του ποστ σου ήταν κάτι που είπα εγώ, λογικό ήταν να απαντήσω.
     
  5. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Πολυ φασαρια για το τιποτα θα ελεγα ....αφροδισιακη η μανουρα !!!!
    Δυο εκδοχες με αφορφη ενα ομορφο κατα τα αλλα οργανο!!
    Καλη σας νυχτα 
     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Θεωρητικές ακροβασίες ενός κουρασμένου νου:

    Αν εγώ έγραφα ότι οι γυναίκες έχουν δύο στόματα και δεν κλείνουν κανένα από τα δύο, θα θεωρούμουν φαλλοκράτης και σεξιστής. Ίσως και να ήμουν, ίσως πάλι απλώς να αναπαρήγα καλαμπούρια του συρμού.
    Τις κόψαμαν λοιπόν τις ατάκες του συρμού στα δήθεν αντράκια που πουλάνε διαδικτυακό τσαμπουκά.

    Αν εγώ έγραφα ότι θεωρώ πως τα γυναικεία βυζιά υπάρχουν μόνο, για να τα δαγκώνουμε, θα θεωρούμουν φαλλοκράτης και σεξιστής. Προφανώς δε θα ήμουν κάτι τέτοιο. Θα ήμουν απλώς ανόητος, αφού μέσα στις καύλες μου θα ξεχνούσα ότι το στήθος των θηλαστικών υπάρχει για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο.
    Θα την κόψουμε λοιπόν τη βλακεία αυτών που αυτοπροσδιορίζονται ως άνδρες.

    Αν αναφωνούσα κοιτάζοντας μία φωτογραφία με ένα θεσπέσιο κώλο "Σαράντα χρόνια βαρελάς, τέτοιο πάτο δεν ξανάδα", θα ήμουν φαλλοκράτης και σεξιστής. Παρόλο που θα ήμουν κάτι μεταξύ πέφτουλα παλαιοληθικής αντίληψης και κυνικού παρατηρητή που αντιλαμβάνεται το σχήμα "Δείχνεις Κώλο - Επιθυμείς να προσελκύσεις προσοχή - Λαβέ".
    Αυτά κι αν τα κόψαμαν! Σιχαμερά βδελύγματα που δεν μπορείτε να αντιληφθείτε ότι η γυναίκα δεν είναι η σάρκα της, αλλά η ψυχή και το μυαλό της. (Ακόμη κι αυτή που μοστράρει τον κώλο της).

    Αν μία γυναίκα αναφωνεί "Δεν έχεις αρχίδια", "Κάποιοι έχουν αρχίδια και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν", "Είμαι αρχιδάτη", τότε...
    ... τότε είμαι πάλι εγώ φαλλοκράτης και σεξιστής, που έχω καθιερώσει τα γεννητικά μου όργανα ως ένδειξη κυριαρχίας σ' ετούτη τη γης.

    Επειδή λοιπόν τα αρχίδια μου είναι δικά μου, αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι του σώματος και του αναπαραγωγικού μου συστήματος.
    Επειδή ό,τι θέλω τα κάνω κι όπου θέλω τα δίνω και τα δείχνω.
    Επειδή ούτως ή άλλως είναι στο βασικό εργοστασιακό εξοπλισμό, άρα γίνεται πολύς λόγος για το τίποτα.

    Για όοοοολους αυτούς τους λόγους, θα σας αφηγηθώ μία σύντομη στιχομυθία:

    Συνομιλούν δύο τετράχρονα παιδάκια, ένα έγχρωμο (Εγ) και ένα λευκό (Λ)
    Εγ: Πώς σε λένε;
    Λ: Κώστα.
    Εγ: Είσαι λευκός Κώστα!
    Λ: Ναι, είμαι. Εσένα πώς σε λένε;
    Εγ: Ίαν
    Λ: Χαίρω πολύ Ίαν. Είσαι καφέ.
    Εγ: Ρατσιστή!
     
  7. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Όπως είπε και η @vanilla30 , πολύ κακό για το τίποτα.
    Σωστά και αυτά που λέει και ο @no_Taboo.
    Ο λόγος που έγραψα το ότι πρέπει κάποιος να τιμάει όσα έχει στο παντελόνι του, είναι γιατί κάθε φορά μου έρχεται στο μυαλό σε παρόμοια συζήτηση ένας πρώην, ιδιαιτέρως προικισμένος. Του άρεσε να συγκρίνει τον εαυτό του με τους άλλους και γούσταρε να αισθάνεται περήφανος που έτυχε να υπερτερεί σε εκατοστά. Το κακό ήταν ότι βάσιζε όλη την ύπαρξη και την αξία του μόνο εκεί. Όταν μετά από καιρό αποδείχτηκε το πόσο λίγος ήταν ως άνθρωπος, ένα από τα επιχειρήματα που βρήκε για να προσπαθήσει να με κρατήσει κοντά του, ήταν ότι δεν θα ξαναβρώ άλλον σαν κι αυτόν. Εκεί του είπα ότι δεν αρκεί να τα έχει, αλλά πρέπει και να τα τιμάει, κάτι για το οποίο ήταν παντελώς ανίκανος.
    Δεν υπάρχει ίχνος σεξισμού σ' αυτό. Υπάρχουν απλά διαφορετικά γεννητικά όργανα και υπάρχουν και κλισέ. Καμιά φορά τα δεύτερα είναι χρήσιμα, γιατί όντως τσούζουν και διαλύουν τον εγωισμό του άλλου. Μέχρι εκεί.
    Αρκετά το στραπονάραμε το νήμα, καλό σας μεσημέρι.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μία ηλιόλουστη μέρα του καλοκαιριού με παίρνει τηλέφωνο μία καλή φίλη κι εξαδέρφη μου για να βρεθούμε. Μου ανακοινώνει ότι θα έρθει και ο δικός της για να κουβεντιάσουν κάποια πράματα για τη σχέση τους που περνάει "κρίση" (κάθε μήνα συμβαίνει αυτό).
    "Μα τι θα κάνω εγώ μαζί σας; Την φαναριώτισσα; Αφού στο τέλος θα τα ξαναβρείτε, το 'χω δει το έργο."
    "Έλα ρε. Σε θέλω για μπαλαντέρ. Η ψυχολογία μου είναι σκατά."
    "Ξέχνα το. Δεν έρχομαι."
    "Θα σε πάω σ'ένα καινούργιο καφέ με άπαιχτα προφιτερόλ."
    "Τι ώρα συναντιόμαστε;"
    .....
    Αρχίζει το εκατέρωθεν ντελίριο. Μας έχει ακούσει το μισό μαγαζί (το άλλο μισό τσακώνεται επίσης). Φημίζομαι άλλωστε για το γούρι μου.
    Κάποια στιγμή πετάει η φίλη εξαδέρφη "Να χαρώ εγώ τ'αρχίδια σου!"
    Ανταπαντά "Μήπως οι προσδοκίες σου για τα μπαλάκια μου ξεπερνούν το χύσιμο; Γιατί γι'αυτό τα 'χω."
    Με την μπουκιά στο στόμα και με σοκολατέ μουσούδα του δίνω την χερούκλα μου "Είσαι παικτούρας!"
    "Καλά ρε φίλη για καλό σε φώναξα;"
    "Ε αφού με ξέρεις. Τέτοιες ατάκες τις επικροτώ. Καλά-καλά, μη λυσσάς. Συνεχίζω την μπούκα μου. Συνεχίστε το μαλλιοτράβηγμα. Μόνο μη μου 'ρθει καμία και φύγει το γλυκό ακόμα δεν το άρχισα διγιότι θα χωθώ κι εγώ στον καβγά."
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    @dark explorer, δεν μας έφταναν τα παγωτά σου, θα μας κάνεις τώρα να τρέχουμε να βρούμε και προφιτερόλ. :*
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αρχιδια κουβεντα!!
     
  11. τελικα εγω δεν καταλαβα....οι κυριες προτιμουν στραπον με αρχιδια η χωρις?? ιδου η απορια???   
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @dark explorer
    Προφιτερόλ άκουσα....   επιπέδου Ανδριά , Κωσταντινίδη ; για δώσε καμιά συντεταγμένη ...