Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το συναισθηματικο δεσιμο σε σχεσεις d/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος submassive_21, στις 5 Μαρτίου 2015.

  1. submassive_21

    submassive_21 New Member

    Καλησπερα σε ολους..

    Εκτος απο το σεξουαλικο κομματι,ποσο ευκολο ειναι να υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο μεταξυ κυριαρχου και υποτακτικης; Αυτο πιστευετε πως ειναι καθαρα θεμα χημειας μεταξυ των δυο ανθρωπων η ειναι το ειδος σχεσης που αναπτυσουν; δηλαδη μεσα απο την σχεση δημιουργειται μια σχεση εξαρτησης;
    Σχεσεις κυριαρχιας και υποταγης ειναι σχεσεις ζωης; Μια υποτακτικη μπορει να νιωθει εξαρτημενη λογω της θεσης της αλλα ενας κυριαρχος μπορει να νιωθει εξαρτημενος απο την υποτακτικη του;
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αυτο ειναι το ζητουμενο σε μια τετοια σχεση νομιζω....Αν κανω λαθος καποιος να με διορθωσει.
    Ο Κυριαρχος να νιωθει μισος χωρις την υ του και το αναποδο.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αποκλείεται D/s σκέτο χωρίς φιοριτούρες;

    απορία ηλίθιου: θα μπορούσατε να ζήσετε χωρίς τον έρωτά Του ή χωρίς το D/s Του ;
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Εννοείται οτι υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο μεταξύ κυρίαρχου και υποτακτικής. Δεν διαφέρει σε καμία περίπτωση οσον αφορά στα συναισθήματα απο μια vanilla σχέση.
     
  5. submassive_21

    submassive_21 New Member

    Πιστευω ειναι το τι ζηταει ο καθενας και επισης ναι πιστευω πως υπαρχει d/s σκετο- ομως οταν εμπλεκεται και συναισθημα δεν γινεται ακομα πιο ενδιαφερον; Παραδειγμα: D/S στο κρεβατι και τελος..αλλα οταν χωριζονται ο κυριαρχος και η υποτακτικη δεν ειναι υπεροχο να νιωθουν οτι τους λειπει ενα κομματι;οτι δεν μπορουν ο ενας χωρις τον αλλον;(εξαρτηση)
     
  6. submassive_21

    submassive_21 New Member

    νομιζω σε μια σχεση κανονικη δεν γινεται να υπαρχει τοσο δεσιμο οσο σε σχεση d/s
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Το πάμε πηδιόμαστε σε D/S φαση...μαλλον session είναι με kinky διαθεση.

    Το αλλο είναι κανονική D/s σχεση
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Αυτή την εντύπωση εχω κι εγω...οτι σε μια D/s σχεση υπάρχουν περισσότερα κι εντονότερα συναισθήματα...αλλά μπορει να το βλεπω και υποκειμενικα
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    D/s "σκετο" στο κρεβαττι το θεωρω session. Μπορει να ειναι καλο, αριστο, αλλα ειναι "μονο σεξ" και οχι σχεση.

    Σχεση ειναι συναισθηματικο δεσιμο. Μπορει να υπαρχει D/s χωρις συναισθηματικο δεσιμο, αλλα προτιμω να υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο στο D/s μου.

    Αν δεν το βρω, δεν το κανω. Απλα.

    Υ.Γ. Διαγραφω οσες θελουν "μονο σεξ" ή ακομα χειροτερα, "μονο ονλαϊν καβλανταρισμα". Είμαι ξεκαθαρος.
     
  10. whisperer

    whisperer Regular Member

    κι οταν ειναι poly η φαση τι γινεται?οποια και να του λειπει νοιωθει μισος?το ιδιο νοιωθει με ολες?

    Αν υπαρχει σχεση και οχι κινκυ πηδημα οπως λενε ο @Dapom και ο @Δημήτρης Άλφα κι εγω πιστευω οτι υπαρχει συναισθημα.
    Το θεμα ειναι εκει να μπορεσεις να ελεγχεις τα συναισθηματα και να τα προσαρμοσεις στο D/s
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Μιλω μονο για μενα, εαν αναλαβω τον ρολο του Master, ΘΕΛΩ να εχω συναισθηματικο δεσιμο. Δεν, μπορω να λειτουργησω σαν Master και να εχω ολη την "ευθυνη της" και να το κανω, σαν δασκαλος φροντιστηρου, μολις "χτυπησει το κουδουνι, ωπ η επομενη".

    Ιδιορυθμια μου ? Τρελα μου ? Ετσι ειμαι και οποια γουσταρει.
    Σαν Λυκος δεν βαζω οτι κι οτι στο στομα μου.
     
  12. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Εννοείται πως υφίσταται έντονο συναισθηματικό δέσιμο. Είμαι με μία κοπέλα η οποία έχει καταφέρει με τον τρόπο της να γεννήσει συναισθήματα και στους δυο μας, ώστε η σχέση μας να είναι υγιής, έντονη σεξουαλικά και BDSMικά, με πάθος αλλά συνάμα και λογική και με πολύ χιούμορ (πειράγματα) ενώ υπάρχει χημεία, έντονη μπορώ να πω. Έχουμε αποστασιοποιηθεί από το τετριμμένο και στερεοτυπικό D/s το οποίο με τα καλούπια του, μόνο παθολογίες επιφέρει (αν και σε αυτό το σημείο έχει να κάνει με το τι επιθυμεί ο καθένας στη ζωή του). Η λέξη εξάρτηση είναι μεγάλη και προφανώς να εμπεριέχει τη δική της αρνητικότητα. Ναι, θέλω και εγώ να εξαρτώμαι από την υποτακτική μου, αλλά μέσα σε λογικά και υγιή πλαίσια. Ειδάλλως γίνεται παθολογικό, σαράκι που σε τρώει και γυρνά ενάντια στον εαυτό σου όταν δεις την χ κοπέλα να το εκμεταλλεύεται. Τότε είναι και το σημείο που απλά αποχωρείς.