Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το συναισθηματικο δεσιμο σε σχεσεις d/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος submassive_21, στις 5 Μαρτίου 2015.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Γενικότερα υπάρχει μια πρώτη αντίδραση " μα αυτό είναι αδικοοο" και σίγουρα είναι απο τις πρώτες σκέψεις που και εγώ ως άπειρο υ, είχα κάνει. ( οχι για το θέμα που αναλύουμε εδώ απαραίτητα ) Γι αυτό και η αναφορά μου εκεί. Δεν έχει να κάνει με την μπρεντα αυτό. Αλλά μην μου πεις οτι δεν κολλάει με την όλη συζήτηση.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Χαίρομαι που το λύσαμε κι αυτό.
    Όσο για το μονο-υποτακτικό αλλά όχι μονογαμικό, τι άλλο πια να πω, δεν ξέρω.
    Ιστορίες της καθημερινότητας, συμβαίνουν γύρω μας. Καλή συνέχεια. 
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @Μαντλίν

    Θελω να μου εξηγήσεις, αν πιστεύεις πως αποκλείεται ή αποφεύγεται κάθε μορφής συναίσθημα, πέραν της κυριαρχίας και της υποταγής που έτσι και αλλιώς χρειάζεται να υπάρχουν, σε D/s ή M/s σχέσεις.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @subwhat

    Τίποτα δεν αποκλείεται, εμένα με φοβίζουν τα πολλά έντονα συναισθήματα και τα βάζω, ορισμένα στον πάγο, έτσι λειτουργώ εγώ (με τη λογική, ναι εγώ) και προχωρά το Ντι/ες ήρεμο.
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Μου το έκανες ξεκαθαρο και σε ευχαριστώ  

    (Η λογική δεν αποκλείει το συναίσθημα)  
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θα σε καρδουλώσω. ♡
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ετσι μου έρχεται να παραιτηθώ ώρες ώρες.  
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    πολύ συγκεκριμένη εξήγηση, συνοπτική και πειστική

    να 'σαι καλά, μ έκανες και γέλασα  

    "μονοϋποτακτικά" θα μπορούσα να αποκαλέσω τα μόνον_στον_Κύριό_μου_υποτάσσομαι_εγώ υ. Αλλιώς θα θεωρούσα αυτονόητο ότι η υποταγή μπορεί να είναι μόνον προς έναν, ανεξαρτήτως αν πιθανότατα παίζει και πολλούς άλλους ρόλους πλην του αποδέκτη της υποταγής ενώ Κυριαρχία μπορεί να είναι από έναν προς περισσότερους να μην πω πως η πλέον ατόφια μορφή της αυτή είναι.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κολλάει...
    ]Δες...

    Πας στο καλοκαίρι την παραλία και είναι ένα χαριτωμένο μπομπίρι που παίζει στη θάλασσα έξω-έξω και παιδεύεται με τις τσουγκράνες τα φτυαράκια και το κουβαδάκι του.
    Το φωνάζει η μάνα του ή ο πατέρας του για κάποιο λόγο, και το μπομπίρι αναφωνεί πως είναι άδικο.
    Δεν ξέρει το μπομπίρι τι είναι άδικο! Απλώς ό,τι δεν είναι καλό για το μπομπίρι, είναι άδικο...
    Δεν εφηύρε την λέξη το μπομπίρι, την έχει ακούσει εκατοντάδες φορές στο σπίτι του.
    3-4 χρονώ σβομπίρι, διάολε...
    Και όταν μεγαλώνει ομοίως την αναπαράγει ως σκεπτομορφή...

    Αυτό εγώ το λέω αποτύπωση μιας κοινωνίας της υπερβολής και της ευκολίας του άσπρου-μαύρου.
    Δεν είναι ελληνικό το φαινόμενο, απλώς αλλού εκδηλώνεται αλλιώς, πιο υπόγεια, πάνω-κάτω το ίδιο.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    και κάνει καριερα στις πίστες τραγουδώντας ♫άδικε ντουνιά♪.
    καλή ώρα.  
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Έτσι εξηγούνται όλα...
    Ιδού και η βαθειά καταγωγή του σκυλοελληνάδικου ντιριντάχτα ντιπμπιντάι, ό.ε.δ...!
     
  12. dreams

    dreams Regular Member

    Η βαθιά και όχι η βαθειά.
    https://periglwssio.wordpress.com/2011/06/23/platia-plateia/
    ο.ε.δ!