Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το φετίχ μας έχει φύλο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος kathavra, στις 18 Ιουλίου 2014.

  1. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Καλημέρα και από μένα,

    Θα ήθελα να ρωτήσω έναν χριστιανό, βρε παιδιά, το φετίχ μας έχει φύλο? Είναι μια χαρά να ενθουσιάζονται οι άνδρες με υπέροχα γυναικεία πόδια, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα δεν έχω βρει ούτε μία γυναίκα που να εκφράζει παρόμοια άποψη. Μόνο εσείς οι άνδρες δηλαδή αναστατώνεστε το καλοκαίρι? Εμεις ψυχούλα δεν έχουμε? Μια συναδέλφισα, βρε παιδιά, να ακούσω μια γυναικεία άποψη. Οκ, με το foot worship, είναι αρκετά κοινό σε dom-sub σχέσεις, τι γίνεται όμως με το "ξεχασμένο" trampling? Είναι μόνο υπόθεση για mistresses, ή αφορά και κάποιους masters?

    Αυτά, και περιμένω έναν καλό σαμαρείτη να με διαφωτίσει!
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Δεν είμαι σίγουρος αν αναφέρεσαι σε γυναίκες που να ενθουσιάζονται με ανδρικά πόδια, αλλά μιας και ο γράφων φέρει θανασσοπόδαρα (και το νήμα είναι στο υποφόρουμ ποδολαγνείας), έτσι και θα απαντήσω.

    Τω πράγματι, δεν αποτελεί ιδιαίτερα συχνό φετίχ στις γυναίκες. Συχνό, όμως, είναι να φετιχοποιούνται τα πόδια του συγκεκριμένου ατόμου στο οποίο ανήκουν, με το υ να μη βλέπει τη στιγμή να του επιτραπεί να δείξει με αυτόν τον τρόπο τη λατρεία και την αφοσίωσή του. Συχνή επίσης και η χαρωπή καυλοζουμόρροια εξαιτίας του χιούμι που περιλαμβάνει μια τέτοια δραστηριότητα, ήτις και επιρρωνύει την ερωτικοποίηση του ανδρικού ποδιού.

    Ως προς το τράμπλινγκ, είναι αρκετά επικίνδυνο the other way round, λόγω έμφυλων διαφορών στη σωματική διάπλαση. Το εξασκώ αραιά και πού, αλλά με το μεγαλύτερο μέρος του θανασσοβάρους (και έχω και πολύ από δαύτο, πανάθεμά το) υποστηριζόμενο από κάποια καρέκλα και χρησιμοποιώντας κυρίως το βάρος του ποδός.
     
  3. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Κοίτα, μόνο έτσι γίνεται. Όταν ο άντρας εξισσοροπεί το βάρος του στηριζόμενος και με τα δύο χέρια σε τραπέζι, τοίχο ή καρέκλα. Αν είναι άπειρος, καλό θα ήταν να πειραματιστεί καθισμένος, ελέγχοντας έτσι την πίεση που ασκεί.
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Άπειρος τοις βιώμασι ή τη διαπλάσει; Γιατί, αν είναι το δεύτερο, το σουμπίον το δύσμοιρον θα καταλήξει 2D σαν φύλλο τράπουλας (ergo και το όμορον φετίχ trapooling, αγαπημένο των ορθοπαιδικών).
     
  5. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Εν πάση περιπτώσει, σε ευχαριστώ πολύ Thanassis που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις. Αν και για άλλη μια φορά πάλι πήρα απάντηση από άντρα....
     
  6. Verana

    Verana New Member

    Νομίζω πως ρόλο δεν παίζει τόσο το φύλο όσο η εικόνα του αντικειμένου λατρείας, η οποία προκύπτει όμως από το φύλο. Προσωπικά μιλώντας έχω γλείψει αντρικό πόδι, και πολύ το ευχαριστήθηκα, σε δύο διαφορετικούς παρτενέρ και μάλιστα ο ένας σε βανιλοφάση. Σπανίως, ωστόσο, το είχα φαντασιωθεί, ήταν κάτι που απλά προέκυψε. Κατά καιρούς έτυχε να έχω λιγουρευτεί και γυναικείο ποδαράκι αλλά δεν έτυχε να φτάσω σε πρακτική εξάσκηση. Υποθέτω πως θα υπάρχουν σίγουρα κι άλλα θηλυκά που το απολαμβάνουν και ενδεχομένως το φαντασιώνονται αλλά δεν επικεντρώνονται σε αυτό ή δεν ερεθίζονται τόσο πολύ από το αντρικό πόδι, δικαίως άλλωστε γιατί από τη μία το αντρικό πόδι δεν προβάλλεται τόσο πολύ και από την άλλη δεν είναι ούτε τόσο φροντισμένο ούτε τόσο κομψό όσο το γυναικείο. Κακά τα ψέμματα αλλιώς είναι να βλέπεις γυναικεία ποδαράκια νούμερο 38 με κόκκινα νυχάκια μέσα σε γόβα ή πέδιλο κι αλλιώς να βλέπεις αντρικά νούμερο 45 με τριχούλες στα δάχτυλα, μέσα σε σαγιονάρα ή αυθεντικό, γερμανικό, ξώφτερνο, ανατομικό σανδάλι   . Φυσικά η απόψη αυτή βασίζεται στη δική μου αισθητική...
     
  7. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Γεια σου, Verana, σ'ευχαριστώ πολύ που διέθεσες χρόνο να συμμετάσχεις. Μόνο μια ένσταση σε όσα ενδιαφέροντα γράφεις.. Αν το νυχάκι είναι κομμένο, όλα βαίνως καλώς...Αν πάλι δεν είναι, υπάρχουν τρόποι να ενταχθεί το nail cutting στο όλο scene... Ο τρόπος επαφίεται στη δημιουργική φαντασία καθενός και καθεμιας....Και πάλι σε ευχαριστώ.
     
  8. Verana

    Verana New Member

    Δυστυχώς δεν το κατέχω το nail cutting ούτε καν θεωρητικώς, αν όμως είναι αυτό που φαντάζομαι τότε ο ρόλος της τρίχας στο δάχτυλο αποκτά εξέχουσα σημασία... Όπως και να 'χει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα  
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Όταν ποθώ πολύ κάποιον, γίνεται ολόκληρος φετίχ για μένα, από την κορυφή του κεφαλιού του μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών του.
    Υποθέτω ότι αυτό ισχύει για όλο τον κόσμο. Οπότε επικεντρωνόμαστε στα πόδια του ανθρώπου που θέλουμε να λατρέψουμε με κάθε τρόπο και αφήνουμε τα υπόλοιπα πόδια στην ησυχία τους, μια και μας είναι αδιάφορα, όπως και οι ιδιοκτήτες τους.  
     
  10. alexxxx

    alexxxx New Member

    Καλησπέρα....θα ήθελα να βάλω μια άλλη διάσταση στο θέμα που δεν την έχετε σκεφτεί....Ποία η γνώμη σας οταν τα πόδια του άντρα είναι καλοσχηματισμένα, με την ανάλογη φροντίδα και αποτριχομένα ?
     
  11. Alassè

    Alassè New Member

    Δε διάβασα τα προηγούμενα μην.ενα θα σου πω ..για μενα το φετίχ μας δεν εχει φύλο. Τον περιμένω πώς κ πώς για να του γλύψω τα πόδια που ναι μεν ειναι καλο σχηματισμένα αλλα καθολου αποτριχωμενα..δε με χαλάει καθολου. Με φτιάχνουν τα πόδια του, τα πάντα του..τελος
     
  12. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ειλικρινά θέλεις να σου πω τι έχω διαπιστώσει; Πως δεν έχει σημασία τίποτα στο BDSM. Αν εξαιρέσω ένα μικρό ποσοστό που τα έχουν βρει με τον εαυτό τους, έχουν κάνει μια εκ βαθέων αναζήτηση του είναι τους και γνωρίζουν τι είναι και παραμένουν ανένδοτοι σε αυτό που είναι εξ' αρχής για τους υπόλοιπους δεν έχει σημασία ούτε το φύλλο ούτε το στάτους, ούτε τα φετίχ τους. Θα δεις πως πολλοί και πολλές έχουν αλλάξει στάτους γιατί δεν είναι κάτι που τους βγαίνει έμφυτο απλώς απόλαυσε το σεξ και τα φετίχ σου όπως σε εκφράζουν μην κολλάς με τα πρέπει και τα δεν, γιατί δεν οδηγεί πουθενά....

    Δεν υπάρχει λόγος και δεν αξίζει το κόπο....