Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το όχι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 2 Ιουνίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μάνιουαλ δεν δίδονται...
    Σκονάκια δεν δίδονται...
    Οδηγίαι χρήσης καπούτ...
    Κούκλαι δεν παίζονται...
    Ούτε στρατιωτάκια..
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    επειδή διατυπώνονται και απόψεις που εγώ δεν ονομάζω βανιλα, αλλά εμπορικολογιστικές
    θα καταθέσω μια άποψη που έχω ακούσει απο βανίλα όταν φίλες της την εγκαλούσαν που την έλεγχε πότε βγαίνει και τι κάνει
    "άντε γαμηθείτε, εγώ είμαι ευτυχισμένη".

    είναι, εν μερει, άσχετη με το αρχικό θέμα.
     
    Last edited: 4 Ιουνίου 2016
  3. ΠανοςΧανια

    ΠανοςΧανια Regular Member

    οχι σε bdsm επιπεδο, στην δουλεια ας πουμε, εκμεταλευση
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
    που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Όχι
    να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
    έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
    πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του.

    Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,
    όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει
    εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του

    ~ Κ.Π. Καβάφης ~
     
  5. Yπαρχει ακομη μια διαφορα στην πραξη. Το υ ατομο δεν ειναι υποτασσεται 24/7 (στην πραξη). Ο σκλαβος/α ειναι σχεδον παντα 24/7 και δεν κανει απλως sessions περιορισμενου χρονου.
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Καινούριο αυτό;
     
  7. Καθολου...
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Τι να σου πω.... Επειδή τα Κ είναι και άκρως εγωιστικά πλάσματα, πιθανολογω πως δεν θα κάνει.

    Τώρα μην μου βάζεις δύσκολα, σκέφτομαι το όχι εγώ!
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    μαλλον μπερδεύεις τα μποτομ άτομα με τα υποτακτικά άτομα.
    ένα υποτακτικό άτομο εκπαιδεύεται ανάλογα με το πως επιθυμεί το κυρίαρχο.
    αν αυτό είναι 24/7
    αν θα είναι 1 ώρα της ημέρας
    η οτιδήποτε άλλο.
    αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν ανήκει 24/7 στον δεσπότη του και δεν είναι υπόλογο σε αυτόν.
    εκτός και πάλι λεω αν ο δεσπότης επιθυμεί κατι διαφορετικό... Και η λίστα συνεχίζεται χωρίς τελειωμό
     
    Last edited by a moderator: 5 Ιουνίου 2016
  10. Δεν είπα ότι μου μιλάς αρνητικά. Αναγνωρίζω την ευγενεια και το επίπεδο σου, παρόλο που βλέπουμε τα πράγματα με άλλο μάτι. Δεν έχω αποφασίσει τίποτα για οτιδήποτε. Και αυτό διότι πάντα όταν ήθελα να βρω νερό, σκαλίζα, έψαχνα, έσκαβα....Αυτό σε παρακαλώ να το πεις σε κάποιους άλλους, οι οποίοι έχουν ανάγκη να πιστέψουν σε Θεούς και Δαίμονες και να τους ακολουθήσουν. Θεοί από χαρτιά, από βιβλία, από αναγκες, από καυλές, από επιθυμίες, από σάρκες και οστά, από φανατισμό, από εξειδανικευσεις. Και όλοι αυτοί οι Θεοί διαμορφώνουν το νου. Και τότε...; Πώς μπορείς να δεις καθαρά; Βλέπεις με τους δικούς τους τους παραμορφωμενους φακούς. Όταν το συνειδητοποιησεις όλο αυτό, τότε αρχίζεις και ξεκόλλας. Μετά μπορείς και βλέπεις ένα γεγονός όπως ακριβώς είναι. Τέλος πάντων. Δεν θα πω αλλά. Έτσι κι αλλιώς η καυλα, ο εγωισμός και οι διαμορφώσεις από τους απανταχού γκουρού εδώ μέσα έχουν θολώσει το μυαλό. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν χρειάζεται να αφιερώνω χρόνο στο να γράφω το οτιδήποτε. Τώρα ταιριάζει η φράση σου αλλά όχι για μ ένα: Έχουν αποφασίσει αυτοί το πως είναι τα πράγματα. Εμείς είμαστε περιττοί. Εγώ δηλαδή. Σου λένε ότι υπάρχει νερό εδώ κάτω. Αλλά κάνεις δεν σκάβει για να δει εάν όντως υπάρχει νερό...Και στο κάτω κάτω της γραφής...εδώ ο κόσμος φλέγεται και το μόυνι ξυρίζεται...Τώρα εάν σου πω να μην απαντήσεις θα το σεβαστείς; Ας το τελειώσουμε εδώ. See you girl.
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Επανηλθα  

    Αρχή διαπραγματευσεων λοιπόν, ζητάει το Κ κάτι, αρνητική απάντηση από εμένα....

    Το Κ το δέχεται, χωρίς αυτό να σημαίνει πως του αρέσει, είναι αναγκασμενο να το δεχτεί, ορίζονται τα πλαίσια. Εγώ αντιλαμβάνομαι μία δυσαρέσκεια. Αρχίζω να αγχώνομαι, προσπαθώ να βρω μια μέση κατάσταση (λάθος; ) και λέω να το δοκιμάσουμε και να αποφασίσω μετά ; (πάλι λάθος; )  

    Έ, σε αυτό το σημείο χάνω τον ύπνο μου για κάμποσες μέρες

    Δύο οι επιλογές. Το κάνω και καταπιεζομαι υπερβολικά ή δε το κάνω και νιώθω υπερβολικά άσχημα και στεναχωριεμαι.
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αυτο που σου ζηταει Μπορεις να το κανεις ???
    Και αν ναι μπορεις να το κανεις μια φορα και τελος ???