Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το όχι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 2 Ιουνίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μπορώ, αλλά δε θέλω! Αυτό εξηγώ, μη με μπερδεύεις
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Πάντως, το πιο σταθερό αποτέλεσμα μίας διαπραγμάτευσης, είναι εκείνο το σημείο, στο οποίο θα συμφωνήσουν και τα δύο διαπραγματευόμενα μέρη,
    και από το οποίο αποκομίζουν (αμφότεροι), τη μέγιστη δυνατή ωφέλεια που θα μπορούσαν, σε σχέση με την ωφέλεια που θα αποκόμιζαν αν δεν επέλθει καμία συμφωνία (το τελευταίο λέγεται status quo)..

    Γνώμη μου πως δεν υπάρχει μόνο άσπρο και μαύρο .. υπάρχει και το γκρι σε διάφορες αποχρώσεις (λιγότερες φυσικά από 50) ..
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    εμένα μου δημιουργήθηκε η αίσθηση πως έχεις ήδη απαντήσει.
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    χμμμ

    a] μπορεισ να το κανεις και μετα να πεις ... ενα σαλτα και μαμησου και μετα αστον να ξερωψηνετε
    εσυ θα εισαι καλυμενη εκτελοντασ την εντολη και αυτοσ μετα θα καταλαβει τι εχασε
    b] βεβαια μπορεις και να του το πεις οτι αφου εσυ με φερνεις σε αυτην την θεση εγω θα το κανω αλλα μετα τελος και αστον να διαλεξει
    αν θελει να το κανεις και τελος η αν θελει εσενα

    ΥΓ. δεν εισαι sub εισαι Perv  
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Με βοηθάς λιγάκι ακόμα;
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εγω δεν μπορω να καταλαβω για σχεση μιλαμε η για το κυπριακο?ειναι πολυ απλο απο την αρχη γουσταρω αυτο γουσταρεις το αλλο βαζουμε τα ορια και ξεκιναμε.μετα την απομακρινση απο το ταμειο.......
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Vanilla είμαι αλλά μην το πεις πουθενά...
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Δεν με ενδιαφερουν τα στατους ....
    παντως η λυση που σου εδωσα ειναι πολυ εξυπνη και μπορεις να βγαλεις πολλα συμπερασματα
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μια γνώμη, η μάλλον..πως θα το χειριζόμουν εγώ το παραπάνω σενάριο..

    Λεω που λεω οχι. Το δεχεται οπως λες, για τους λογους του, τελος!
    Το να δημιουργω και εξτρα "δραμα" και "κλαψα" μονο βαρος θα του βαλει, πανω στην ηδη " τσιτωμενη " κατασταση.

    Αν το δεχτηκε το οχι. Τελος, παμε παρακατω. Δεν ξερω τι συνεπειες μπορει να εχει το οχι μου, ισως να επαιρνα αδεια να ρωτησω. Αλλα αυτο..δεν θα ξαναεριχνα στο τραπεζι το "οχι" θα ηταν σαν παζαρι. Αν πεις οχι, εχει η δεν εχει συνεπειες ειναι δουλεια Του. Αντε να παρακαλεσεις να μαθεις τι συνεπειες θα ειναι.

    Μεχρι εκει, να πω και οχι και μετα μα τον βαζω και σε διαδικασια να με " νταντεψει" που ειπα οχι, ε ειναι λιγο του ματς..για τη δικη μου λογικη. Καμια φορα με τη" δικαιολογια "του " ολα για το Κ " και " νοιωθω ασχημα και στεναχωριεμαι" φτανουμε παλι στον να κανουμε φοκους σε εμας. Ενω εδω η " δουλεια" σου ειναι να κανεις φοκους σε Εκεινον  

    Αυτο θα σκεφτομουν εγω.
     
  10. Εγώ προσωπικά ως brat bottom λέω ευθέως και όχι και μη και δεν θέλω και δεν υπάρχει περίπτωση και ξέχασε το και βγάλτο απ το μυαλό σου και ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα και ούτε να το διανοηθείς..!
    δεν ντρέπομαι καθόλου όταν τα λέω ίσα ίσα μια τεράστια αγαλλίαση αγκαλιάζει την ψυχή μου που δεν μπήκα στην διαδικασία να πιεσω τον εαυτό μου να κάνει κάτι που δεν θέλει.
    Το καλό είναι ότι συνήθως με τον σύντροφο μου θέλουμε τα ίδια εκτός από κάποιες σπάνιες φορές που μου λέει εκείνος όχι αλλά εντάξει κ μου είναι τον συγχωρώ τι να τον κάνω.!
     
  11. sum

    sum New Member

    Μπορεις να παιξεις οτι ερωτικα και μη παιχνιδια θες.Ακραια, επικινδυνα, αρρωστημενα και οτι αλλο θες προσθεσε.Και αν εχεις συναισθηση των επιλογων και των επιθυμιων σου,θα εισαι ενα απολυτα υγιες ψυχικα ατομο!Ακομα και αν ποτε δεν τυχει να θες να πεις οχι.Εχει διαφορα να λες στον εαυτο σου:''OΧΙ δεν θα κανω πισω...θα κανω οτι μου πει και θα το θελω με ολη μου τη δυναμη´´και να λες : ´´ΟΧΙ δεν θα το κανω.´´ Σε καθε περιπτωση ομως λες οχι!!!!!!!!Και οταν παψεις να μπορεις να λες οχι,τοτε εχεις πραγματικα προβλημα ως προσοπικοτητα!Ταπεινη μου αποψη...Του λες ΟΧΙ!!!Του λες οχι και δεν στεναχωριεσαι καθολου!Σε καθε σχεση ακομα και μεταξυ d/s τα ατομα ειναι ισοτιμα!Και αν ο υ νιωθει την αναγκη να πει οχι,ακομα και αν δεν το πει δεν φταιει αυτος!(καπου παραπανω το διαβασα αυτο,μπραβο!).Πολυ καλο νημα,μπραβο,μας εβαλες σε σκεψεις!
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μισό λεπτακι...

    Διαφέρουν οι απόψεις μας στο συγκεκριμένο θέμα από τη στιγμή που είπες πως δεν λες όχι σε τίποτα, για τους δικούς σου λόγους κάτι το οποίο προσωπικά δεν ασπαζομαι. Έχω άμυνες μέσα μου, τις οποίες δέν ξέρω πότε και εάν θα πέσουν. Δεν είμαι άνθρωπος που θα δεχτώ ότι μου πει και θα τρέξω από τη χαρά μου να το εκτελέσω, δεν είμαι σκλαβα. Αναφέρθηκα στην αρχή της σχέσης ειδικά, όταν ορίζονται τα πλαίσια και όχι σε προσυμφωνημενα.

    Μπορεί να έχεις βρει άνθρωπο που να έχετε συμβατότητα 100%,εγω όχι. Να έχεις στο μυαλό σου πως τα Κ μεταξύ τους διαφέρουν τελείως σε βαθμό σαδισμου, αυστηροτητας, προτιμήσεων όπως και τα υ. Κάτι που εσύ έχεις ως κόκκινη γραμμή εγώ μπορεί όχι και το ανάποδο. Μπορεί να θέλει να με κρεμασει από τα βυζια (δεν κάνω πλάκα), δεν μπορώ να πω ναι.

    Ως άνθρωπος λοιπόν λέω όχι αμυντικά. Όλο αυτό μετά γίνεται όπως λες διότι το φοκους είναι σε εκείνον και όχι σε εμένα. Δεν είναι του τύπου μου να ζητάω νταντεμα, ξέρω ποια είναι η θέση μου.

    Σε ότι αφορά την κλαψα και το δράμα που αναφέρεις...Οταν δω πως τον απογοητευω επειδή δεν θέλω για τους δικούς μου λόγους να εκπληρωσω την όποια επιθυμία του, το παίρνω λιγάκι βαριά, νιώθω αναξια και κάνω και άλλες χίλιες σκέψεις αρνητικές, έτσι είμαι. Επίσης είμαι εκφραστικος άνθρωπος, όταν συμπαθώ κάποιον φαίνεται, όταν αγχώνομαι φαίνεται..Επομένως δεν είναι σωστό από μεριας μου να πω τι σκέφτομαι; Τους φόβους μου; Δεν είναι αυτός που ανά πάσα ώρα και στιγμή πρέπει να ξέρει τι και πως σκέφτομαι;

    Οταν μου αναθετουν κάτι θέλω να το κάνω τέλειο, δεν μπορώ να αποτυχω και να πω... Δε γαμιεται και τι έγινε; Εγώ προσπάθησα πάντως...

    Και τελικά γιατί να είναι τσιτωμενη η κατάσταση όπως λες; Επειδή αρνήθηκα κάτι; Εάν δεν υπήρχε κάποια αντίδραση από τη μεριά του μήπως θα ήταν καλύτερα;

    Είναι καλό ένα υ να γνωρίζει ποια τα συναισθήματα του Κ σε τέτοιες περιπτώσεις; Θέλει ένα Κ να μου απαντήσει μήπως;

    Κατά τα λοιπά @kinsha no onna τα επεξεργαζομαι τα υπόλοιπα!
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2016