Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το όχι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 2 Ιουνίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ώρες ώρες σε χαίρομαι πολύ  
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Βασικά νομίζω πως όποιος δεν λέει όχι δεν έχει πρόβλημα, απλά έχει περάσει σε άλλο επίπεδο και είναι διαφορετικός από εμένα.

    Ευχαριστώ για την απάντηση
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ στην δευτερη απαντηση μου, σου εδωσα απλα την οπτικη μου και πως θα το εκανα εγω, πανω στο σεναριο που εσυ εθεσες. Οποτε αυτα που μου λες στην αρχη, και οι υποθεσεις για το ποσο συμβατα aka ευκολα μου ειναι καποια πραγματα, η ποσο " μαλακος" η " σκληρος" ειναι ενας Κ ειναι...εκτος συζητησης. Θα μπορουσα να κατσω να σου πω..10000 πραγματα πανω σε δυσκολιες και ευκολιες που βιωνω. Αλλα δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.

    Στα υπολοιπα τωρα..αυτο το θεμα που ανοιγεις..αξιζει νημα απο μονο του. Αυτο το "μα..πρεπει να ξερει πως νοιωθω" εχει πολυυυ ψωμι. Παει και με το Κ βεβαια, τι διαχειριση εχει ζητησει. Αλλα εγω, προσωπικα, το θεωρω ενα πολυ τρικι " εργαλειο" να γινεται ανφοκους απο τα σημαντικα και απο το Κ.

    Οταν οντως θες να κάνεις κατι, το κανεις. Οταν τελικα αποφασιζεις το οχι, για οοοποιυς λογους, εχεις πει οχι. Αν οι λογοι ειναι σημαντικοι το αποφασιζει το Κ. Αν το Κ πει οκ συνεχιζουμε, αν το Κ θεωρει πρέπον θα σου βαλει τιμωρια, αν το Κ θεωρεί όχι..μπορει να μην σου βαλει και τπτ και ολα καλα. Δεν ειναι δικη σου δουλεια ουτε να τιμωρεις τον εαυτο σου ουτε τπτ.

    Καταλαβαινω παραααα πολυ καλα το " νοιωθω αναξια κτλ" αλλα επιμενω οτι πρεπει απλα να το διαχειριστεις ωστε να μη " αναγκαζεις " το Κ να σε νταντεψει. Η ..πες " Μαλιστα " αντι για " οχι" εξ αρχής.

    Τα υπολοιπα ειναι γύρω-γύρω ολοι καταστασεις, και επιπλέον βάρος για το Κ.
    Κατι που ξαναλέω, πρεπει να ειναι το κύριο θέλω σου, το Κ σου, ακομα και σε δύσκολα ψυχολογικες καταστασεις.
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2016
  4. gaby

    gaby Guest

    @Θρυαλλίς

    δεν είμαι διόλου Κ. Στη ζωή μου εν γένει όταν θέτω προς αποδοχή ή απόρριψη κάτι κοιτάζω να έχω εναλλακτικές για περίπτωση απόρριψης. Κοιτάζω οι εναλλακτικές μου να είναι περισσότερες και καλύτερες από του άλλου. Και μετά ρωτώ: "Εσύ, τί προτείνεις;"

    Τι προτείνει, λοιπόν, η θρυαλλίδα για μετά την άρνησή της;  
     
  5. D/s δεν σημαίνει πετάει ο γάιδαρος.....;;; Πετάει!!!
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2016
  6. tithon

    tithon Contributor

  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Συγγνώμη που παρεμβαίνω σε συζήτηση με άλλο άτομο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω: αυτό ο Κ πώς το διαχειρίζεται;
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Αυτή η τελειομανία μετά ενοχών είναι που πρέπει να κοιτάξεις...και δεν κάνω πλάκα, είναι η βασική πηγή νευρώσεων .
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δύσκολο, πρέπει να το σκεφτώ αυτό πολύ
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εμένα ρωτάς πως το διαχειριζεται ο Κ;  

    Που είναι τα Κ όταν τα χρειάζονται;

    Γράψτε μήνυμα, μην ντρέπεστε  
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Τι θες να πεις;;; Ότι είμαι νευρωτικη;;; Επειδή δεν κοιμάμαι;; Επειδή δεν τρώω;;; Σιγά..  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    αυτό υποθέτω έχεις να κάνεις, να ξοδέψεις κόπο, να προσπαθήσεις, ανεξάρτητα απ' την κατεύθυνση της λύσης που θα προκύψει.