Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρίχες!;!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 26 Μαϊου 2016.

?

Είναι αισθητικά και πρακτικά καλύτερο το παιχνίδι αν ο υποτακτικός δεν έχει τρίχες;

  1. Διαφωνώ, ο υποτακτικός πρέπει να έχει τρίχες!

    18,8%
  2. Συμφωνώ, ο υποτακτικός πρέπει να είναι ξυρισμένος!

    81,3%
  1. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Πολλά ειπώθηκαν για το αν οι Κυρίαρχες γυναίκες προτιμούν τον σύντροφό τους ξυρισμένο! Αν και θα είχε ενδιαφέρον να συζητηθεί πώς αντιλαμβάνονται οι Κυρίαρχες γυναίκες το ξύρισμα του στέρνου, αν ας πούμε είναι για αυτές κάτι σαν ευνουχισμός και επιβολή πάνω στην αρρενωπότητα του άντρα...θα ήθελα η ψηφοφορία να αφορά μόνο το παιχνίδι!

    Αν δηλαδή είναι καλύτερα πρακτικά και αισθητικά να μην έχει ο σύντροφός σας τρίχες.
    Μπορείτε φυσικά να συμπληρώνεται την απάντησή σας παρακάτω, παράδειγμα, μου αρέσει να μην έχει τρίχες γιατί φαίνονται τα σημάδια καλύτερα...ή μου αρέσουν οι τρίχες γιατί χρησιμεύουν σαν μέθοδος βασανισμού (π.χ τράβηγμα)
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2016
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όχι, αποφεύγω τέτοιου είδους σεξιστικά συμβολοποιημένα κοινωνικά στερεότυπα.
    Είναι ζήτημα αισθητικής και σαδιστικών εφαρμογών.
     
  3. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Τι κοινωνικά στερεότυπα λές πάλι βρε λύκαινα;;;; Έχεις δεί πολλές γυναίκες με τριχωτό στέρνο;;;;
    Το τριχωτό στέρνο είναι σημάδι αρρενωπότητας γιατί είναι αντρικό χαρακτηριστικό!
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μίλησες για "ευνουχισμό".
    Σύνελθε και αφουγκράσου τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου. Γι'αυτό άνοιξες το θέμα και όχι για να κραυγάζεις.
     
  5. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Ναι! Λέω ότι αφού είναι σημάδι αρρενωπότητας, κάποια θα αισθάνεται το ίδιο για να τον βάλει να το ξυρίσει! Για ποιόν λόγο θα το έκανε αν δεν αισθανόταν ότι η τρίχα είναι σημάδι ανδρισμού;;;;
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    η αισθητική είναι θεόπνευστη;
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η έννοια του ανδρισμού είναι κοινωνικό κατασκεύασμα. Ο μόνος ευνουχισμός που αντιλαμβάνομαι είναι η κυριολεκτική σημασία του castration.
    Τρίχες έχουν και τα δύο φύλα. Στη δική μου αισθητική επιθυμώ πλήρη αποτρίχωση δίχως να το συμβολοποιώ με έμφυλους όρους. Είναι και πρακτικό το ζήτημα για την εφαρμογή σαδιστικών πρακτικών (δεν μπορώ με το wax play να κάνω και αποτρίχωση παράλληλα).
    Αυτή είναι η οπτική μου στο θέμα σου και είναι κρίμα, ειδικά άνδρες υ να κουβαλούν τόσο στερεοτυπικά ιδεώδη. Τέλος πάντων, ετσίμπησες τον χρόνο σου. Δεν αξίζει περαιτέρω σπατάλημα.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Φιλοσοφικός κλάδος αλλά θέλει πολύ ανάλυση για να το σπαταλήσομε σε τριχονημάτιον.
     
  9. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Μορφολογικά ο άντρας απο την γυναίκα έχουν διαφορές, για αυτό και λέμε ότι κάποιος είναι πολύ άντρας ή πολύ αρρενωπός αν προτιμάς, όταν είναι πολύ ογκώδης και τριχωτός...Στα υπόλοιπα που είπες συμφωνώ.
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2016
  10. tithon

    tithon Contributor

    στο είδος μας, σε όλα τα πρωτεύοντα, και στην συντριπτικη πλειοψηφία των θηλαστικών, παρατηρείται διμορφισμός.
    η προσπάθεια αποσυμβολοποίησης δε μου έρχεται πειστικά, αλλά δεν θα την κατατάξω, προς το παρόν, στην κατηγορία "ορθότητα".
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Άλλο οι ανατομικές έμφυλες ιδιομορφίες κι άλλο οι νοητικές συμβολοποιήσεις που υποσκάπτουν έμφυλη ανισότητα. Είναι γνωστές οι θέσεις μου.

    Πάντως, προς διόρθωση της θέσης μου στα του νήματος, δεν καλύπτομαι από τα αποτελέσματα που αφήνει το ξυράφι στο υ. Κερί ή laser λοιπόν.
     
  12. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Τα έμφυλα στερεότυπα υπάρχουν στον Νού γιατί έχουν ειδωθεί κάπου! Πάλι τα ίδια θα λέμε;;;;
    Τεσπα ας μην αναλωθούμε σε αυτά! Εγώ μόνο ξυράφι έχω χρησιμοποιήσει πάνω μου πάντως!