Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρανσεξουαλ Κυριαρχος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Antzi26, στις 26 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Πηγαν στην Συγγρου και τις κοροιδευαν εγραψες.
    Οταν κοροιδευεις με τετοιο μενος κατι δεν εισαι καθολου ασχετος με αυτο που αποδοκιμαζεις!
    Κρυβεις ενοχες και προσπαθεις να τις απομονωσεις εντελως, αποδοκιμαζοντας το αντικειμενο που ναι μεν ποθεις, παραλληλα ομως σου δημιουργει ενοχες.
    Αν εισαι οντως (και δεν μιλω φυσικα για εσενα) ασχετος εντελως με το θεμα, τοτε ναι, αποδοκιμαζεις μεσα σου και χωρις να πεις τιποτε απλα προσπερνας.
    Δεν ειμαι επαγγελματιας του ειδους ομως για σκεψου, θελει πολυ, πολυ κουραγιο το να βγαινεις πασαρελλα μπροστα σε τοσες χιλιαδες κοσμο που περνα μπροστα σου ακουγοντας την καθε μαλακια του καθενος!
    Ισως καποιοι να αποδοκιμαζουν αυτο ακριβως το κουραγιο και αυτο το θαρρος που οι ιδιοι δεν εχουν σε αλλους τομεις της ζωης!
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καλα ... αν θελουμε να πουμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη ..... ο ανοητος ρατσισμος υπαρχει σε καθε γωνια ... απο το σχολειο οπου τα παιδακια με τα Nike αθλητικα των 200ε κοροιδευουν τα αλλα με τα no name παπουτσια ... αυτο αντικατοπριζει αλλα βαθυτερα ελειματα παιδειας και πολιτισμου της κοινωνιας μας .....
    απο την αλλη .... Μιρελλα .... τωρα μην τα παραλεμε ... δεν ειναι κουραγιο και ακομα περισσοτερο θαρρος , να κανεις πιατσα .. .... πουτανια και αυτοεξευτελισμος ειναι .... κουραγιο θα ηταν να απαιτησουν για ιση εργασια .....
     
  3. Kits

    Kits Contributor


    Εδω φιλε μου εισαι αδικος νομιζω...
    Δεν ξερω τι εμπειριες εχεις και αμα ποτε γνωρισες ατομα που κανουν πιατσα , αλλα εγω προσωπικα στις περισσοτερες βγαζω το καπελο. Οσο για τον εξευτελισμο που λες ειμαι τελειος αντιθετος!!
    Πιο πολυ εξευτιλιζετε ο σοβαρος επιχειραματιας που εχει συζηγο και 3 παιδια , που κανει παζαρια στον παραδρομο της Συγγρου, παρα αυτος που κανει πιατσα...

    Μην τα ισοπεδώνουμε και ολα!
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Οχι γλυκε μου, κανεις ενα τραγικο λαθος!
    Η κοινωνια τις πεταξε στην Συγγρου!
    Απαιτησαν εργασια και τους την αρνηθηκαν!
    Καθηκον λοιπον των ηλιθιων που το μονο που τους νοιαζει ειναι να παντρευτουν και να κανουν το χρεος τους (κατα την γνωμη τους) στην μαμα και τον μπαμπα ειναι οτι αφου τις πεταξαν στο περιθωριο να τις λουστουν τωρα!
    Τι αποδοκιμαζουν? Το εργο τους?
    Μπροστα μου συνεβη! Με φιλη μου trans!
    Της στηθηκε, τον πηδηξε, της φωναζε "ξεσκισε με με την ψωλαρα σου" και την επομενη ακριβως μερα περασε με φιλους του και την γιαουρτωσε αφου την εκραξε πρωτα.
    Ετυχε να ειμαι εκει και να τους κανω καλοκαιρινο το Opel Corsa που οδηγουσαν, μαζι με 2-3 αλλες trans που ηταν μαζι μου.
    Και οι μεγαλοι γαμιαδες το εβαλαν στα ποδια οταν οι πετρες κατεβαζαν τα παρμπριζ.
    Κι υστερα μου λες!
    Σταματω γιατι αγανακτησα!
    Οι πατεραδες που πηδανε τις κορες τους, οι παιδεραστες και τα καθε λογης ρεμαλια που κυκλοφορουν και βιαζουν αθωες κοπελλιτσες δεν τους πειραζουν?
    Αλλα σωστα! Οι trans ειναι κατ' αυτους τα ευκολα θυματα!
    Αλλα πλανωνται πλανην οικτραν!
     
    Last edited: 11 Αυγούστου 2007
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Το πεζοδρόμιο αυτά έχει...
    Και το πεζοδρόμιο ποτέ δεν άλλαξε, ούτε φυσικά θα αλλάξει τον κόσμο.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    συμφωνω ... και στο Ιρακ δημοσιογραφος αν πας κινδυνευεις απο καμια αδεσποτη ... και στην ναυπηγοεπισκευαστικη στο Περαμα κινδυνευεις απο λαμαρινα .... αλλα οταν πουλας τον ερωτα ειναι πουτανια .. τελεια ...
    φυσικα υπαρχουν ηλιθιοι .. παντου υπαρχουν ... και σιγουρα των συγκεκριμενων δεν θα ηταν η μονη ηλιθιοτητα τους να πεταν γιαουρτια ...
    αλλα εκεινο το : "Απαιτησαν εργασια και τους την αρνηθηκαν!" ... θα ηθελα να το ανοιξουμε σαν θεμα καποια στιγμη για να δουμε ποσο ειναι αληθεια και μεχρι που ....
     
  7. Kits

    Kits Contributor


    Οταν το αγοραζεις πως λεγεται... ψυχικο?????

    μην τρελαθουμε κιολας!!!!

    Οπου ζήτηση και προσφορα....
     
  8. Kits

    Kits Contributor


    και ομως αμα δεν υπηρχε αυτο ο κοσμος θα ηταν τελειος διαφορετικος... προς το χειροτερο!
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κι ομως ναι!
    Απαιτησαν εργασια βασει των προτυπων της Αυστραλιας οπου οι trans εργαζονται αλλες σαν γραμματεις, αλλες σε καταστηματα καλλυντικων κλπ.
    Οι απαντησεις που ελαβαν ηταν "μα τι θα πει ο κοσμος αν καποιος καταλαβει κατι, η "ελα τωρα, εσεις κανετε μονο για το πεζοδρομιο"
    Και εδω θα σταθω σε κατι εντελως ασχετο αλλα παρεμφερες.
    Καποτε ετυχε να βρεθω σε μια εκκλησια.
    Καποια κοπελλια πορνη, που αγνωστο τι μπορει να της ειχε συμβει, ενοιωθε ανετα οταν ο παπας διαβαζε το ευαγγελιο να πηγαινει να γονατιζει κατω απο αυτο.
    Ξερεις ποια ηταν η αντιδραση των "πιστων"?
    Να την πεταξουν εξω απο την εκκλησια γιατι λεει μολυνε το ευαγγελιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Και ηταν γυναικα!
    Και ζητησε παρηγορια και καταφυγιο στον Θεο!
    Και την εδιωξαν!!!!!!!!!
    Και υστερα μου λες!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αγοραζεις οταν δεν μπορεις να αποκτησεις με αλλο τροπο ... ειτε γιατι εισαι παντρεμενος και δεν σε παιρνει για φλερτ ... ειτε γιατι ζητας να ικανοποιησεις τα βιτσια σου και μεσω του χρηματος αγοραζεις τις ενοχες σου ... ειτε .. κτλ ....
    Δεν ειπα οτι ο πληρωμενος ερωτας ειναι κατι κακο ... απεναντιας εμενα με φτιαχνει κιολας ... ομως αυτη η πραξη (να πουλας ερωτα) εχει μονο μια λεξη ....

    Μιρελλα σχετικα με τα παραδειγματα που ανεφερεις , νομιζω οτι υπαρχουν και αλλοι παραμετροι ... γνωριζω οτι καποιοι εργοδοτες θα εδειχαν ενδιαφερον στο να απασχολησουν ατομα "διαφορετικα" ... διοτι μπορει να δυσσαρεστουν καποιους αλλα απο την αλλη δειχνουν ενα νεο κοινωνικο προσωπο που φαινεται οτι συνεχως κερδισει εδαφος στις προτιμησεις των καταναλωτων ...
    " αφου μαθαμε να αγοραζουμε οικολογικα ψυγεια γιατι να μην μας τα πουλησει μια τρανς για να λεμε ποσο ανετοι και πολιτισμενοι ειμαστε ? ..."
    ... αυτο που φοβαται ο εργοδοτης ειναι να μην μετατραπει ο χωρος του σε πασαρελα επιδειξης του : "ειμαι ετσι και γουσταρω και κοιτατε με και εχω και την μαγκια να σας το μοστραρω ...."
    Νομιζω οτι κανεις δεν εχει προβλημα με την διαφορετικοτητα σαν στοιχειο ατομικης ταυτοτητας ... αλλα διαφορετικοτητα που κανει κρα απο μακρια με οτι μπορει να συνεπαγεται , ειναι σιγουρα κατι που φοβιζει ....
    τελος οπως ειπα ηλιθιοι υπαρχουν καθε μορφης και σε καθε μερος .... αλλοι πετανε γιαουρτια αλλοι αυτοαποκαλουντε χριστιανοι και επιλεγουν των πλησιον τους .... σημασια εχει αν θα τους λαβουμε υπ οψην στο να κανουμε οτι θεωρουμε για μας καλυτερο και σωστο ....
    για την περιπτωση της γυναικας που διωχθηκε απο την εκκλησια , επρεπε να ληφθει υπ οψην οτι φοβιζει ... φοβιζει τον αντρα που παλευει να μεινει πιστος στην γυναικα του .. φοβιζει την γυναικα που βλεπει μια αλλη νεαροτερη και ομορφοτερη να ειναι γενικως διαθεσιμη .... οι επιλογες εχουν και το κοστος τους .... ωστοσο και οι δυο πλευρες θα επρεπε να ξερουν για ποιο λογο μπαινουν στο ναο και σε Ποιον υποτιθεται οτι εκεινη την στιγμη Του αφιερωνουν την σκεψη και την προσοχη τους .....
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα σου πω κατι.
    Δεν υπηρξα ποτε επαγγελματιας του ειδους!
    Ισως γιατι δεν το ειχα αναγκη, ισως γιατι οι συχωρεμενοι πλεον γονεις μου με μεγαλωσαν , γνωριζοντας φυσικα τι ειμαι αλλα με την συμβουλη να μην πουλησω η να αγορασω ποτε αυτο το θειο δωρο που λεγεται ερωτας.
    Και σπουδασα και δουλεψα σε μεγαλη εταιρεια καλλυντικων και γνωριζαν στην δουλεια μου τι ημουν, αλλα με θεωρουσαν αφθαστη στην δουλεια μου και αναντικαταστατη!
    Ναι δεν αντιλεγω! Αμα πας να δουλεψεις , πας να δουλεψεις!
    Αν σε καποιες απο εμας τα θελει ο κωλος τους, και κοιτουν να μετατρεψουν τον χωρο εργασιας τους σε πασαρελλα και αναζητηση εραστων ε, ναι τοτε αυτες ειναι κατακριτεες και θελουν ανοιγμα τα κεφαλια τους!
    Περπατησα παντου, πηγα παντου, αρνηθηκα να βγω στο περιθωριο, ηθελα να ειμαι δραστηρια και μεσα σε ολα!
    Εμαθα να συζητω τα παντα και να μην εχω μονο σαν θεμα συζητησης το ποσην την ειχε ο χτεσινος, και που πουλανε γοβες με στρας!
    Εμαθα πως στην ζωη μας υπαρχουν πολλα ωραια πραγματα γυρω μας και πως το σεξ ειναι ενα μερος της ζωης μας αλλα οχι ολη μας η ζωη!
    Οπου κι αν πηγα, οπου και αν καθησα ημουν κυρια, και ομολογω πως οι παντες μου φερθηκαν αψογα!
    Προσωπικα εγω σε αυτον τον τομεα δεν εχω παραπονο!
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ Κυριαρχος..

    έχω γνωρίσει τρανς κ μάλιστα σε εργασιακό χώρο παλιότερα, η οποία σεβόταν τον εαυτό της κ έτσι κ όλοι οι υπόλοιποι την σεβόμασταν κ εμείς φυσική συνέπεια αυτού μετά λίγο καιρό ξεχάσαμε ότι ηταν τρανς.. κ βλέπαμε μόνο τον άνθρωπο Δήμητρα ..
    Όπως πουλάς τον εαυτό σου αυτό τελικά εισπράτεις ότι κ αν είσαι όχι μόνο τρανς..
    Η κοινωνία θα είναι πάντα η κοινωνία.. όχι μόνο στην Ελλάδα.. αλλά παντού.. το κραυγαλέο το απομονώνει.. εφόσον βοηθάει κ αυτό προς αυτή την κατεύθυνση με τον τρόπο ζωής του.