Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υποτακτικό άτομο ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 15 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Ο σαδισμός,ανεξάρτητα από τις μορφές του,σύμφωνα και με την ανάλυση που έκανε σε σχετικό νήμα ο Thanasis,λειτουργεί από μόνος του εγωιστικά και ισοπεδωτικά,αλλά και ως μέσο διδαχής και έκφρασης,κατά την ταπεινή και όχι ολοκληρωμένα γνωστική μου άποψη.
    Σκέφτομαι λοιπόν,αν ένας/μία Κ νοιώσει έρωτα για το υ του,
    περιορίζεται ή καταπιέζεται ως προς την έκφραση σαδισμού του,γιατί το αίσθημά του, επιφέρει οίκτο για το υ,
    ή απλά τον ενδυναμώνει, γιατί ο έρωτας τον ωθεί να διδάξει και να επεκτείνει τα όρια του υ,για να το τελειοποιήσει μέσα από την σαδιστικά εκφραζόμενη διαδικασία?
     
    Last edited: 16 Φεβρουαρίου 2011
  2. mairaincollar

    mairaincollar Regular Member

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Χμμμ....
    Την απάντηση δεν θα στην δώσω εγώ αλλά ο πρωην master μου....
    Τον είχε ρωτήσει λοιπόν μια φίλη:
    "Αφού λες πως την αγαπάς πως μπορείς να την πονάς?..."
    Απάντηση:
    "Αφού αυτό της αρέσει και αυτό θέλει...."

    Τελικά ίσως να μην έχω καταλάβει καλά...
    Υπάρχουν άτομα που κάνουν κάτι που πραγματικά δεν θέλουν μόνο και μόνο για να ευχαριστήσουν τον άλλον/η?
     
  3. mairaincollar

    mairaincollar Regular Member

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    ε ναι αλλά εγώ δεν μίλησα για πράγματα που είμαστε αναγκασμένοι αν θέλεις να κάνουμε αλλα για επιλογες που κάνουμε και νομίζω πως ειναι επιλογή μας αν θέλεις να είμαστε κάτι....
    χμμ αυτο το κάτι δεν μου άρεσε...
    αλλά είνα δυνατόν να δεχτώ πόνο αν δεν είμαι μαζοχίστρια?
     
  4. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Εμενα παντως θα με ξενερωνε αν ο σαδισμος ενος Κ περιοριζοταν απο τα συναισθηματα που τρεφει για μενα. Μπορει να μην ειμαι σουμπιτσα, αλλα ακομα κ σε απλες συνεδριες για μενα προκειται για πολυ αντικουκου κατασταση.

    Γνωμη μου, αν ειναι πραγματικος σαδιστης, κ νιωθει ουσιαστικα πραγματα για μενα, θα επρεπε να τον εμπνεω ακομα περισσοτερο κ για πολυ μεγαλυτερες βρωμιες.
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Και όμως αγαπητή μου, υπάρχουν, γιατί απλά έχουν μπει στον χώρο αρκετά μέλη για εντελώς διαφορετικούς λόγους από αυτούς που πραγματεύεται το bdsm, μερικούς από αυτούς θα βρεις στο νήμα μου "μάταιος κόπος".
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Νομίζω έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αυτό.

    Σε εμένα ο έρωτας λειτουργεί ενισχυτικά για τον σαδισμό. Αλλά όχι μέσα από την ώθηση για διδαχή/επεκτείνειν ορίων. Περισσότερο είναι ένα αίσθημα παραπλήσιο με το οτι θέλεις να τον φας τον άλλο/κόψεις κομματάκια/κλπ (που έχω ακούσει οτι πολλοί βανίλλα/μη σαδιστές το αισθάνονται), αλλά σαδιστικά ενορχηστρωμένο.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    MasterPerris με όλο τον σεβασμό,συζητάμε για την επίδραση του έρωτα στην έκφραση του σαδιστή, όχι γενικά για το πως συμπεριφέρονται τα μέλη του φόρουμ.
    Σας παρακαλώ πολύ να μας δώσετε την άποψή σας,η οποία μας είναι χρήσιμη,όντας σαδιστής και ερωτευμένος με την υ σας απ όσο γνωρίζω και αν μου επιτρέπετε την διαπίστωση βέβαια.
     
  8. mairaincollar

    mairaincollar Regular Member

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    ναι αλλά για μένα κάποιος παίρνει όλο και μεγαλύτερη κάβλα και από αυτο που νιώθεις και εσύ....
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο ψάχνοντας στα θέματα από αρχής του φόρουμ μέχρι σήμερα.
    Αν έχει συζητηθεί παράλληλα με το θέμα κάποιου νήματος δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω.
    Ευχαριστώ όμως για την απάντηση.
     
  10. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Φυσικα. Αυτα πρεπει να ειναι αμοιβαια. Εγω παντως δεν εχω θεματα με την τρελη εμπνευση. Ισα ισα με το απολυτο ξενερωμα που εγραψα πιο πανω εχω.
     
  11. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Θα συμφωνήσω με τον Θανάση. Όσο πιο δυνατός ο έρωτας τόσο πιο έντονη η ανάγκη για σαδίζειν. Όχι απαραίτητα για καταβροχθίζειν. Αν εμφανίζεται κάτι περιοριστικό, τότε αυτό συμβαίνει και αφορά μόνο την έκφραση της ανάγκης διότι κατά την παρουσία του έρωτα, η ανάγκη διογκώνεται και γίνεται πιο ωμή με αποτέλεσμα να απαιτεί μεγαλύτερο έλεγχο. Η πληρότητα που λαμβάνει κανείς απο την έκφραση του σαδισμού όταν αυτός δεν επηρεάζεται απο τον έρωτα είναι εντελώς διαφορετική σε ποιότητα απο την ικανοποίηση που λαμβάνει όταν επηρεάζεται. Βρίσκω και τα δύο άκρως....μεθυστικά
     
  12. mairaincollar

    mairaincollar Regular Member

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Χμμμ....
    Μήπως ερχόμαστε σε αυτό που από την αρχή προσπαθώ να πώ?
    Όσο πιο δυνατός είναι ο έρωτας τόσο πιο πολύ θέλουμε να δώσουμε και να πάρουμε αυτό που πραγματικά μας αρέσει?