Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τυψεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος bi_btm, στις 6 Ιανουαρίου 2018.

  1. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί εχω "τυψεις" μετα απο κάθε συνεβρεση που εχω με άτομο του ίδιου φυλου? Είναι σαν να θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί..Φευγω απο τον χώρο συνάντηση και νιώθω τρομερή ντροπή για αυτό που έγινε.. Το παθαίνει άλλος?
     
  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ένας απ' τους σπουδαιότερους φιλοσόφους ανεξαρτήτως εποχών και που αδίστακτα και αδίκως παρέμεινε στα σκοτάδια, ο Σαντ, έγραψε κάποτε μια ιστορία ( αποτυπώνεται και ως χαρακτηριστικό μιας απ' τις κόρες στο 120 ημέρες ), όπου μια κοπέλα μεγαλώνει με ολοκληρωτική στέρηση οποιουδήποτε μαθησιακού και θρησκευτικού βιβλίου, με το δικαίωμα επισκέψεων των οικείων της και όχι ζωής μαζί τους.

    Δεν έχω συμβουλές για 'σενα, ξέρω όμως ανθρώπους που έδωσαν αγώνες για το δικαίωμα σου στον έρωτα. Είναι τιμή σου η οποιαδήποτε σεξουαλική ταυτότητα έχεις. Δεν είσαι ούτε άρρωστος, ούτε ηλίθιος. Δεν είναι κατακριτέο ποιόν πηδάς επειδή το θέλεις, μόνο όσες φορές υποκύπτεις σε όσα δε θες.
     
  3. koptik

    koptik New Member

    Γιατί έτυχε να βρεθώ με κάποιον πριν κάποιον καιρό, με πάρα πολλές εμπειρίες με άνδρες, ο οποίος κοροϊδευε τους gay.
    Ένιωσα ασχημα.
    Γιατί υπάρχουν κάποιοι που σε κάνουν να νιωθεις ασχημα.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Σου την ενστάλλαξαν την ντροπή, μέσα από κοινωνικό ή οικογενειακό conditioning. Ψάξε να βρεις τέτοιους αρνητικούς προγραμματισμούς από το παρελθόν και αφού τους βρεις, ζήτα βοήθεια να τους πετάξεις από πάνω σου.
    Καλή τύχη εύχομαι.
    Είναι βαριά δουλειά η βαθιά ενδοσκόπηση!
     
  5. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Σημαντικο κομματι ειναι οτι δεν πηδαω εγω..αλλα ειμαι μονο παθητικος με αντρα..Ισως και για αυτο νιωθω την τοση ντροπη που λεω..Δεν ξερω..το ψαχνω ακομα..
     
  6. Δεν εχω τυχει με καποιον να με κανει να νιωσω ασχημα..Το θεμα εχει να κανει με μενα ξεκαθαρα..Μετα την πραξη (με αντρα παντα) νιωθω αυτο το πραγμα..λες και κανω κατι πολυ "ανωμαλο"..
     
  7. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..Αλλα δεν νομιζω οτι εχει να κανει με αυτο που λες..☺
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θυμάμαι μικρή μετά από κάθε πετυχημένο αυνανισμο, γέμιζα ενοχές και ντροπή. Προέρχομαι από μια οικογένεια πολύ προοδευτική, ποτέ δεν μου είπαν πως είναι κακό πράγμα ο αυνανισμός. Αλλά κάπου κάτι κόλλησε στην ψυχούλα μου τότε, κι εκλαιγα με μαυρο δακρυ για μενα την αμαρτωλη που απολαμβάνω απαγορευμένα πράγματα.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Μάλλον ενοχές νοιώθεις κι όχι τύψεις.

    Ικανοποίησε τα δικά σου θέλω, τους δικούς σου στόχους, οι προσδοκίες των άλλων δεν σε αφορούν.

    Ρευστοποιήσου  
     
  10. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Στη σημερινη , ελληνικη , κοινωνια που ζουμε , η οποια εχει και φερει ακομα τις πληγες του παρελθοντος οτι , ο αντρας ειναι το Αρσενικο , η Γυναικα απο κατω του (προς αποφυγη παρεξηγησεων με τις γυναικες του φορουμ) και τα περαιτερω δεν χωρανε συζητηση , δυστυχως η οποια διαφοροποιηση απο τις , αρχαικες αυτες , αρχες σε κανουν να νιωθεις ετσι .
    Μην κολλας .
    Να κανεις πραγματα που γεμιζουν εσενα σαν ανθρωπο και τα δικα σου θελω .
    Να εισαι (Υ)Περηφανος που τα εζησες και να μην μετανιωνεις .
    Και πρωτιστως να μην δινεις σημασια στο τι θα πουν οι αλλοι . Αν δωσεις σημασια αυτοι εχουν κερδισει κι εσυ εχεις χασει .
    Εισαι αυτος που εισαι και μαγκια σου .
    Θα συμφωνησω με την @brenda και την @lexy .
    Και σκεψου οτι μονο που βγαινεις και συζητας τον προβληματισμο σου ειναι ενα μεγαλο βημα προς την σωστη , θελω να πιστευω , κατευθυνση .
    Να χαμογελας  
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

    Καλύτερα να έχεις τύψεις παρά απωθημένα...
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Διγιότι οι τύψεις είναι αγαπησιάρες, ενώ τ' απωθημένα είναι δηλητήρια κι ο Μιθριδατισμός αργά ή γρήγορα θα κάνει το θέμα να σκάσει κι όποιον πάρουν τα σκάγια...