Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει σεξ χωρίς σχέση? Ναι μεν, αλλά...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 5 Απριλίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Υπάρχει και το καλύτερο, όπως μού μεταφέρθηκε πρόσφατα...

     
     
  2. elliannaf

    elliannaf New Member

    Τέλειο
     
  3. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Και όπως είπε και ο Ιούλιος Καίσαρας :
    Περί ορεξεως, όπως το απολαμβάνει ο καθένας.
     
  4. entelweis

    entelweis Regular Member

    Πιστεύω ότι είναι ανάλογα με το σε τι φάση είναι ο καθένας,τι αναζητάει τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο από τη ζωή του...
    Για μένα το ιδανικό είναι το σεξ μέσα στη σχέση,γιατί θεωρώ ότι σε καλύπτει και σωματικά αλλά και συναισθηματικά...
     
  5. lotus

    lotus Silence

    - Το σεξ δεν προϋποθέτει ύπαρξη συναισθήματος (μόνο αν σε ενδιαφέρει να ξεφύγεις από τα πάθη και τα ζώωδη ένστικτα σου και το φόβο της δέσμευσης)
    - Κάνω σεξ μόνο μέσα σε σχέση (άνοιξε λίγο τους ορίζοντες σου απλά πάρε προφυλάξεις)
    - Κάνω σεξ μόνο εκτός σχέσης (δε μπλέκω τη βούρτσα με την πούτσα) > κι αυτός/η με τον/την οποία σχετίζεσαι τη βγάζει χειροκίνητα?  
    - Κάνω σεξ όπου κάτσει (το λες και σαβουρογαμίαση... )
    - Ευχαριστιέμαι το σεξ μόνο μέσα στη σχέση (το λες και ισορροπία αν μπορείς να το απολαύσεις και όταν δεν έχεις σχέση)
    - Ευχαριστιέμαι το σεξ μόνο εκτός σχέσης (εντός σχέσης καταντά υποχρέωση) (στον Ασκητή όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει)
    - Ευχαριστιέμαι το σεξ όποτε και όπου το βρω (υπό συνθήκες αυτό είναι νομίζω η καλύτερη περίπτωση)

    Και σχέσεις μπορούμε να έχουμε αν δεν τις θεωρούμε μπαμπούλα, και σεξ μπορούμε να κάνουμε εντός εκτός κι επί τα αυτά και να το ευχαριστιόμαστε αρκεί (σύμφωνα με τη δική μου άποψη και ηθική) να μην κλέβουμε (υπάρχει πολύ ψωμί εκεί έξω σε ωραία σχέδια, μεγέθη και γεύσεις, ας μην δαγκώνουμε μπουκιές που δαγκώνουν κι άλλοι βρε αδελφέ) και να μην έχουμε κόμπλεξ και πρόθεση κριτικής για ότι δεν ταιριάζει σε εμάς.
    Από όλα έχει ο μπαξές ας βρούμε αυτό που μας ταιριάζει.
    Αν ο καθένας μας δουλέψει έστω και λίγο με τα θεματάκια του μια χαρά μπορεί να εμπλακεί και σε υγιή σχέση (όποιας μορφής κι αν είναι αυτή) και να χτίσει και να απολαύσει πολύ περισσότερα από το εγωιστικό : εγώ είμαι μόνος καοουμπόι και δεν δεσμεύομαι γιατί τα χω κάνει μπάχαλο με τον εαυτό μου και μου φταίνε οι άλλοι ή φοβάμαι μην πληγωθώ και προτιμώ το ξερό και το εύκολο που μου αφήνει κι αυτή την πικρίλα και την αίσθηση κενού μετά....
    Α! κι αν είναι η σχέση να σας βγάζει την ψυχή μην σχετίζεσθαι μέχρι να ....
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Δεν υπάρχει.
    Εγώ πχ σε σχέση με πέρυσι, φετος κάνω περισσότερο σεξ.
     
     
  8. Ειναι δυνατον να υπάρξει σχέση και χωρις σεξ,οταν συνειδητα δυο ανθρωποι εχουν επιλεξει την αποχη απο σαρκικη απολαυση....η οταν εχουν επιλεξει να λαμβανουν απολαυση ακολουθωντας διαφορετικες οδους,απο αυτον της ψυχρης διεισδυσης...Σιγουρα σαυτη τη ζωη υπαρχουν πολλων μορφων σχεσεις που οριοθετουνται ειτε εξ αρχης ειτε στη πορεία.Πιστευω πως ειναι δυνατο να υπάρξει
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Τι είναι η "ψυχρή διείσδυση";
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε πάνε καλά.  
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απ' το ψυγείο...

     
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    ω! Δεν ήξερα!
    Ευχαριστώ!