Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει σεξ χωρίς σχέση? Ναι μεν, αλλά...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 5 Απριλίου 2016.

  1. Όλοι είμαστε ικανοί. Κάποιοι δεν ξέρουν τον τρόπο.
    Οι φοβίες αντιμετωπίζονται.  
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αν αληθινά το εννοείς το παραπάνω, σωστή.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν θα έλεγα ποτέ ψέματα, αλήθεια πηδιέμαι ξεδιάνθρωπα χαρούμενα κλπ.

    Για το υπόλοιπο εμμμ... έτσι για βοήθεια, μήπως να ξαναδείς τι γράφω στο προφίλ μου;
    (Όχι το 94, το άλλο).

    ΥΓ Δεν θα πληγωθώ αν αφαιρέσεις το λάικ, υπόσχομαι.
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2016
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Χαρούμενα χαρούμενα !!!!
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει αυτό το "μόνο σεξ". Θα ήθελα πραγματικά να ακούσω λεπτομέρειες πίσω από την σκέψη που οδηγεί στην έκφραση.
    Η γενίκευση αυτής της σκέψης δηλαδή θα ήταν ότι όσοι θέλουν/ζουν/μπορούν/γουστάρουν μόνο T/b ή μόνο s/m ή bondage φοβούνται το D/s ή το M/s και άρα μένουν στην ασφάλεια της "bdsmικης ξεπέτας"?

    Επίσης δεν είναι λίγο blanket statement να λέμε ότι όλοι όσοι θέλουν μόνο σεξ φοβούνται να σχετισθούν?

    Μπορεί προφανώς να κάνω και λάθος.

    ΥΓ - Με βρίσκει αρκετά σύμφωνη η τοποθέτηση περί κατανάλωσης ανθρώπων (δεν θυμάμαι που την είδα λυπάμαι). Όντως καταναλώνουμε ανθρώπους με τον τρόπο που εκφράστηκε παραπάνω αλλά νομίζω ότι δύο άνθρωποι που πέφτουν μαζί σε ένα κρεββάτι συνειδητά και μοιράζονται τους εαυτούς τους, αυτό, απέχει πολύ από την ανθρωποφαγία.

    Αυτά για τώρα, ίσως επανέρθω.
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μόλις είδα προσεκτικά το προφίλ σου και δεν πήρα χαμπάρι τι θες να πεις. Τι έχει?

    Ένα προφίλ σαν τόσα άλλα άλλων.
     
  7. Εννοεις ψυχολογε εαν υπαρχει σεξ χωρις κατι βαθυτερο; Σιγουρα υπαρχει. Υπαρχει γι αυτους που φοβουνται την Αγαπη, γι αυτους που εχει γινει ρουτινα πλεον, γι αυτους που ποτε δεν μενουν ικανοποιημενοι, γι αυτους που ειναι νεκροι και θελουν να νιωσουν ζωντανοι.
     
  8. Ακούσατε, ακούσατε! Δεν απορρίπτω το "μόνο σεξ". Γουστάρω το "μόνο σεξ". Έχω κάνει "μόνο σεξ" και ενδεχομένως να συνεχίσω να κάνω "μόνο σεξ".
    Αλλά, διάολε, με ποιόν? Πώς?
    Κάποτε κάποιος μου είπε: "Πάω τη γκόμενα στο ξενοδοχείο, τη βάζω κάτω και βλέπει το χριστό φαντάρο". "Εσύ, τι βλέπεις?" τον ρώτησα. "Τον εαυτό μου στον καθρέφτη την ώρα που την ξεσκίζω. Κορμάρα ο δικός σου! Είσαι θεός, αγόρι μου, μου λέω!"
    Ερωτώ, με όλη την καλή διάθεση: Είναι σεξ αυτό, ή εποπτευόμενη αυτοικανοποίηση?

    Δεν υπάρχει "μόνο σεξ". Ο άλλος δεν είναι πλαστική κούκλα. Υπάρχει "κάνω σεξ με...". Αυτή είναι η μαγεία. Η σάρκα μου επάνω και γύρω από τη δική σου. Τα νύχια σου που μπήγονται στο δέρμα μου. Τα χέρια μου γύρω από το λαιμό σου. Το βλέμμα σου που με προκαλεί, με καυλώνει, με ικετεύει, με θέλει! Σεξ είναι "ο θάνατός σου, η ζωή μου", "η ζωή σου, ο θάνατός μου", "η ζωή σου, η ζωή μου", "ο θάνατός σου, ο θάνατός μου".

    Σεξ είναι σχέση! Μερικές φορές το "μόνο σεξ" μπορεί να είναι πιο αυθεντικό από το "σ' αγαπώ". Το σεξ είναι μια κραυγή ύπαρξης, μια επίκληση στη ζωή. Μια ικεσία μαζί σου. Μια τελετή μύησης στον εαυτό μέσα από τον έτερο.

    Δεν κάνω "μόνο σεξ" για να αδειάσω το σπερματοδοχείο. Κάνω "μόνο σεξ" για να σχετιστώ.

    Εσείς?
     
  9. Για αυτούς που δεν αγαπούν τον εαυτό τους (άρα, κανένα) το σεξ είναι απόπειρα αυτο-ζωίας. Συνήθως αποτυχημένη....
     
  10. Άραγε αγαπάμε τον εαυτό μας; Μια χαρά είναι το σεξ. Υπάρχει για τους λόγους που ανέφερα ( ενδεχομένως να υπάρχουν κι άλλοι λόγοι.) όπου εδώ έχουμε να κάνουμε ίσως με ζωώδη ένστικτα και υπάρχει και το βουτάω μέσα στον άλλον κι αυτός μέσα σε εμένα. Εκεί παίρναμε σ άλλο επίπεδο. Δεν είναι απλά συσχετιζομαι. Είναι κάτι σπάνιο και υψηλότερο.
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Στο θεμα μας.

    Σε οποια θελει σκετο σεξ και μονο μια φορα,
    λεω, εχω παρα μα παρα πολλα να δωσω,
    απο συσσωρευμενη εμπειρια,
    μεχρι και υπομονη στα στραβα,

    να ξερει, οτι τζαμπα καει η λαμπα
    και δεν ειμαστε για σπαταλες.