Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει σωστο η λάθος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος zaratoustras, στις 5 Δεκεμβρίου 2017.

  1. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Λιγες μερες στο χώρο και απο τα λιγα που γνωριζα ,διάβασα , μιλησα , αυτο που κατάλαβα ειναι το εξης ( φυσικα και θα ηθελα την γνωμη σας σε αυτο) Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να αφήσω τα ταμπελάκια κατά μέρος για όσο περισσότερο καιρό μπορώ. Δεν θέλω να πέσω στην λουμπα «είμαι ο ταδε και οι τάδε δεν κάνουν αυτα. Μου αρέσει ομως αυτο , αλλά είμαι ο ταδε, οπότε δε μπορώ να κάνω το αλλο, οπότε πρέπει να σταματήσω.
    Οι ταμπέλες κανουν ζημια;
    Μηπως πρεπει να αποσυρθώ απο τον χωρο ; διοτι χωρις ταμπελα προσβάλω τους υπόλοιπους χρήστες του φορουμ;
     
  2. dim1

    dim1 ®

  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αναλόγως του πως αντιλαμβάνεται κάποιος την ταμπέλα, για ποιον λόγο την χρησιμοποιεί και αν την ταμπέλα - που θεωρητικά εκείνος διάλεξε και δεν του επέβαλε κανείς - την νιώθει σαν στενό κορσέ.

    Άλλο ο χώρος ή "χώρος" κι άλλο ένα forum. Πάντως, δεν βλέπω για ποιο λόγο να προσβαλλόταν ο οποιοσδήποτε χρήστης, απ' το γεγονός ότι δεν θα ήθελες να κοτσάρεις στον εαυτό σου κάποια ταμπέλα. Όχι τουλάχιστον όσο μένεις σε επίπεδο απλής συζήτησης. Αν θα ήθελες, να πας "παραπέρα" με κάποια που γνώρισες εδώ "μέσα", το αν θα θεωρούσε προσβλητική την έλλειψη ταμπέλας σου, είναι κάτι που θα το γνώριζε μονάχα εκείνη ( και μόνο εσένα και κείνη θ' αφορούσε ).

    * Εύχομαι να μην παρανόησα τα ερωτήματα σου.  
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μπα, μια χαρά είναι εδώ μέσα. Βρίσκεις τα πάντα και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος για μένα, μόνο τι σου αρέσει και τι δεν σου αρέσει εσένα. Με τι ταιριάζει ο καθένας και με τι όχι δηλαδή.

    Κάτσε και είμαι βέβαιος ότι θα περάσεις πολύ όμορφα.

    Και θα μάθεις και πράγματα που μπορεί να μην ξέρεις, και θα γνωρίσεις και ωραίους ανθρώπους, άνδρες και γυναίκες, και όλα.
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2017
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Τι σου κάνανε παιδάκι μου! Πες τα όλα σε μένα και θα τους κανονίσω όλους!!  

     
  6. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Χαχα
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, αν δεν σε καλύπτουν "οι ταμπέλες", μη τις χρησιμοποιείς, από την άλλη δεν θα υπήρχε μπούσουλας χωρίς αυτές.

    Εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας, στο "χώρο" .
     
  8. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Καθολου  
     
  9. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Αυτο σκεφτηκα και γω  
     
  10. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    θα στα πω ολα και για ολους ,,,,,¨)))
     
  11. skia

    skia Contributor

    Οι ταμπέλες υπάρχουν ή τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχουν απλά για να υπάρχει μια κατηγοριοποίηση, πες το και ''φακέλωμα''. Το αν νοιώθει καλά ο καθένας με τις επιλογές του είναι αυτό που έχει σημασία.
     
  12. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    σεβαστη η απαντηση σου και σε ευχαριστω