Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει σωστο η λάθος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος zaratoustras, στις 5 Δεκεμβρίου 2017.

  1. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Εμένα η γνώμη μου είναι οτι δεν προσβάλεις κάποιον. Ο άνθρωπος δίνει νόημα στην "ταμπέλα", όχι η "ταμπέλα" στον άνθρωπο. Ζημιά κάνουν οι κομπλεξικοί άνθρωποι, με ταμπέλα η χωρίς. Αλλα μου φαίνεται περίεργο να μην ξέρεις τι είσαι. Αν σου αρέσουν γενικώς τα πάντα, μπορείς να βάλεις Perv.
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Σαν το "είμαι κ και οι κ δεν γλείφουν"...

    Ο άνθρωπος προσδιορίζει την "ταμπέλα", όχι η "ταμπέλα" τον άνθρωπο.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Φυσικά και υπάρχει σωστό και λάθος, πάντα υπάρχει.
    Αυτό είναι άλλο από το να αποκλειεις διαδρομές.
    Και βέβαια δεν προσβάλλεται κανένας.
     
  4. Vortex

    Vortex New Member

    Ένας λόγος για τον οποίο εγώ άργησα να μπω στο χώρο είναι ότι δεν ένιωθα άνετα να φοράω κάποια ταμπέλα γενικότερα. Τελικά κατάλαβα ότι δεν είναι έτσι. Οι ταμπέλες είναι για να επικοινωνέις προς τα έξω αυτό που έισαι. Δεν είναι για να υποχρεωθείς να φορέσεις μία έτοιμη και να κάνεις ό,τι λέει.
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    Θέλοντας να αφήσω κι εγώ τον οβολό μου στο καινούριο μέλος:
    Καταρχήν να πω καλώς ήρθες.
    Έπειτα να πω πως το να έρχεσαι σε επικοινωνία με άτομα είναι πολυ καλό όπως και το να διαβάζεις-συζητάς με κόσμο σε βοηθά στο να διευρυνεις τις γνώσεις σου πανω στο αντικείμενο και να έχεις αντίληψη περί του τι σου αρέσει και τι οχι....
    Αυτό θα σε βοηθήσει στην πορεία σου....
    Ο προσανατολισμός σου στην μεγάλη διαδρομή του BDSM μπορεί να αλλάξει πολλές φορές....
    Προσωπική μου άποψη πάντα η αποφάσεις σου να ειναι συνειδητές και οχι παρορμητικες.
    Πιστεύω πως οι ταμπέλες βοηθούν τα άτομα που θα σε προσεγγίσουν και οχι εσένα....
    Μπορώ να πω με.σιγουριά οτι μια βασική ταμπέλα μπορεί να έχει πολλά παρακλάδια διότι τα φετίχ ειναι άπειρα....
    Και πάλι προσωπική μου άποψη (για να μην παρεξηγηθώ)
    Για εμένα δεν υπάρχει "είσαι αυτό αρα δεν κάνεις εκείνο"
    Αν ακολουθήσεις αυτο το μοτίβο τότε οι ταμπέλες ναι μπορούν να κάνουν ζημιά....
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    όταν ένας προσδιορισμός μας περιορίζει τον ξεφορτωνόμαστε.
    όμως, οι προσδιορισμοί δεν είναι λίστες.
    καλώς ήλθατε.

    υγ: παρατηρούσα την υπογραφή σας
    υγ2: δεν προσβάλετε κανέναν, όποιος θέλει να προσβάλεται θα προσβληθεί έτσι κι αλλιώς.
     
  7. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    ειμαι Κ και λατρευω να γλειφω  )) μπηκες στο μυαλο μου ? καπως ετσι το εγραψα το ειμαι ο ταδε....
     
  8. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Ευχαριστω αυτο πιστευω και εγω
     
  9. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    ευχαριστω για την απαντηση ¨)
     
  10. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    σε ευχαριστω για την απαντηση , ξερω τι ειμαι απλα δεν μπορω να ακουλουθησω ακριβως καποια η δεν τα καταλαβαινω ακομα  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι και; Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου.
     
  12. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Δεν γνωριζω τους κανονες του φορουμ στην αρχη ειχα βαλει στατους Dom , ρωτησα λοιπον ωστε να μην παρεξηγηθω ουτε και προσβαλω καποιον , γιαυτο και η ερωτηση μου . δεν θα αλλαξω κατι σε αυτο που μου αρεσει για να ακολουθησω σωστα την "ταμπελα¨"