Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος zoyzoy_, στις 2 Ιουνίου 2010.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Κορίτσια σας έχω νέα !!!
    Κατέφτασε διαστημόπλοιο από τον πλανήτη Άρη μεταφέροντας Masters
    Το γεγονός έχει λάβει χώρα εδώ και πολύ καιρό, πράγμα που σημαίνει πως ζουν ανάμεσά μας!!!!
    Κορίτσια το νου σας γιατί αυτοί οι Masters δεν είναι σαν τους δικούς μας…..
    τους κακομοίρηδες, απατεωνίσκους που κρατάνε το μαστίγιο σαν να είναι το excaliber κατακτώντας άπαντες υποτακτικούς!
    Αυτοί από τον Άρη είναι περίεργα όντα….
    Μπαίνουν μέσα στο μυαλό σου και φέρνουν τα πάνω κάτω!
    Και δεν μπορείς και να αντιδράσεις…
    Γιατί με τους δικούς μας εδώ τα φέρναμε βόλτα…..
    Αν δε θέλαμε να κάνουμε κάτι ξέραμε ότι θα φάμε ξύλο και τελικώς θα το κάνουμε!
    Αυτούς ξέρουμε αυτούς εμπιστευόμαστε θα μου πείτε κορίτσια.
    Έλα όμως που ήρθαν οι Αρειανοί και σε βάζουν στη θέση σου χωρίς καν να σε αγγίξουν!!!! (magic) θα μπορούσε να πει κάποιος 
    Επίσης κάτι ακόμα….
    Το ξέρατε κορίτσια ότι αυτοί από τον Άρη (αχ πώς να το πω τώρα χωρίς να με πάρουν με τις πέτρες?) έρχονται εις συνουσίαν με τις υποτακτικές τους?(εντάξει το ξέρω απαράδεκτο!).....
    τις φιλούν, τις αγκαλιάζουν και μιλούν ατελείωτες ώρες μαζί τους?!!!
    Απαπα…εκφράζουν συναισθήματα???? οι ανώμαλοι!!! Αν είναι δυνατόν!!!
    Αχ κορίτσια τα μάτια σας δεκατέσσερα μην πέσετε στα χέρια τους!!! 

    Για τις υποτακτικές,
    …..Έχετε ποτέ βρεθεί με έναν τέτοιο Κυριάρχο?
    Πως ήταν , πως φαντάζεστε ότι θα είναι ?

    Για τους Κυρίαρχους,
    Πόσο αληθινά, όμορφα ή ψεύτικα ή γελοία ακόμα σας φαίνονται όλα αυτά?
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Μου φαίνεται περίεργο (έως ανησυχητικό) που σου φαίνονται περίεργα όλα αυτά...  
     
  3. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Σε μένα καθόλου....
    γνωρίζω πως υπάρχουν 
    απλά τελευταία βλέπουμε νήματα που φωτογραφίζουν
    μοναχά τις άσχημες πλευρές των Μαστερ... ναι υπάρχουν δε λέω.
    Απλα είπα να φωτογραφίσω και την άλλη μεριά του νομίσματος 
     
  4. Predator

    Predator Regular Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Αρειανοί?   Που?
     
  5. Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Άι λάβ μεν φρομ Άουις!!

    Άι ντοντ μπιλίβ ιν masteriliki, τζαστ ιν χιουμάνιτι...
     
  6. spectrum

    spectrum Regular Member

    Υπαρχουν αυτοι οι Κ και πιστευω πως μια σχεση D/s με τα στοιχεια που περιγραφεις ευδοκιμει και ειναι και πιο ουσιαστικη..
    Η εκφραση συναισθηματων και τρυφεροτητας δεν αναιρει το D/s σε καμμια περιπτωση..Μια χαρα μπορουν να συνδυαστουν ολες οι πτυχες μιας τετοιας σχεσης..Σο χερι των μελων της ειναι..Εχω
    συναντησει τετοιες περιπτωσεις και μια χαρα περνανε και εχουν βρει απολυτη χημεια μεταξυ τους.
    Ψευτες,υποκριτες,fake,ατομα με απωθημενα,υπαρχουν γυρω μας..και βανιλα και βδσμ..
    Η επιλογη συντροφου γενικα ειναι λαχειο..Αν σου βγει...σου βγηκε..
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Το επόμενο διαστημόπλοιο θα φέρει και σκλάβες;...

    Μόνο στο μυαλό μπαίνουν;... Α, τους ανώμαλους... 




    Α, είπα και εγώ δεν πηδάνε αυτοί, μόνο με το μυαλό και την θεωρία την βγάζουν;...






    Συναισθήματα; Έχουν συναισθήματα και οι κυρίαρχοι;... 





    Αγαπητή μου ζουζούνα..., είμαι τέσσερα χρόνια στο φόρουμ, αυτό που έχω διαπιστώσει αυτά τα χρόνια εδώ μέσα είναι ότι ο καθένας προσπαθεί να ζήσει το όνειρό του (αμερικάνικο ή πακιστανικό δεν έχει σημασία...) με τον δικό του τρόπο. Άλλοι/ες το ζουν εικονικά, άλλοι/ες με την θεωρία και τις αναλύσεις επί αναλύσεων και άλλοι/ες το ζουν στην πραγματικότητα.
    Τίποτα από όλα αυτά δεν είναι κακό και δεν μπορεί κανένας να υποδείξει σε κάποιον/α ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να ζει το όνειρό του.

    Π.χ. για πολλά υ το κυριαρχικό μέλος είναι Θεός (φυσικά μέχρι αποδείξεως του εναντίου...). Για άλλα υ πάλι ένας κυρίαρχος που δεν κάνει σεξ με την υ του είναι γιατί οι κυρίαρχοι δεν πηδάνε τις υ, επειδή θέλουν να τις τιμωρήσουν... ή επειδή δεν αξίζουν του θεϊκού... πηδήματος που κάνουν οι κυρίαρχοι. Την εκδοχή ότι μπορεί να μην τους κάνει κούκου... δεν την λαμβάνουν υπ΄ όψιν τους.

    Και πάμε τώρα στα συναισθήματα. Το συναίσθημα, κατ΄ εμέ πάντα, δεν έχει status, είναι ανθρώπινο και βγαίνει πάντα σε ψυχικά υγιείς ανθρώπους, όποιες και αν είναι οι ιδιαιτερότητές τους στον ερωτικό τομέα. Όμως, πολλά μέλη του φόρουμ έχουν την άποψη ότι τα κυρίαρχα άτομα δεν έχουν συναισθήματα γιατί με το να ερωτευτείς π.χ. την σκλάβα σου ταυτόχρονα πέφτει και η κυριαρχία σου. Τι να κάνουμε; Οι απόψεις του καθενός είναι σεβαστές, έστω και αν διαφέρουν από τις δικές μας.

    Στην προκειμένη θεματολογία του νήματός σου ας αφήσουμε την κάθε υποτακτική ή σκλάβα ή αυτή που νομίζει... ότι είναι υποτακτική ή σκλάβα να φτιάχνει το δικό της πρότυπο του σωστού Master. Είμαι της άποψης, ζουζούνα μου, ότι έχουν όλοι/ες το δικαίωμα να ονειρεύονται έστω και ψαλιδισμένα όνειρα...

    Πολύ καλό το νήμα σου και με όμορφο χιούμορ!
    Την καλημέρα μου, ζουζούνα.
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2010
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....


    MasterPerris μήπως είσαι από τον Άρη?
    χαχαχαχα
    Δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου και να σταθώ στο ότι "είναι ανθρώπινο" ...δεν είναι ντροπή να είμαστε άνθρωποι ανεξαρτήτως στατους όπως είπες.

    Όσο για την ερώτησή σου περί άφιξης slave κάτι ψιθυρίζεται...
    Θα σε ενημερώσω εκτενώς όταν έρθει η ώρα 
     
  9. Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Φυσικά και υπάρχουν! Ζουν ανάμεσά μας!  
    Οι άλλοι, οι μισάνθρωποι, από ποιον πλανήτη είναι;
     
  10. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Πως τολμας νηματοεκινουσσα κοπελια , να κανεις χιουμορ με ενα τετοιο ζητημα!
    Πως, χωρις να κοκκινιζεις και χωρις να ντρεπεσαι και χωρις ουτε καν μια απολογια βρε αδερφε να βαλεις τις λεξεις Μαστερ σε ενα κειμενο που προκαλει γελιο?
    Δεν σου εχουν πει οτι τα βδσμικα δρωμενα προσωπα και ολα τα συναφη απο μαστιγια μεχρι οι ακρες των σκοινιων οτι ειναι ιερα και πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε με ευλαβεια και το αναλογο υφος?
    Θα επρεπε να ξερεις κοπελια οτι οι σωστες υποτακτικες κανουν ορθογραφικα οταν δακτυλογραφουν γιατι το κανουν με το κεφαλι κατω, ή ειναι στα γονατα οποτε δεν δακτυλογραφουν γιατι δεν φτανουν το πληκτρολογιο!
    Θα φροντισουμε παραυτα να βρεθεις να μαστιγωθεις δημοσιως (ναι ξερω οτι σαρεσει) και θα εξοστρακιστεις απο την κοινοτητα καταδικασμενη να παιζεις μονο με τους Μαστερς του αλλου νηματος και μια πλαστικη παπια (οχι νοσοκομειου, μπανιου).
    Αυτα.Ερχομαστε.
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Συγνώμη παρασύρθηκα η αναιδεστάτη!!!! 
    Μη είστε σκληροί μαζί μου (μην ακούς τι λέω θα έχω κάνει και τα σπα μου θα είμαι έτοιμη )
    χαχαχαχα, να'σαι καλά με έκανες και γέλασα! 
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Μετά την healthy και την troubled submissive, ο καιρός ωρίμασε σε τούτο το φόρουμ να γραφτεί ένα άρθρο για την καλογαμημένη υποτακτική. Θα το αναλάβει η ζουζού.