Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος giorgos1961, στις 11 Ιουλίου 2009.

  1. giorgos1961

    giorgos1961 New Member

    ειμαι καινουργιος απειρος στον χωρο,θα ηθελα να μου πειτε απο τις εμπειρειες σας. 
     
  2. heresy

    heresy Regular Member

    Νομίζω, πως δεν μπορεί να υπάρξει κανενός είδους σχέση χωρίς συναισθήματα, πόσο μάλλον μεταξύ BDSM ζευγαριών όπου απαιτείται μεγάλη εμπιστοσύνη!
     
  3. giorgos1961

    giorgos1961 New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    μην ξεχναμαι οτι υπαρχουν σχεσεις εκτος BDSM που ειναι μονο για λογους συμφεροντος αυτο θα μπουρουσε να συμβει και σε σχεσεις BDSM;
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    @ giorgos1961: Επειδή δηλώνεις απειρία, και ζητάς τα φώτα μας, μήπως μπορείς να μας πεις γιά ποιό λόγο ρωτάς αυτό που ρωτάς; Πού σκέφτεσαι δηλαδή, να χρησιμοποιήσεις την πληροφορία; Εάν εσύ θα ήθελες να συνάψεις μιά σχέση που να έχει τα όποια bdsmικά στοιχεία, οι απαντήσεις μας θα σε επηρρεάσουν ως προς το κατά πόσο θα συμπεριλάβεις και συναίσθημα σ' αυτήν, ή όχι;



     
  5. giorgos1961

    giorgos1961 New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    απλα ρωταω γιατι δεν εχω εμπειρια και θα ηθελα να μαθω πως λειτουργει και ποιο ειναι το σκεπτικο της οποιας σχεσης που εχει στοιχεια bdsm και φυσικα θα επηρεασουν την λειτουργεια μου ως ατομο γιατι σε ολες τις σχεσεις για να υπαρχει συνεχεια θα πρεπει να υπαρχει συναισθημα χωρις αυτο δεν θα ηθελα να εχω καμμια σχεση
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων


    Απάντησες λοιπόν μόνος σου, στο ερώτημά σου. Γιά σένα δεν έχει νόημα η -όποια, bdsmική ή μη, δεν έχει σημασία- σχέση, εάν στερείται συναισθήματος. Μπορώ να σε βεβαιώσω, πως το ίδιο ακριβώς ισχύει και γιά πολλούς άλλους. Το εάν γιά κάποιους μπορεί να ισχύει το αντίστροφο, δεν είναι κάτι που πρέπει να σε απασχολεί ιδιαίτερα, ή και καθόλου...  


     
  7. giorgos1961

    giorgos1961 New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    εχεις πολυ δικιο εμεις επιλεγουμε τις σχεσεις μας αρα πρεπει να κανουμε και τις πιο σωστες επιλογες κατα το δυνατον,με καλυψες. θα επανελθω γιατι σιγουρα θα μου δημιουργηθουν και αλλες αποριες που θα εχουν σχεση με τον χωρο
     
  8. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

    Η απάντηση στο (αφηρημένο?) ερώτημα
    που έθεσες είναι "ναι μπορεί να υπάρχει"
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Γιωργο , παντων χρηματων μετρον ανθρωπος.... 
     
  10. aparadextos

    aparadextos New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    υποτιθεται οτι ο ενας, εκτος απο την ηδονη, αγαπαει και δινεται σωμα και ψυχη στον αλλο. δεν προσβαλει και δεν θιγει ο ενας τον αλλο.
    ετσι δε νομιζω οτι υπαρχει δυσκολια στο συναισθηματικο δεσιμο
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων


    Διευκρινιστικά, επειδή έβαλες το "υποτίθεται": Θεωρείς πως οι Κυρίαρχοι στο σύνολό τους ή έστω στο μεγαλύτερο ποσοστό, αγαπούν τους υποτακτικούς τους και δίνονται σ' αυτούς ψυχή τε και σώματι;


     
  12. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Όχι.

    Δε μπορεί να υπάρχει συναίσθημα σε μια BDSM σχέση. Όλοι οι εδώ γράφοντες και οι εκτός φόρουμ μπιντιεσεμίτες έχουν πέτρινες, σκληρές καρδιές. Με πρώτον απ'όλους τον MindMaster.