Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 27 Ιανουαρίου 2009.

  1. anastasia

    anastasia Regular Member

    εδω και χρονια παρακολουθω σιωπηλα τον χωρο και το μονο που εχω δει ειναι ατομα που δηλωνουν Μαστερ θελουν να τους μιλανε στον πλυθηντικο..... αλλα η δυναμη τους βρησκετε μονο στον βουρδουλα τους .Υπαρχει εστω ενας να εχει την δυναμη στην ψυχη??αν ναι να τον προσκυνησουμε....αλλα οχι πια μουφες ..
     
  2. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    ...
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    anastasia, σε ποιούς απευθύνεται η ερώτησή σου; Εάν όντως υπάρχουν κάποιοι "καθώς πρέπει", δεν φαντάζομαι να περιμένεις να βγούν να το δηλώσουν...;




    .
     
  4. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    οταν στο νικ λεει καποιος Μαστερ το δηλωνει
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Anastasia,αν σου υποδείξω εγώ εναν Μάστερ,εσύ θα τρέξεις να τον προσκυνήσεις? Δεν νομίζω..

    Αυτό που νομίζω είναι πως,τα γούστα καθώς και η άποψη του καθενός είναι εντελώς υποκειμενικά. Μπορεί αυτός που εσύ απορρίπτεις,εμένα να μου ταιριάζει γάντι ή και το αντίστροφο.

    Μπορεί κατα βάσιν να συμφωνώ μ'αυτα που γράφεις,οτι δλδ οι πιο πολλοί φορούν τη μάσκα του Μάστερ,για τους δικούς τους λογους,αλλά δεν θα το αναπτύξω περισσότερο,καθώς είναι θέμα που -εδώ τουλάχιστον- έχει χιλιοσυζητηθεί και άκρη δεν έχει βγει.

    Μην καις τα ξερά όμως μαζί με τα χλωρά,γιατί δεν δίνεις την ευκαιρία στα τελευταία να ανθίσουν και να δείξουν πραγματικά το μέγεθος της υπόστασης και της ομορφιάς τους. ​
     
  6. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Μα στο θεό σου! Περιμένεις να απαντηθεί αυτή η ερώτηση;
    Όσο και αν σε καίει σαν ερώτημα - δεν ανήκει σε αυτά που απαντώνται!
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Excuse me, αλλά το δικό μου nick επί παραδείγματι, λέει "MindMaster". Τί συμπέρασμα βγάζεις απ' αυτό;

    Πέραν τούτου, σαφώς και δεν λέει κανείς ότι ο καθείς είναι ό,τι δηλώνει. Μακάρι να ήταν έτσι, θα ήταν κι η ζωή όλων μας πολύ απλούστερη. Αυτό που ρώτησα εγώ, είναι από πού περιμένεις να αντλήσεις ορθή πληροφόρηση, περί του ποιός είναι ο σωστός και ποιός η "μούφα"... Εγώ μπορεί να θεωρώ, με τα δικά μου κριτήρια, ότι υπάρχουν κάποιοι genuine masters στην Ελλάδα. Εσύ, βρίσκεις χρήσιμη αυτή την πληροφορία; Πώς μπορείς να είσαι σίγουρη ότι τα κριτήριά μας συμπίπτουν;




    (Περίπου τα ίδια, απ' ότι βλέπω, έγραψε και η αγαπητή Lady Dementia πρίν λίγο...).



    .
     
  8. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Δώσε βάση!!!



    Αδύνατον βάση πιθανοτήτων να μην υπάρχουν! Ωστόσο είναι αποκλειστική ευθύνη της ενδιαφερόμενης για κάτι ανάλογο να θέσει τα προσωπικά της κριτήρια και να έχει κριτική ματιά απέναντι σε όποιον γνωρίζει.
    Ο σοφός μας λαός(που τον τελευταίο καιρό έχει επικριθεί πολύ βαριά) λέει "ότι λάμπει δεν είναι χρυσός"!

    Οι άτιμες οι προσδοκίες μας μας παιδεύουν!




    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t14633-5/ :
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Καλό θα ήταν η απογοήτευση να μην ορίζει τη σκέψη μας...
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    σε νοιωθω απολυτα αναστασια μου, οι περισσοτεροι masters (κατα δηλωση τους) εκει εξω ειναι κατι κομπλεξικα σουργελα που τη μονη επιθυμια που σου δημιουργουν ειναι να τους αρπαξεις στις φαπες.
    εδω που ηρθες ειναι καλυτερα τα πραγματα υπαρχει απ οτι εχω διαπιστωσει αρκετη σοβαροτητα ελπιζω να το δεις και συ.

    καλως ηρθες επι τη ευκαιρια  
     
  11. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    MindMaster αναφερθηκα γενικα και γιατι ειπες μην περιμενεις να το δηλωσουν...και πανω εκει λεω οταν υπαρχει μαστερ σ ενα νικ ουσιαστικα δηλωνει καποιος σε πια οχθη βρισκεται...αλλα προς θεου δεν μιλησα ειδικα για εσας
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Το "προς θεού" δεν ήταν απαραίτητο, δεν θίχτηκα σε τίποτε, σε διαβεβαιώ.

    Κατά τα άλλα, τώρα τα λες σωστότερα. Πράγματι, κάποιος που το nick του συμπεριλαμβάνει το "Master", μπορεί να δηλώνει το σε πιά "όχθη" βρίσκεται. Ή σε ποιά θα ήθελε να βρίσκεται. Ή σε ποιά ευελπιστεί να βρεθεί. Ή σε ποιά βρίσκεται σήμερα, ή σε ποιά βρισκόταν όταν υιοθέτησε το nick. Ή σε ποιά νομίζει ότι βρίσκεται, και πάει λέγοντας... Δεν δηλώνει όμως -όπως σωστά λες- το αν είναι πραγματικός και δη ιδεώδης Master. Και αυτό που λέμε εδώ, είναι ότι έστω κι αν κάποιος βγει και πει "ναι, εγώ είμαι αυτός", και πάλι υπό κρίσιν θα πρέπει να τεθούν τα λόγια του (πολύ περισσότερο σε μιά τέτοια περίπτωση μάλλον), όπως και τα λόγια όποιου θεωρεί ότι γνωρίζει τον ιδεώδη Master. Ιδεώδης, σύμφωνα με τα κριτήρια ποιού;