Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 27 Ιανουαρίου 2009.

  1. tithon

    tithon Contributor

    ♩πού 'ν' το♪, ♩πού 'ν' το♪, ♪το ♫δαχτυλίδι♫♪, ♩ψάξε♪, ♩ψάξε♪ δεν♪ ♩θα ♫το βρεις♪.
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Λύκε, λύκε είσαι εδω;
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κι όμως, εδώ μέσα, κάτι υπάρχει  
    Σε αυτή τη σελίδα βλέπω 2  
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Χμ! Για ποιόν μάστερ;
     
  5. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    πώς δεν υπάρχουν...
    απλά κοστίζουν και ποιος τρέχει στο εξωτερικό τώρα..
    για τέτοια είμαστε;;!!
     
  6. skia

    skia Contributor

    Προτείνω τη σύσταση σχολής, που θα προσλάβει αυστηρούς ειδήμονες του χώρου, και τη σύσταση συμβουλίου (κατά προτίμηση από υπό) που θα τους ελέγχει. Σκοπός της σχολής θα είναι η γνώση του αντικειμένου σε όλες τις διαβαθμίσεις, και στο τέλος της φοίτησης θα απονέμεται πτυχίο. Να γίνει και μια εισήγηση, προκειμένου να διεξάγωγονται εξετάσεις με σκοπό τη πιστοποίηση, όπου μετά θα ιμπορεί ο άμοιρος ο μάστερ να το χει κορνίζα στο προφίλ του ή τατού στο κούτελο. Να απαιτηθεί όμως κι η αναγνώριση στο εξωτερικό. Τζάμπα τόσες σπουδές θα κάνει; ΄Αμα πετύχει η σχολή, μπορεί να γίνει κι επέκταση σε σχολή σκλαβών  
    Τώρα είναι η ευκαιρία μας να προάγουμε το ελληνικό bdsm/ικό πνεύμα.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2017
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    έχει προταθεί και στο παρελθόν. απ' όσο ξέρω μάλιστα ήταν πολύ κοντά στο ξεκινήσει. νομίζω δεν τα βρήκαν τελικά στο syllabus και βέβαια στο ποιος θα είναι ο αρχηγός...
     
  8. skia

    skia Contributor

    αχ, πες μου.... μαλλιοτραβήχτηκαν κιόλας;
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν ξέρω ήταν πριν την εποχή μου αυτά...  
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μπορεί να ξεκινήσει ως 3ετούς φοίτησης και σταδιακά να διευρυνθεί το Πρόγραμμα Σπουδών και να μετατραπεί σε Ανωτάτης, ως βάση.

    Και αργότερα να δίνονται και Μεταπτυχιακά-Διδακτορικά δε κατευθύνσεις επιμέρους αντικειμένων-εξειδικεύσεων.
    Όλα αναγνωρισμένα από το Κράτος φυσικά.

    Νοικοκυρεμένες δουλειές...

     
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    ..Μιλάμε για Τιτανομαχίες!..  
     
  12. skia

    skia Contributor

    Πάω να κάνω πασατέμπο και ποπ κορν. θέλω τα πάντα με ανατριχιατικές λεπτομέρειες.