Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή κατ'ομοιότητα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor



    Το νήμα το εμπνεύστικα απο την περίφημη ταινία του eddie murphy prince of zamunda (όποιος δεν την έχει δει, την συνιστώ ανεπιφύλαχτα).

    Το νήμα δεν αναφέρεται απλα σε υποτάγη... αλλά στην υποταγή σύμφωνα με την ομοιότητα του/της M/D μου.
    Για να το αναλύσω λίγο παραπάνω... θέλω οτι θέλει, αγαπάω οτι αγαπάει... γίνομαι το θυληκό Εγώ του ή το αρσενικό Εγώ της κατ'αντίστοιχα.

    • Πόσο σας εξιτάρει κάτι τέτοιο;
    • Το έχετε βιώσει; (αναφέρομαι σε sub & slaves) και αν ναι.... πως αποτινάξατε απο πάνω σας την "προσωπικότητα" σας;
    • M/D κατά πόσο θα θέλατε μια sub/slave γλάστρα;

    Υ.Γ Δεκτές οι όποιες παρατηρήσεις για την λέξη "γλάστρα"
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ είμαι μια πανέμορφη γλάστρα και είμαι ευτυχισμένη.   
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μια παρατήρηση.
    Όπως έγραψες την λέξη "γλάστρα" με τον ίδιο τρόπο πάτα edit για να την σβήσεις.
    Αυτό με την προύπόθεση ότι δεν άνοιξες νήμα με στόχο να προκαλέσεις.
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    μπα δεν εχω σκοπο να σβησω τπτ... ουτε το ανοιξα για να προκαλεσω. Ευχαριστω.
     
  5. folha

    folha deja vu

    Έχω διαπιστώσει ότι συμβαίνει (αρκετά συχνά για να το διαπιστώσω) σε άτομα σε μακροχρόνιες σχέσεις που ζουν κάτω από την ίδια στέγη! Ειδικά αυτό:
    σε σημείο που δεν έχει σημασία με ποιον από τους δύο θα βγεις να πιείς έναν καφέ και να πεις μια κουβέντα!
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μου εχει συμβεί.
    Πριν από κάμποσο καιρό,ήμουν σε σχέση με κάποιον που θαύμαζα πάρα πολύ.
    Όταν ήμουν κοντά του,χωρίς αυτό να γίνεται επίτηδες ή με δόλο,γινόμουν χαμαιλέοντας.
    Έπαιρνα τη δική του απόχρωση.
    Κάποια πράγματα μου έμειναν και μετά απ'τον χωρισμό,σε κάποια άλλα επέστρεψα στην πρότερη κατάστασή μου.
    Σε καμία περίπτωση,δεν πιστεύω πως αποτιναξα από πάνω μου την προσωπικότητά μου.
    Απλά,έφερε στην επιφάνεια στοιχεία που ήδη υπήρχαν.

    ❤ Ficus Benjamina ❤
     
  7. Dasein

    Dasein Regular Member

    Τώρα μπερδεύτηκα. .εννοείς πως νοείται D/s και χωρίς την διαδικασία ομοιωσης?     και βέβαια δεν αναφέρομαι στο μπρόκολο, που μπορώ κάλλιστα να μην το αγαπησω ποτέ και ας το βάζει σε κάθε του γεύμα (λέμε τωρα)..αλλά τον τρόπο Του να αγαπάει και να επιλέγει δεν μπορεί να μην τον εσωτερικευω. .συνεπώς θα τείνω να αγαπάω ότι αγαπάει και να θέλω ότι θέλει, άλλως προς τι η υποταγή?
    • Με εξιτάρει τρελά
    • Μου έχει συμβεί και δεν χρειάστηκε να αποτιναξω τίποτα...άσε που η προσωπικοτητα δεν είναι και ακριβώς η σκιά του Πίτερ Παν για να σου φεύγει με το έτσι θέλω  
    P.S. Το ομολογώ, μιλάω τρυφερά στις ορχιδέες μου και ανθίζουν οι άτιμες, αλλά να ξερει να αγαπάει η γλάστρα και να μπορεί να ομοιασει κιόλας... είμαστε βέβαιοι πως μπορεί να συμβεί?    
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Γίνομαι ο,τι θελει.
    Εμένα δεν μου ζητήθηκε να γίνω το θηλυκό Εγώ Του. Ισα ίσα νομίζω Του αρέσει που εγώ είμαι ☆▪  ☆☆ και Εκείνος   

    Άλλο το αγαπάω ο,τι αγαπάει και θέλω ο,τι θέλει.. αυτό αν δεν βγει κάποια στιγμή μέσα στην σχέση..δύσκολα προχωράει το D/s σίιιγουρα οχι το M/s, τουλαχιστον να προχωρήσει χωρίς πολύ στεναχώρια και ζόρι.
    Αλλά, άλλο αυτό και άλλο το γίνομαι Εκείνος/η ...γίνεσαι ο,τι πει! Και στην περίπτωση μου γίνομαι και παλεύω και θέλω να είμαι ο,τι βλέπει σε μένα πως είμαι!
     
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Άσχετο...σχετικό...δεν ξέρω...αλλά η απόλυτη υποταγή/εμπιστοσύνη ενός σκύλου στο αφεντικό του,είναι όταν κάθεται και σηκώνει τα δύο μπροστινά του πόδια.
     
  10. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ωραία ερώτηση!  
    Δεν εννοώ αυτό ακριβώς. Ομοιώση υπάρχει σίγουρα όπως υπάρχει και σε βανίλλα ζευγάρια... καθ'ομοίωση όμως είναι άλλο πράγμα.
    Ειδικά μέσα σε μια μακροχρόνια σχέση δημιουργούνται κοινά χαρακτηριστικά.

    Η Καθ'ομοίωση όμως είναι αυτό που δείχνει το παραπάνω βιντεάκι.
    -Τι μουσική ακούς; <<Ρωτάει ο/η Κ >>.
    -Ότι μουσική ακούτε εσείς Κύριε.
    -Ποιό είναι το αγαπημένο σου φαγητό; <<Κ ερώτηση>>
    -Όποιο φαγητό αγαπάτε εσείς Κύριε.

    ..... Μία σειρά ερωτήσεων που έχουν ακριβώς την ίδια απάντηση.

    Βλέπεις λοιπόν οτι άλλο ομοιότητες και άλλο καθ'ομοίωση.
     
  11. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Τώρα για την λέξη "γλάστρα" για να μην πάρει το νήμα άλλη στροφή και επειδή κάποιοι θίχτηκαν απο την λέξη.

    Προφανώς και ήξερα οτι θα φέρει και τις όποιες αντιδράσεις και για αυτό και είπα...

    Ο Λόγος που χρησιμοποιήσα αυτή την λέξη είναι καθαρά προσωπική... Έτσι αντιλαμβάνομαι εγώ το παραπάνω βιντεάκι... Είμαι ανοιχτή όμως στο να ακούσω την αντίθετη άποψη.
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    @Queen87 μπορεις να εξηγησεις το γλαστρα?