Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή κατ'ομοιότητα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    τα χάπια να παίρνετε.
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Μπορείτε παρακαλώ να ορίσετε μια τουλάχιστον συμπεριφορά που να βεβαιώνει το παραπάνω σύμπλεγμα;

    Μπορείτε δηλαδή να μας πείτε μια αντισυμβατική και ασυμμετρη συμπεριφορά και επιθυμία σε σχέση με αυτή του μέσου ανθρώπου;

    Ρωτάω γιατί δεν βγάζω νόημα. .....
     
  3. Χμμ..Επειδή αντιλαμβάνομαι που πάει (εσκεμμένα) το πράγμα θα επιλέξω να αποχωρήσω από τη συζήτηση και να αφήσω τον καθένα να βγάλει το δικό του νόημα. Εξάλλου ό,τι και να πω πάλι το ίδιο θα βγάλει.

    Μόνη μου εντύπωση το γεγονός πως κανείς δεν είχε την περιέργεια να μάθει τελικά τι απάντησα εγώ στο τεστ...

    Καλή συνέχεια!  
     
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....
    Να' σαι καλά...
    Α.
     
  5. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Κ το ερωτημα παραμενει ...
    γιατι δε πατησες το φρενο...
    γιατι ανεβηκες στο τρενο...
    γιατι δε πηγες με τα ποδια να λυσεις τους πεντε να γλυτωσει κ ο χοντρος..
    μηπως αυτο θα ηταν ασυμετρη κ αντισυβματικη συμπεριφορα για την επιστημονικη κοινοτητα
    κ τα στανταρ που εχει καλουπωσει για να ελεγχει ακριβως αυτο το ανεκδοτο το μεσο κ κοινωνικα
    αποδεκτο ανθρωπο κ να τον κανει γλαστρα (μονο εδω κολλαει αυτο)

    τα ερωτηματα ρητορικα το τι απαντησες καθολου δεν ενδιαφερει
    Κ μονο η σκεψη οτι ο Κ Κυριαρχει εκει που τον περνει μου προκαλει πικρα
    για το πως σκεφτονται ορισμενοι την εννοια κ την αξια της Κυριαρχιας.

    κ εξακολουθω να αναρωτιεμαι τι κανεις εδω.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ότι κάνουμε όλοι μας, όλοι μπήκαν για κάποιον λόγο.
     
  7. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    εχει καθε δικαιωμα να ειναι εδω κ να μιζεριαζει καθε νημα
    δεν ειμαι εγω που θα το κρινω αυτο.

    Αλλα μπορω να κριτικαρω τις προθεσεις του κ να αναρωτιεμαι
    για τα κινητρα του.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Οκ, σε συγχαίρω για την υπομονή σου, γκουντ λακ!
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Σας παρακάλεσα να εξηγήσετε τι εννοείτε με τον όρο "ασύμμετρες συμπεριφορές".
    Η επανάληψη του όρου δεν βοηθάει στην ερμηνεία του.
    Τώρα η απορία μου είναι ακόμη μεγαλύτερη.
    Τι εννοείτε όταν λέτε "ασύμμετρες συμπεριφορές σε σχέση με αυτές του μέσου ανθρώπου" ;
    Για να κάνω ίσως πιο κατανοητό το ερώτημα μου και να επαναπροσδιορίσω την απορία μου, σας λέω ότι αντιλαμβάνομαι μια χαρά τον όρο "αντισυμβατικές συμπεριφορές". Αυτό που δεν μου είναι κατανοητό είναι η χρήση του όρου "ασύμμετρες συμπεριφορές".
    Παρακαλώ κάντε τον κόπο να το εξηγήσετε αυτό που γράφετε.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θα προσθέσω στην απορία σας ότι προσωπικά θα ήθελα ο @Beyonder να εξηγήσει επίσης τι εννοεί με τον όρο "μέσος άνθρωπος".
     
    Last edited: 26 Νοεμβρίου 2016
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είναι αυτός που μένει στη Μέση Γη σε κάτι βιβλία που τα κάνανε και ταινίες και μετά φάγανε όλοι στη γιορτή...
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αν μπει κανείς σε ένα σπήλαιο με σταλαγμίτες και σταλακτίτες εντυπωσιάζεται. Το συναίσθημα είναι μάλλον δέος. Πωπω... η φύση ως υπέρτατος καλλιτέχνης.
    Κάτι που δεν σκέφτεται όμως εκείνη τη στιγμή (συνήθως) είναι ότι αυτά τα εκπληκτικά φυσικά "γλυπτά" έχουν δημιουργηθεί από την "εμμονή" του νερού να στάζει και να ξαναστάζει και ξανά... στο ίδιο σημείο.
    Η επανάληψη-επαναληπτικότητα είναι από τις ισχυρότερες δυνάμεις της φύσης.  
    Ομοίως, μια συμπεριφορά που για κάποιο λόγο (που συχνά μπορεί να αγνοούμε πια) υιοθετήσαμε κάποια στιγμή και την κάναμε, την ξανακάναμε, την ξαναματακάναμε, δημιουργεί μια πάρα πολύ ισχυρή ροπή.Και έχουμε την τάση να πηγαίνουμε μονίμως προς αυτή την κατεύθυνση. Αυτό πια δεν είναι συνειδητή επιλογή, πολλές φορές, αλλά αδράνεια, βαθιά ριζωμένη, δηλαδή έμαθα να πηγαίνω προς τα εκεί και προς τα εκεί θα πηγαίνω (κλασικό το παράδειγμα με το λεωφορείο επίσης   ).
    Αυτό είναι πάρα πολύ δύσκολο να σπάσει. Πάρα πολύ. Και συνήθως χρειάζεται έξωθεν βοήθεια. Αν μη τι άλλο για να το δεις. Πάντως εγώ χρειάστηκα και χρειάζομαι σε πολλά θέματα.  
    Ας πούμε, είμαι πάρα πολύ πεισματάρα, ήμουν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Αυτό κατά καιρούς λειτούργησε πάρα πολύ καλά, γιατί πέτυχα στόχους που είχα βάλει. Ήθελε όμως να μου δείξουν από τα έξω ότι κάποιες φορές, η τάση μου, η αυτόματη τάση μου να πεισμώνω, μπορούσε να με κάνει απλά να βαράω γροθιά στο μαχαίρι ή το κεφάλι μου στον τοίχο.