Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή κατ'ομοιότητα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    @margarita_nikolayevna

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, με κάλυψες  
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πολύ όμορφα διατυπωμένο, συμφωνώ απόλυτα.
    Να προσθέσω ότι για μένα τουλάχιστον ισχύει και η αυτόματη άμυνα που προκλήθηκε από αλλεπάλληλες αρνητικές καταγραφές του παρελθόντος. Ίσως δεν είναι ακριβώς αδράνεια, αλλά γίνεται από τη στιγμή που προκαλεί μια knee-jerk αντίδραση χωρίς σκέψη, που μπορεί όχι μόνο να μην χρειάζεται, αλλά και να αποτελεί άγκυρα, ουσιαστικό εμπόδιο στην εξέλιξη.
    Και αυτό είναι πολύ δύσκολο να μετριαστεί και σταδιακά να αλλάξει, θέλει πολλή προσωπική δουλειά, συνεχή αυτοέλεγχο, σίγουρα μια υπομονετική έξωθεν βοήθεια. Και μακάρι να τα καταφέρω  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η συνήθεια όταν συνηθίζεται συνήθως συνηθισμένα συνήθια κάμει... Γκολ!
    Έχει συνήθως πολύ μα πάρα πολυ φτηνή αντιμετώπιση.
    Λέγεται ερώτηση και είναι παρα πολύ ωραία, αμέ...
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εύγε άριστα 10, με τόνο...
    Κι αυτό ξεκινάει από τα πολύ μικράτα μας, αλλά συνήθως το παραμελούμε...
    Εκτός από 2-3 περιπτώσεις που έχω κατά νου και πολύ τση αγαπάω...
     
  5. Morfonios

    Morfonios When i want your opinion then i' ll remove the gag

    Εντωμεταξυ ο ορος ψυχοπαθης δεν υιοθετειται πλεον απο την ψυχολογια και θεωρειται παρωχυμενος. Εχει αντικατασταθει απο το .... κοινωνιοπαθης. Σε ολα μεσα επεσε αυτος ο ατιμος ο beyonder...
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    A είμαι βέβαιη      
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αν αντιλαμβάνομαι καλά την απάντηση, θα πω ότι η ερώτηση θέλει ένα pause πριν τεθεί. Και αυτό το pause δεν είναι πάντα εύκολο.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    To pause ή stand still ή take your time, είναι σημαντικό για πάμπολλους λόγους.
    Από μόνο του είναι μάλλον εύκολο, το ζόρικο είναι η απόφαση να γίνει, διότι προϋποθέτει δράση μετά.
    Πριν την ...στάση, απαιτείται διάθεση να δούμε σε στιλ "πεθάναμε, είμαστε τέταρτο σύννεφο αριστερά, πατάμε rewind και μας απολαμβάνουμε με όλο μας την τχήαινία απέ την αρχή, σαν σκηνοθέτες το μοντάζ...
    Και σκέψου πως για να μοντάρεις πρέπει πρώτα να ξεσκαρτάρεις τουλάχιστον δεκαπλάσιες λήψεις μιας πραγματικότητας που δεν είναι αυτές που θα ήθελες να χρησιμοποιήσεις στο φιλμ σου, άσε που κάποιες φορές δεν είναι αυτές που νόμιζες πως ήταν οι καλύτερες...
    Παλιοκατάσταση και πονάει...
    Αλλά να πάει καλά, μια χαρά, μέχρι που "ψηλώνεις" και δέκα πόντους εύκολα...
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ναι σε ολα αυτα. Αλλα δε βλεπω τη σχεση με το πρωτο ποστ.
     
  10. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Βρίσκω λογικό και με εξιτάρει να θέλω ότι θέλει η Κ μου.Ανθρώπινη γλάστρα δεν έχω γίνει αλλά είναι κάτι που θα ήθελα να δοκιμάσω.
     
  11.   
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    αρχίζει επιτέλους να ξεκαθαρίζει ότι δεν μας ενδιαφέρουν οι γλάστρες, αλλά τα φυτά εντός τους. σπανιότερα αντίστροφα.

    αν λύσουμε δυο τρεις παρεξηγήσεις ακόμη, θα μπούμε στην ουσία της συζήτησης.