Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή με οικονομικό κίνητρο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος jasmin sg, στις 25 Ιουνίου 2018.

  1. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Μπορώ να κατανοήσω τους ανθρώπους που πληρώνουν για να ικανοποιήσουν τα βίτσια τους ,αυτό που με εξοργίζει είναι όταν αυτοί οι άνθρωποι επειδή δεν θέλουν να πληρώνουν άλλο ,βαφτίζουν τον εαυτο τους υποτακτικό ,χωρίς στην ουσία να είναι και χωρίς να επιθυμούν την υποταγή. Στα υπόλοιπα οι απόψεις μας συμπίπτουν . 
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πριν κάποια χρόνια θυμάμαι να είμαι χαλαρά για ποτό με μία φίλη Κυριαρχική και είχαμε πιάσει το θέμα του "κεράσματος". Η κοινή πεποίθησή μας ήταν και είναι ότι δεν θέλουμε να βγαίνουμε για καφέ ή για το οτιδήποτε και να μας κερνάει κάποιος άλλος.
    Μετά πιάσαμε για την οικονομική κρίση και το χάλι μας γενικότερα κι εκεί πάνω μου είπε ότι παιζόταν ένα φλερτ με κάποιον (αρκετά γνωστός στην πιάτσα) και μια μέρα που της ζήτησε να βγούνε εκείνη του είπε ευθέως ότι περιμένει να πληρωθεί από τη δουλειά της οπότε να το αφήσουν για την επόμενη βδομάδα, εκείνος γυρνάει και της λέει "Έλα ρε 'συ, άσε να πληρώσω εγώ. Αν πήγαινα σε επαγγελματία ξέρεις πόσα θα έδινα;"
    Το είπε αυθόρμητα το παλικαρόπουλο.
     
    Last edited: 26 Ιουνίου 2018
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Επειδή πραγματικά δεν καταλαβαίνω , ίσως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις … Κάνουμε κάτι παράνομο ή συζητάμε κατι παράνομο σε αυτό ειδικά το νήμα ?
     
  4. centcool

    centcool Guest

    @jasmin sg ναι... αναφέρομαι στο post που λέει για ...με οικονομική απολαβή να πηγαίνει με άλλους κλπ..
     
  5. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Αν πρόσεξες ,το ποστ αναφέρεται σε μια πρόταση και στην τελική άρνηση του αποδέκτη . Θα μπορούσε να είναι μια επιχειρηματική πρόταση με όλα τα νόμιμα κτλ που δεν χρειάζεται να αναφερθούν εδώ.   Ευχαριστώ για την επισήμανση όμως .
     
  6. centcool

    centcool Guest

    @jasmin sg απλώς το ανέφερα. όπως λες, ως επισήμανση. τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.
    όλοι νοήμονες είμαστε. αυτή την παραδοχή κάνω.
     
  7. Εγώ ακόμη και αυτό δεν το καταλαβαίνω. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω την λογική πίσω από τον αγοραιο έρωτα  
    Μάλιστα, στο μυαλό μου είναι κάπως ταυτισμενα για να είμαι ειλικρινής.

    Παντως, ο άνθρωπος έχει μια απίστευτη ικανότητα να βαφτίζει εαυτόν ότι τον βολεύει, προκειμένου να πετύχει τον σκοπό του.

    Υπάρχει και εκείνη η κατηγορία ανθρώπων που επιμένουν να εντάξουν τον εαυτό τους σε αυτή την κατηγορία και ορισμένοι εξ αυτών είναι μάλιστα πεπεισμένοι ότι εκεί ανήκουν.
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Είδες ειλικρίνεια το παλληκάρι ? Ξέρει το συμφέρον του χαχα Θα ασχολιοσουν ποτέ με ένα τέτοιο παλληκαρι αν διέκρινες αλλα χαρακτηριστικά που σε ενδιαφέρουν ή και μόνο αυτή η παραδοχή κανει την ενασχόληση όχι μόνο ντε καυλέ αλλά και μάταιη ?
     
  9. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις , όταν βρεις χρόνο καντην νήμα …  ,θεωρώ ότι θα έχει ενδιαφέρον να συζητηθεί.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Και τον ωραιότερο κώλο να είχε... ποτές   
     
  11. Θαρρουσα ότι κάπου είχε θιχτεί, θα το ψάξω και θα ανοίξω το εν λόγω νήμα γιατί όντως, όσες φορές κάνω την συγκεκριμένη συζήτηση με άτομα του χώρου, όταν μπαίνω στην διαδικασία να εξηγήσω, οι πλειονότητα συνειδητοποιει ότι δεν ανήκουν εντέλει στην κατηγορία των υ.

    Διολου απίθανο, καθόλου κατακριτέο.  
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Dark_Explorer να ρωτησω κατι το παιδι αυτο που ειπες και οπως ειπες γνωστος στην πιατσα ειναι η οχι υ