Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή με οικονομικό κίνητρο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος jasmin sg, στις 25 Ιουνίου 2018.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εφόσον μιλάς προσωπικά και υποθετικά, θα δεχόσουν να βρίσκεσαι στο σπίτι και να φροντίζεις το νοικοκυριό και την Κ η οποία θα ήθελε να μην εργάζεσαι από την στιγμή που έχει οικονομική άνεση με τη δική της εργασία με την οποία καλύπτει και τους δύο;
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Dark_Explorer δεν βρίσκω που αποσκοπεί η ερώτηση αυτός που έχει την δυνατότητα να πληρώνει επαγγελματιες και δουλειά έχει και κάποια οικονομική άνεση και σίγουρα μια κ που ξερει τι θέλει και τι είναι δεν θα εκάνε μια τέτοια πρόταση σε τέτοιο υ ....

    Αν σε ενδιαφέρει για εμένα προσωπικά μπορώ να σου απαντήσω σε πριβε μήνυμα
     
    Last edited: 27 Ιουνίου 2018
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Γιατί αποφεύγεις να απαντήσεις;
    Πώς με τόση σιγουριά λέγεις ότι ένας υ πληρώνει μία Κ;
    Και γιατί μία Κ δε θα έκανε μία τέτοια πρόταση, δηλαδή να κάτσει το υ στο σπίτι;
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αυτα καταλαβες ?!

    Δεν ειπα μια Κ δεν θα εκανε μια τετοια προταση σε ενα υ ... ειπα μια Κ που ξερεις τι θελει και τι ειανι δεν θα εκανε μια τετοια προταση σε ενα Τετοιο υ εναν φετιχιστη δλδ

    Δεν ειπα με σιγουρια οτι ενας υ θα πληρωνει μια Κ ειπα ενας φετιχιστης που εχει τη οικονομηκη δυνατοτητα να πληρωνει επαγγελματιες δεν νομιζω θα κανει τετοια προσεγγισει με σκοπο οικονομικο κινητρο

    δεν αποφευγω να απαντησω αν και ισως αυτο ειναι το λαθος μου καποιες ερωτησεις δεν πρεπει να τις απαντας .....

    Τωρα αν εσενα σε ενδιαφερει τοσο η προσωπικη μου αποψη στην ερωτηση που μου εθεσες μπορω ευχαριστως να στην απαντησω πριβε ειπα
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εσύ μιλάς για φετιχιστή κι εγώ για υ.
    Προφανώς εκεί που γυροφέρνεις ότι θα πλήρωνες στη σχέση και θα σου ερχόταν πιο φθηνά η επαγγελματίας και τα ρέστα δε μιλάς για συμβίωση ως υ αλλά ως φετιχιστής.
    Στο νημάτιο μιλούμενε για σχέσεις Κ/υ.
    Η @jasmin sg θαρρώ μας λέγει αν μπορεί ένας με το πουλί και το καυλόλιστο στο χέρι να μετατραπεί σε υ της προκοπής και για τις γυναίκες υ αν μπορούν να βγάλουν από την κεφαλή το μπλεντάρισμα των 50 αποχρώσεων.
    Θα είχε, όμως, αρκετό ενδιαφέρον αν κάποιο υ θα καθόταν στο σπιτάκι να υπηρετεί εξ'ολοκλήρου το Κ εφόσον υπήρχαν οι κατάλληλες οικονομικές συνθήκες. Εκεί δε μιλάμε για ένα υ που τρύπωσε σε Κ/υ σχέση για να αποκατασταθεί αλλά για μία ουσιαστική και συνειδητή μετατροπή εφ'όλης της μετέπειτα ζωής του.
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Γιατι ηθελες δλδ να μιλαω οταν μιλαμε για φετιχιστη ??? !!! Μην βγαζεις τα συμπερασματα που σε βολευουν ελπιζω να μην το κανεις εσκεμενα
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Επ, όχι με μένα παιχνιδάκια  
    Να είσαι πιο προσεκτικός την επόμενη φορά με τη θεματολογία του νήματος.
    Από την στιγμή βέβαια που δεν είσαι υ πιθανόν να σου είναι δύσκολο εκτός κι αν παίρνεις θέση ως ένας που δηλώνει υ για να μπει σε σχέση με οικονομικό όφελος.
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Dark_Explorer γραφεις ΜΟΝΟ αυτο που σε συμφερει και νομιζω οτι το κανεις επιτηδες ...

    οσο αφορα τα υ ειπα μια αποψη μου στο ποστ #7


    τωρα να απαντησω σε αυτα τα θεωρω τουλαχιστον Αστεια
     
    Last edited: 27 Ιουνίου 2018
  9. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Προφανώς έχεις στο μυαλό σου διάφορα στερεότυπα για αδηφάγες τάχα κυριαρχικές που σκοπός τους είναι η οικονομική αφαίμαξη τω υποτακτικών και των σκλάβων τους . Επίσης μπερδεύεις τους υπο με τους σκλάβους .Ποιος είπε ότι ο υπο ζει μαζί με την Κ του ? Αν δεν ζει γιατί να συνεισφέρει στα καθημερινά έξοδα ? Με αυτή την λογική είναι σίγουρα πιο συμφέρουσα μια '' σχέση '' με Κ από τα 100αρικα σε προ . Όσο για το αν μια Κ θα συντηρούσε το υπο ή τον σκλάβο της ...Πιστεύω ότι μια χαρά θα το έκανε αν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα και ήδη έχει αναφερθεί .
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Πιστεύω ότι αρκετά υπο θα ενθουσιάζονταν στην ιδέα , αλλά δεν ξερω πόσοι /ες θα σκεφτόταν τις συνέπειες που θα είχε αυτό στη ζωή τους ,ειδικά σε περίπτωση που προκύψει release μετά από χρόνια .
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν είμαι τόσο σίγουρη.
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Αν θέλεις κάνε ένα νήμα να το μάθουμε . Θεωρώ ότι πολλές υποτακτικές και πολλοί υποτακτικοί έχουν φανταστεί και έχουν κάνει με το νου τους σενάρια απόλυτης σκλαβιάς ,γι αυτό λεω ότι αρχικά θα ενθουσιάζονταν .Τώρα αν το έκαναν και πράξη και για ποσο καιρο και εγώ επιφυλάσσομαι .