Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 25 Ιουλίου 2005.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Μα...αν ο εγκεφαλος εισπραττει διεγερση και ηδονη απο αυτο που κανει το σωμα,(η δεχεται το σωμα )αυτο αυτοματα μεταφραζεται σε διεγερση και του σωματος,δηλ. στυση.Τουλαχιστον αυτο μου εχει δειξει η δικια μου εμπειρια,η οποια συναδει με τις οποιες γνωσεις φυσιολογιας συμβαινει να εχω.
    Αν αυτο δεν συμβαινει ,κατι θα πρεπει να παρεμβαλλεται (αγχος; ) ωστε να διακοπτεται η διαδικασια της στυσης,η να μην υπαρχει καν στυση.
    Το να μην υπαρχει πληρης στυση ειναι αλλο θεμα.

    Υ.Γ Αναλυτικες περιγραφες ουτε ζητησα,ουτε επιθυμω.Ευχαριστω
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Γιατί πρέπει να ισχύει για όλους αυτό;Γιατί εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια;Γιατί δε δέχεσαι άλλες εμπειρίες;Αυτό που εσύ βιώνεις μία,εγώ το έχω δει εκατό.Ποιος σου είπε πως όλες οι λειτουργίες είναι ίδιες σε όλους τους ανθρώπους και ότι διέγερση εγκεφαλική συνεπάγεται με στύση πάντα;
    Ναι η δική σου,όμως..
    Δηλαδή αυτό πρέπει να συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις;Όλοι οι μη καβλ@μένοι -παθητικοί είναι αγχώδεις;;;;

    Με βγάζεις από κάποιο κόπο.Παρακαλώ..
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Πως οπως οταν μυριζεις γουρουνοπουλο σου τρεχουνε τα σαλια; ετσι καπως σου σηκωνεται με ενα σεξουαλικο ερεθισμα.Αν για καποιο λογο δεν θελεις να σου σηκωθει,υπαρχοντος του ερεθισματος,θα πρεπει να βρεις καποιο τροπο,εγκεφαλικα,να αγνοησεις το ερεθισμα,για να μην υπαρξει η να σταματησει η διεγερση.Αυτο ομως σημαινει οτι η απολαυση (η εγκεφαλικη εστω) χανεται,γιατι ο εγκεφαλος προσπαθει να "καταπολεμησει" την στυση και απασχολειται μ'αυτο και οχι με τα σεξουαλικως δρωμενα.
    Αλλη εξηγηση δεν υπαρχει, εκτος αν δεχθουμε την υπαρξη καποιου ανασταλτικου ψυχολογικου παραγοντα,για να μην το συγκεκριμενοποιησω μονο στο αγχος, η την μη ικανοποιηση απο αυτη καθεαυτη τη συνευρεση.
    Εκτος παλι κι'αν προκειται για μια ιδιοτυπη εκφραση μαζοχισμου,τι να πω...
    Επικεντρωνομαι σ'αυτο που νοιωθουν μεσα τους οι υποτακτικοι που αναφερεις,γιατι η μη στυση σε στιγμες σεξουαλικης διεγερσης και απολαυσης,αντιβαινει την φυσιολογια του ανθρωπινου οργανισμου οπως τουλαχιστον την γνωριζω εγω.Και οι υποτακτικοι δεν παυουν να υπακουουν σε αυτη.
    Αν υπαρχει καποιος γιατρος και παρακολουθει την κουβεντα,θα χαρω να παρεμβει επ'αυτου.


    Καταλαβε ,ομως,καποτε, πως οταν διαφωνει καποιος μαζι σου ,δεν το κανει για να αντιδικησει.Μπορει απλα να τυγχανει να εχει διαφορετικη αποψη και να μην δισταζει να την εκφρασει.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύσ

    Δε βλέπω να υπάρχει αντιδικία πουθενά.Απλά προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις πως υπάρχουν και άλλα επιχειρήματα εκτος του "σε 'μένα" και "εγώ"..Οκ,τα είπαμε..Πάμε παρακάτω..
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί άντρες χωρίς

    Ασφαλως και υπαρχουν ,θεωρω δε πως εκει,στα αλλα,βασισα κυριως την σκεψη μου.(Η δικια μου εμπειρια επικουρικα χρησιμοποιηθηκε).Και ευχαριστως να δεχθω καποιο λαθος στις γνωσεις μου πανω στην φυσιολογια του ανθρωπου,αν εχω κανει.
    οκ,παμε παρακατω...
     
  6. pistossklavos

    pistossklavos New Member

    Απάντηση: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Είναι πολύ καλό που θίγεται αυτό το θέμα
    Εγώ θα σας αναφέρω ότι συμβαίνει σε εμένα
    Είμαι υποτακτικός αρκετά παχουλός με μικρό εργαλείο μου αρέσουν πολύ τα παιχνίδια bdsm και οι εμπειρίες που έχω είναι δυστυχώς μόνο από επαγγελματίες καλούς η κακούς
    Στην αρχή τις συνεύρεσης έχω πάντα στύση αλλά στη συνέχεια έχω ελάχιστη η καθόλου , δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις στύση αν ασχολείσαι με κάτι άλλο με το να περιποίηση τα ποδιά της αφέντρας σου όταν νιώθεις το μαστίγιο στο κορμί σου όταν σε τραβάνε τα βαρακια στις ρόγες σου όταν έχεις τον δονητή μέσα σου και όταν προσπαθείς να ικανοποιήσεις το άτομο που στα κάνει όλα αυτά
    Εγώ όλη την ώρα νιώθω μια γλυκιά ηδονή και μια ευχαρίστηση χωρίς να έχω στύση
    Όταν μου ζητηθεί να τελειώσω μόλις ακουμπήσω εγώ η η αφέντρα μου το εργαλείο μου θα τελειώσω σε δευτερόλεπτα χωρίς να έχω πλήρη στύση
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Ευχαριστώ
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Οι ανυπότακτοι, κάθε πότε έχουν στύση;
    Εμείς οι αναρχοπριαπισταί γιατί έχουμε μονίμως στύση, ακόμα και χωρίς ερέθισμα ή σε ανύποπτο χρόνο, όπως, λόγου χάρη, όταν πλέκουμε;
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση

    Προφανώς γιατί εκείνες οι χοντρές βελόνες του πλεξίματος, γαργαλούν συνεχώς το πουλί σας...
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Υποτακτικοί άντρες χωρίς στύση


    επειδη δεν θελω να γινω (πολυ) κακος,θα ρωτησω μονο:
    οι πολλαπλες δραστηριοτητες ειναι αυτες που σου καταστελλουν την στυση;