Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικος, κυριαρχος ή switch?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Braveheart, στις 4 Μαϊου 2016.

  1. Braveheart

    Braveheart New Member

    Καλησπερα σε ολη την κοινοτητα...
    Ξερω οτι υπαρχουν αρκετα παρομοια νηματα αλλα ειπα και εγω να εκφρασω καποιους προβληματισμους μου και να αναφερω και καποια γεγονοτα καθως και εγω ειμαι νεος εδω και θα ελεγα και αρκετα μπερδεμενος.
    Αρχικα να αναφερω οτι δεν ετυχε ακομα να εχω καποια πραγματικη "bdsmικη" σχεση αν και εχει τυχει αρκετες φορες να κανω στη σχεση μου καποια πιο κινκυ παιχνιδια αλλα σε νορμαλ πλαισια.
    Απο μικρος ειχα παρατηρησει οτι με ερεθιζει πολυ η αισθηση να με δενουν και να εχω την αισθηση οτι υποταχθηκα, οτι δεν μπορω να αντιδρασω, αυτο προεκυψε μεσα απο παιχνιδια αθωα οπως κλεφτες κ αστυνομοι κλπ. Αργοτερα καπου στα 13-14 ετυχε να πεσει το ματι μου μεσα στο ιντερνετ στη λεξη Domina και σε μια κυρια με δερματινα και και ενα μαστιγιο στο χερι, ομολογω οτι αυτη η εικονα ηταν πολυ ερεθιστικη για εμενα! Καπου εκει ξεκινησε η αναζητηση μου... Σιγα σιγα μεσα απο πολλες αναζητησεις στο ιντερνετ και αυνανισμους αρχισα να αυτοσχεδιαζω οποτε εμενα μονος στο σπιτι.
    Εδενα με ζωνες τα χερια μου, τις χρησιμοποιουσα ως κολαρο, καποιες φορες αυτομαστιγωνομουν, χρησιμοποιουσα οτιδηποτε μπορουσε να χρησιμοποιηθει ως αντικειμενο πονου, δεσιματος παραλληλα με τα bdsm πορνο που εβλεπα. Εβλεπα διαφορες χειροπεδες, κολαρα, μαστιγια, μασκες,φιμοτρα, κλειδαριες πεους, μποτες, κορσεδες... Οτιδηποτε δερματινο με ερεθιζε τοσο πολυ!
    Καποια στιγμη ολο αυτο εφυγε απο το κεφαλι μου, αρχισα να εχω και επαφες με κοπελες. Γενικα με τις κοπελες ειχα παντα την διαθεση να τις προκαλω, και να μ αρεσει να τους πηγαινω κοντρα. Στα 16 μου ηρθε και η στιγμη που εκανα σεξ για πρωτη φορα, η αληθεια ειναι οτι στις σχεσεις μου παντα ειχα κυριαρχικο χαρακτηρα. Παντα ειχα τον τροπο να κανω την κοπελα η οποια μου αρεσει να "υποτασσεται" στο σεξουαλικο κομματι, να την κανω να κρεμεται απο τις κινησεις μου, τα πειραγματα μου, τις λεξεις μου. Ετσι αρχισα να μπαινω και στο κομματι του "κυριαρχου", να θελω να βλεπω την κοπελα μου γονατιστη μπροστα μου, να περιμενει να της πω τι θελω να κανει για να με ευχαριστησει, να θελω οταν ηταν ατακτη να της κοκκινισω τον πισινο για τιμωρια κλπ αν και ποτε δεν εφτασα στο σημειο να εχω μια κανονικη σχεση D/s. Βεβαια ξαναηρθε η στιγμη που παρολο που ειχα κοπελα και που συνεβαιναν ολα αυτα, οταν τυχαινε να μεινω μονος στο σπιτι θα εβαζα να δω παλι καποιο βιντεο με bdsm, θα δενομουν θα προσπαθουσα να υποταχθω, υπηρχε ομως ενα κενο, δεν ειχα που να υποταχθω.
    Στην τελευταια μου σχεση συνεβησε ξανα το ιδιο ξεκινησε κανονικα με εμενα να "κυριαρχω". Ετυχε πολλες φορες να βρισκομαι στο κρεβατι και να εχω δεσει την κοπελα μου και να κανουμε αρκετα πραγματα και να ερεθιζομαι πολυ απο αυτο! Απο το οτι κυριαρχω... Αλλα ηταν και καποιες στιγμες που ηθελα τοσο πολυ να της πω το ποσο πολυ θα ηθελα να βρεθω εγω στη θεση της, να κυριαρχησει αυτη σε εμενα, να με διαταξει, να με δεσει και να αποφασισει αυτη τη θα κανει μαζι μου!
    Ηρθε λοιπον μια μερα η στιγμη που εμμεσα της εξεφρασα την επιθυμια μου. Η αληθεια ειναι οτι αντεδρασε θετικα, καποιες φορες με εδενε και επαιζε μαζι μου, καποιες αλλες εκανε την αυστηρη δασκαλα ντυνοταν προκλητικα και με τιμωρουσε και με διεταζε αλλα παντα κατεληγε με το να σταματησει μετα απο λιγο και να κανουμε σεξ... και παλι επιστρεφαμε στο να λαμβανω εγω τα ηνια...
    Ολο αυτο με εχει προβληματισει. Ειναι φορες που αισθανομαι τοσο εντονα την επιθυμια να κυριαρχησω που βλεπω μια κοπελα να μου αρεσει και να θελω να τις κοκκινισω τον πισινο να θελω να την δεσω και να παιξω με τις αισθησεις τις...
    Ειναι ομως φορες που καθομαι και σκεφτομαι ποσο θα ηθελα να υποταχθω σε καποια Κυρια! Μπορει να δω στον δρομο καποια γυναικα με δερματινη φουστα η κολαν, με δερματινες μποτες και μου ερχετε στο μυαλο κατευθειαν η εικονα της κυριας με τα δερματινα που ειχα δει. Απο τοτε οταν βλεπω κατι δερματινο με γοητευει τοσο πολυ... Μου ερχετε εκεινη η αισθηση που εχεις στους καρπους οταν ειναι δεμενοι και ερεθιζομαι αμεσως! Φανταζομαι εμενα στα γονατα γυμνο με ενα κολαρο και δερματινες χειροπεδες στα χερια και στα ποδια μπροστα σε μια Κυρια και τρελενομαι στην ιδεα!
    Η αληθεια ειναι οτι αισθανομαι περισσοτερο υποτακτικος παρα κυριαρχος αλλα στις μεχρι τωρα σχεσεις με κοπελες μου γενικα μου αρεσει να εχω τον ελεγχο. Ο προβληματισμος μου ειναι αρχικα αν αυτο ειναι φυσιολογικο, το να θελω καποιες φορες να κυριαρχησω και αλλες να υποταχθω και αν οντως αυτο ειναι εφικτο... και μετα το που μπορει να οφειλεται αυτο... Πασχω μηπως απο καποια δυπολικη διαταραχη? Φταιει μηπως οτι δεν εχω βρει ακομα το καταλληλο ατομο ωστε να μου βγαλει το να υποταχθω? Σιγουρα δεν το εχω βρει αυτο το ατομο βεβαια καθως δεν εχω κανει καποια ξεκαθαρη D/s σχεση, αλλα μηπως φταιω εγω σε αυτο?

    Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ μπερδεμενος και πιστευω οτι δυσκολα θα βγει νοημα απο αυτο το κειμενο, γι αυτο ανεφερα καποιες εμπειριες μου ωστε καποιος εμπειρος ισως να καταφερει να μου δωσει καποια εξηγηση...

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας...
     
  2. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες. Και εγώ παλαιότερα ήμουν λιγάκι μπερδεμένος. Αλλά όλα αυτά ξέρεις είναι παιχνίδια του μυαλού. Θέλει το γαμημενο να κυριαρχεί πάνω σου. Να σε απασχολεί συνέχεια. Εάν καταλάβεις την παγίδα του θα ελευθερώσεις. Μην αισθάνεσαι μπερδεμένος που κρύβεις και τις 2 πλευρές μέσα σου. Και όχι δεν έχεις διπολική διαταραχή. Αυτό είναι άλλο...Απλώς απολαμβάνεις τον έρωτα ελεύθερα. Σ αρέσει και η υποταγή και η κυριαρχία. Που το κακό; Πιστεύεις ότι θα μπορούσες να σκοτώσεις ένα από τα δύο για να αφοσιωθείς στο ένα; Θα σε ευχαριστούσε καλύτερα αυτό; Μην απαντήσεις σ εμένα άλλα στον εαυτό σου. Και που είσαι...Καμία απάντηση σ αυτό το νήμα δεν θα σε βοηθήσει. Πραγματικά. Go now boy and set your spirit free.  
     
  3. Braveheart

    Braveheart New Member

    Ισως να εχεις δικιο ισως απλα να απολαμβανω τον ερωτα... Σ ευχαριστω  
     
  4. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    εχει τυχει αρκετες φορες να κανω στη σχεση μου καποια πιο κινκυ παιχνιδια αλλα σε νορμαλ πλαισια.

    Την καλησπέρα μου @Braveheart δλδ εμείς δεν είμαστε νορμάλ.....?χαχαχαχαχαχ
    Κατά την γνώμη μου από αυτό που έγραψες κλείνεις προς το υποτακτικός.....
    Και αυτό γιατί όταν έγραφες για την υποταγή που αναζητάς έβγαζε αρκετό πάθος ο γραπτός σου λόγος...έτσι τουλάχιστον το έλαβα εγώ...
    Τώρα νομίζω πώς οι συμβουλές και τα ερωτήματα που έθεσε ο αγαπητός @spartacus θα σε βοηθήσουν αρκετά ώστε να βρείς τις απαντήσεις μέσα σου....
     
  5. Braveheart

    Braveheart New Member

    χαχαχαχα @kostas master με το νορμαλ ηθελα να τονισω οτι ηταν κατι πολυ σοφτ για τα δικα μου γουστα...
    Αυτο αισθανομαι κ εγω... νιωθω περισσοτερο υποτακτικος.... αλλα οταν θα ερθω σε επαφη με κοπελα ειναι τοσες πολλες οι φορες που απλα θελω να την κανω οτι θελω... λογικα παιζει πολυ ρολο και το τι ατομο ειναι απεναντι μου...
     
  6. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Πάνω απο όλα παίζει ρόλο τι θες εσύ....και το κατάλληλο άτομο θα έρθει μετά.....
     
  7. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Όλα μπερδεμένα μέσα μας. Το έχω πάθει πολλές φορές εκεί π έχω το πάνω χέρι κατά περιόδους όποτε τυχαίνει να βρισκόμαι με κάποια κυρία μεγάλης ηλικίας παράλληλα γίνομαι κ υπηρέτης όχι όμως στον έρωτα κ στη διάρκεια των ερωτικών μας παιχνιδιών σε εντολές αγορών.
     
  8. Braveheart

    Braveheart New Member

    @kostas master Ελπιζω να ειναι ετσι... που θα παει θα τη βρουμε την ακρη... δεν ειναι τυχαιο το nickname...
    @halkidikiotis μπερδεμενα δεν λες τπτ... παιζει πολλα παιχνιδια το μυαλο! αυτο με τις αγορες ως ενα σημειο ομως ειναι μεσα στο παιχνιδι κ αυτο πιστευω...
     
  9. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    να δοκιμασεις πρωτα υποτακτικο κ μετα κυριαρχος κ θα βρεις το δρομο σου
     
  10. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    ισως πρεπει ο κυριαρχος να νιωσει πως νιωθει ο υποτακτικος κη για να ξερει πως θα λειτουργει.ακομα κ αν νηκησει η κυριαρχικη σου πλευρα δεν θα παθεις τιποτα με 5 ξυλιες
     
  11. Braveheart

    Braveheart New Member

    @afenthsbikys η αληθεια ειναι οτι συμφωνω μ αυτο και πιστευω οτι γενικα οι Κ θα επρεπε να περνουν εστω και μια φορα την εμπειρια του υποτακτικου γιατι αυτο θα τους κανει ακομα καλυτερους Κ... δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα εχω την εντυπωση αυτη
     
  12. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    εχεις απολυτο δικιο φιλε μου