Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπό με παιδιά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 21 Νοεμβρίου 2018.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Είστε υποψήφιος υποτακτικός ή σκλάβος και έχετε παιδιά. Ο/η υποψήφιος Κ σας δεν είναι φυσικός γονιός των παιδιών σας. Μία ερώτηση έχω, για αρχή.


    Τι κάνετε αν τα παιδιά σας δεν αποδέχονται το άτομο που θέλετε να υποταχθείτε ή τι κάνετε στην περίπτωση που δεν αποδέχονται το να υποταχθείτε γενικά;
     
  2. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Συνειρμικά μου ήρθαν αυτόματα και άλλες ερωτήσεις:

    Τι κάνετε όταν τα παιδιά δε θέλουν να φάνε το φαγητό που μαγειρέψατε ;
    Τι κάνετε όταν τα παιδιά δε θέλουν η φίλη σας έρθει στο σπίτι για καφέ ;

    Ας σοβαρευτούμε λίγο, γιατί νομίζω πως κάθε γονιός πρέπει να μπορεί να αξιολογήσει, ανάλογα με την ηλικία τους πόσο
    μπορούν να συμμετέχουν σε αποφάσεις τα παιδιά του και τι θα ξέρουν για την προσωπική ζωή του και τις ερωτικές προτιμήσεις του.
    Δεν είναι ανάγκη όλα να γίνονται μπροστά στα παιδιά και το κομμάτι αυτό πιστεύω δεν τους αφορά.
     
  3. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Δεν βλέπω το bdsmικόν του ερωτήματος.
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Σφαχτειτε, εγώ πάω να φέρω πατατακια.
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Δεν αποφασίζουν τα παιδιά εάν ο γονιός θέλει να υποταχτεί να κυριαρχήσει η να κάνει κολοτούμπες στον αέρα .
    Τώρα εάν η απόφαση αυτή του γονέα να κάνει κολοτούμπες επηρεάζει τα παιδιά αμεσα ή έμμεσα και διαταραχτεί η ισορροπία τους θα πρέπει να ξανασκεφτεί τα θέλω του και τα δεδομένα στην ζωή του , το καλό των παιδιων του γιατί πάνω από όλα ειμαστε γονείς και ειμαστε υπεύθυνοι γι'αυτα τα πλάσματα που φέρνουμε στον κόσμο !

    Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να ξέρουν /μάθουν λεπτομέρειες από την ερωτική μας ζωή , πέρα από το γεγονός ότι υπάρχει μια σχέση και ο γονέας είναι ευτυχισμένος .

    Όσο αφορά τον/την υποψήφιο Κ που δεν θέλει τα παιδιά ...
    Τι να πω σε αυτό .... να βρει έναν/μια Κ με περισσότερη κατανόηση ίσως .
     
  6. Aργα ή γρηγορα τα παιδια θα καταλαβουν τι παιζει οποτε οσο πιο αργα, τοσο πιο καλα.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

      Παλιοκατάσταση...
    Τι να λέμε τώρα...
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το BDSM-ικό του θέματος και βέβαια υπάρχει.
    Τα παιδιά είναι υπερβολικά σοβαρό θέμα και αποτελούν πολύ σοβαρή ευθύνη για τον κάθε γονιό, ώστε να απέχουν τελείως από την όποια BDSM-ική δραστηριότητα μπορεί αυτός να έχει.

    Μέχρι τα 17-18, πέρα από κάποια γενική συζήτηση, δεν θα πρέπει να γνωρίζουν λεπτομέρειες για το τι κάνει ο γονιός τους στα προσωπικά του.
    Μην ξεχνάμε ότι διαμορφώνουν χαρακτήρα και προσωπικότητα (τουλάχιστον) μέχρι την ενηλικίωση ..
     
  9. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Τα παιδιά δεν έχουν λόγο στην προσωπική ζωή των γονιών και αυτό πρέπει να το έχουν μάθει από μικρή ηλικία.
    Αν η σχέση αυτή είναι εκτός οικογενειακής εστίας, φεύγεις απ το σπίτι, πας κάνεις ό,τι γουστάρεις και επιστρέφεις.
    Επίσης και οι όποιες εντολές μπορούν να εκτελούνται χωρίς να γίνονται αντιληπτές.
    Αν η σχέση πρόκειται να εξελιχθεί σε συγκατοίκηση, εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν.
    Σαφώς και δεν μπορείς να "φορτώσεις" στα παιδιά έναν άνθρωπο που δεν τον γουστάρουν, θέλει πολλή δουλειά για να φτάσεις στο σημείο να συζησεις.
    Αν τελικά φτάσεις στο σημείο αυτό, από προσωπική πείρα πιστεύω πως η ασυμμετρία δεν δημιουργεί πρόβλημα, τα παιδιά ξέρουν τον γονιό του, τον χαρακτήρα του, δεν ξυπνάς ένα πρωί και λες "Θα γίνω υπό ή θα γίνω Κ" , υπάρχει προδιάθεση, υπάρχει τάση, δεν θα τους φανεί παράξενο δηλαδή αν σε δουν να κάνεις μασάζ στα πόδια του/της Κ ή να του/της πηγαίνεις τις παντόφλες, γιατί σε γνωρίζουν, συνάδει με τον χαρακτήρα σου.
    Δεν εννοώ φυσικά πως ένας/ μια υπό είναι υπό παντού και με όλη την ανθρωπότητα, εννοώ πως με τους δικούς τους ανθρώπους και τις πολύ στενές σχέσεις τους έχουν συγκεκριμένο τρόπο έκφρασης της αγάπης και φροντίδας τους.
    Όσον αφορά πιο εξτρέμ καταστάσεις και προσβλητικές, ταπεινωτικες συμπεριφορές , θα πρέπει να γίνονται μακριά από το βλέμμα των παιδιών για να διατηρηθεί η αρμονία, η ψυχική υγεία και ο σεβασμός των παιδιών προς τους γονείς.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ρε σεις , άμα θέτε να παντρευτείτε/νυμφευθείτε/σπιτωθείτε μην το κάνετε θέμα...
    Ούτε σύμβουλοι σχέσεων υπάρχουν δω μέσα (όχι πως θα είχαν και κάτι να πούν, αλλά τεσπά) ούτε ισχύουν τα ίδια σε όλους ούτε την ιδια ανατροφή έχουμε όλι μας...
    Άσε που ό,τι και ν' ακούσει κάποιος, στην συντριπτική πλειοψηφία, τις ίδιες παπαριές θα κάνει, θέλει δεν θέλει...
    Άσε το χειρότερο, που όσοι σπεύδουν να τοποθετηθούν έχουν επαφή με το θέμα μηδέν (0) και η μόνη τους επαφή είναι από το όταν ήταν παιδιά...
    Άσε και το χειροτερότερο που αρκετά παιδγιά δω μέσα δεν έχουν καν επαφή με το θέμα, γενικότερα...
    Και το πιο βασικό χειροτερότερο είναι πως το οποιοδήποτε παιδί απηχεί.αποτυπώνει/εκφράζει το πώς το μεγαλώσατε, δεν τα έχει με κάποιον άλλο, με σας τα έχει και θα σάς χορέψει και τσάμικο χωρίς μαντίλι...
    Για μαλάκες τα περάσατε τα παιδιά..?
    Μετά παγιώνονται ως μαλάκες...

    Αααα, και κάτι άλλο, για να τελειώνουμε...
    Τα σβομπίρια έχουν διαμορφώσει προσωπικότητα μέχρι τα 5...
    Αυτό που αντιλαμβανόμαστε μετά ως "αλλαγές" είναι φινιρίσματα...
    Το λένε ακόμα και τα βλιβλία... Ουφ!
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    το να κάνεις παιδιά δεν είναι τίποτε αφύσικο που σε υποχρεώνει να διακόψεις τη ζωή σου και να αφιερωθείς μονιστικά.
    επίσης, μην επιμένετε, όσο μπορείτε, οτι οι σχέσεις που συζητάμε εδώ είναι τίποτε ανώμαλες και πρέπει να κρύβονται. δεν χρειάζεται να εφευρίσκουμε ασυμβατότητες.
    τέλος, πολύ σπάνια παιδί γεννιέται ηλίθιο, μετά γίνονται, ορισμένα.
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Άλλαξε λίγο το ερώτημα σου και αφαίρεσε τις λέξεις σκλάβος κλπ.

    Μέτα δώσε την απάντηση που μπορείς να δωσεις.

    Μετά προσεθεσε ξανά και τις λέξεις σκλαβος, κινκυ, ουρολαγνος, βιτσιοζος, ανεραστος, αγαμητος, παίρνω πιπες, είμαι πουτανα, εχω γκομενο, ειμαι λεσβια, κλπ. Ότι δηλαδή κάνει το 100% του πληθυσμου.

    Κ φαντάζομαι έλυσες την απορία σου.