Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υφίσταται ουσιαστικά ελληνική bdsm σκηνή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος geo, στις 18 Απριλίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: Υφίσταται ουσιαστικά ελληνική bdsm σκηνή?

    Σημ. Τα bold δικά μου

    Τα άτομα που είναι κοντά μου, γνωρίζουν άλλα πολύ και άλλα λίγο πως η σχέση μου με Τον Κύριο μου είναι αλλιώτικη και το έχουν αποδεχτεί. Τα αδέλφια μου είχαν αντιδράσει αρχικά, αλλά με τον καιρό απλά δεν το σχολιάζουν. Οι γονείς μου απλά δεν το ψάχνουν, ο φίλοι μου θα έλεγα μάλλον ενδιαφέρθηκαν να μάθουν περισσότερα για το χώρο κ.ο.κ.

    Το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι γιατί μιλάμε λες και οι πάντες οφείλουν να γνωρίζουν τι κάνουμε. Δεν ξέρω πολλούς που να λένε δεξιά κι αριστερά πως πηδιούνται με τη γυναίκα τους και τι στάση επέλεξαν την προηγούμενη μέρα.
    Το ότι μπορεί να υπάρχει ένας κύκλος ομοειδεατών που συναντιούνται δεν σημαίνει για μένα απαραίτητα πως θα βγω και στις εφημερίδες να δηλώνω την κάθε μου ιδιαιτερότητα.
     
  2. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Καμία υποχρέωση για βαρύγδουπες δηλώσεις δεν υπάρχει lara. Οι προσωπικές μας στιγμές είναι για εμάς και όσους τις ζούνε μαζί μας. Απλώς, τέθηκε ένα ζήτημα του τι θα μπορούσε να επακολουθήσει από μια δυναμική εμφάνιση της BDSM σκηνής στην Ελλάδα.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Χμ..Ας πιάσουμε τους απέξω λοιπόν:

    Εγώ στην οικογένεια δε λέω περί D/s κάτι για τους εξής λόγους:

    πρώτον, δε θα καταλάβουν τι είναι και θα με πούνε χαζό(στην καλύτερη)

    δεύτερον,όταν θα καταλάβουν. αρκετά σοκ έχουν φάει με τα περί ιδιαιτερότητας..(τώρα που το σκέφτομαι ίσως μου πουν να βρω καμιά καλή σκλάβα και να παντρευτώ και να αφήσω τα άλλα - ούτε στον εχθρό μου τέτοιο πανηγύρι!)

    τρίτον ,θα αρχίσουν σενάρια πως ήμουν και εγώ στο κότερο(σίγουρα θα βρουν τον τρόπο και θα το συνδέσουν)

    τα αδέλφια μου,σα να τους έχω μπροστά μου.ο ένας θα με κοιτάξει με το βαθύ βλέμμα του βακαλάου και θα μου γυρίσει την πλάτη,χαρακτηρίζοντας με κάτι σύντομο,ο άλλος θα με κοιτάξει με το έκπληκτο βλέμμα του βακαλάου και θα αρχίσει να ρωτάει διάφορα και να ζητάει conne με διάφορες...

    οι φίλοι οι str8 θα με κοιτάξουν έκπληκτοι και μετά θα γελάσουν.οι φίλοι οι gay θα με κοιτάξουν πάλι έκπληκτοι,θα με μουτζώσουν,θα μου πούνε:μόνο αυτούς δεν έχεις πάρει κτλ κτλ

    αν και στους φίλους έχω πετάξει κάποιες σπόντες,στις οποίες μου χαμογελάνε με συγκατάβαση...σε λίγους έχω αναφέρει κάτι εν τάχει και απλά ,πιστεύω πως νομίζουν ότι είμαι ένα super kinky boy..

    τελικά είναι χειρότερο να σε έχουν ικανό για όλα...

    Εν κατακλείδι:Βγάζεις άκρη;όχι

    και πάλι καλησπερα σας..
     
  4. sklabosgay

    sklabosgay Regular Member

    Εσείς master Incomplete θα τους λέγατε πως είστε αφέντης. Εσείς τουλάχιστον είστε αφέντης. Ένας σκλάβος τι να πει; Είμαι σκλάβος; και θα του πουν «βρες μια αφέντρα να παντρευτείς» …. Άστα δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι! 
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Μωρέ πές το εσύ...και μπορεί να μη βρεις Αφέντρα,αλλά σίγουρα θα βρεις τσαούσα  
     
  6. sklabosgay

    sklabosgay Regular Member

    RE: RE: Υφίσταται ουσιαστικά ελληνική bdsm σκηνή?

    [ και να παντρευτώ και να αφήσω τα άλλα - ούτε στον εχθρό μου τέτοιο πανηγύρι!)


    Προσυπογραφώ τα παραπάνω λόγια σας Κύριε!

    Θεός φυλάξει!