Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος she_Dragon, στις 31 Ιανουαρίου 2006.

  1. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Έχουν λεχθεί κ έχουν γραφεί τόσα πολλά για το φιλί, αυτή την πολυπόθητη έκφραση έρωτα, κ σίγουρα όλοι μας το έχουμε ονειρευτεί κ το έχουμε αποζητήσει πολλές φορές όταν ο έρωτας κ ο πόθος έχουν εγκατασταθεί στην καρδιά μας.
    Αλλά …….
    αναρωτιέμαι ποια θέση έχει το φιλί μέσα στην κοινότητα αυτή κ εν γένει μέσα στο Lifestyle του BDSM.
    Επιτρέπεται σε κάποιον/κάποια Master/Dom, Mistress/Domme να φιλήσει την/τον slave/sub Του/Της, κατά τα πρωτόκολλα κ τους κανόνες του χώρου ή αυτά δεν έχουν σημασία κ είναι προσωπικό θέμα?
    Δεν αναφέρομαι στα πλαίσια του session αλλά καθ’ολη τη διάρκεια της υπόλοιπης σχέσης.
    Υπάρχουν Masters/Doms, Mistresses/Dommes που θεωρούν πως δεν έχει
    καμιά θέση το φιλί στο M/s, υπάρχουν και Αλλοι/Αλλες που λένε πως υπάρχει.
    Τελικά….

    Πιστεύετε ότι μπορεί να συμβεί? κ αν όχι για ποιους λόγους?
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    she_Dragon Στον Μάστερ "τα πάντα επιτρέπονται" και αν έχει διάθεση να φιλήσει την σκλάβα Του δεν βλέπω τι θα Τον εμπόδιζε, εδώ της κάνει άλλα κ άλλα  
    Μην ξεχνάμε πως το BDSM είναι ερωτικό και το φιλί είναι μια εξίσου ερωτική εκδήλωση, μπορεί βέβαια να ακολουθείται και από κανένα χαστούκι ή δάγκωμα, αλλά και αυτό ερωτικό είναι.  
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Έκφραση !
    Όλα !
    Για μένα ,
    η επιβράβευση το ότι υπάρχει πάντα και είναι εκεί ,
    η ανταμοιβή , η σημασία του , η αγάπη του έκδηλη ,
    το ότι υπάρχει σήμερα και η αγωνία , του ..... αύριο !
    απλά τα πάντα όταν μου κάνει την ‘’ χάρη ‘’ να το έχω !
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ένα φιλί στον ώμο ή στην πλάτη ύστερα από ένα ιδιαίτερα έντονο game..Τι πιο καλύτερο σαν επιβράβευση.Παρατεταμένα φιλιά όμως στον χώρο του bdsm,δε νομίζω να έχουν θέση...
     
  5. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Εγώ έχω ανάγκη τα φιλιά στο σεξ!!! Αν υπάρχουν και στο BDSM ακόμα καλύτερα. Δεν μιλάμε για παρατεταμένα φιλιά. Απλά, γλυκά, και όμορφα. Σε όλο το κορμί! Φυσικά και στο στόμα!!!
     
  6. gh_kai_ydwr

    gh_kai_ydwr Regular Member

    Φιλιά... Τι μου θύμισες she_Dragon...

    ...και έτρεμα, πόναγα, είχα ιδρώσει και πόναγα, πόναγα Θεέ μου και σκεφτόμουν μόνο "ν' αντέξω, ν' αντέξω, ν' αντέξω"...
    Κι όταν άντεξα και με σήκωσε, με φίλησε, εδώ, στο μάγουλο, κοντά στο αυτί και τα γόνατα μου λύθηκαν. Κι έπεσα στα πόδια της και τα φίλαγα και δεν ήμουν πια κάποιος που έπαιζε το ρόλο του σκλάβου και φίλαγε τα πόδια κάποιας που έπαιζε το ρόλο της Αφέντρας. Ήμουν ένα τσακισμένο ανθρωπάκι που φίλαγε, με την πιο ειλικρινή ευγνωμοσύνη, τα πόδια της Γυναίκας που του 'χε χαρίσει τον ουρανό. Μ' ένα φιλί στο μάγουλο. Μ' ένα φιλί και όλη την κατανόηση του κόσμου.

    Και να σκεφτείς οτι το 'κανε για τα λεφτά...

    Τι μου θύμισες...
     
  7. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Κατ’αρχην ευχαριστώ όλους όσους απαντήσατε έως τώρα
    anasia
    Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου, αθεράπευτα συναισθηματική κ εγώ (δυστυχώς! )

    gh_kai_ydwr
    Μικρά κ σπάνια μαργαριτάρια συναισθημάτων αυτά που έζησες, φύλαγε τα καλά!
    Χαίρομαι όταν βλέπω ότι πολλοί το απολαμβάνετε, ο καθένας με το δικό του ξεχωριστό τρόπο.

    Όταν όμως λέγεται ότι δεν έχει θέση στη σχέση M/s ή όταν υπάρχει με προϋποθέσεις (όχι παρατεταμένο) τι σημαίνει αυτό?
    Μήπως Ο/Η Κυρίαρχος δεν πρέπει να δείξει το συναίσθημα του φοβούμενος ότι ίσως επηρεαστεί η ισχύουσα θέση Του/Της? ότι θα φανεί vanilla κ αυτό θα τον ¨ρίξει¨ στα μάτια της/του sub? ότι ¨δένεται¨ περισσότερο απ’οσο πρέπει? ότι καταρρίπτει προκαθορισμένους κανόνες κ συμπεριφορές του lifestyle? Υπάρχει ανάγκη τέτοιας τακτικής από Έναν/Μια πραγματικό/κή Κυρίαρχο? Και εντέλει οι slave/sub έτσι το αντιλαμβάνονται από Τον/Την Κυρίαρχο, ως αδυναμία?
    Απλά αναρωτιέμαι κ προσπαθώ να καταλάβω…..

    Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν αναφέρομαι στη διάρκεια του session αλλά στο υπόλοιπο κομμάτι της σχέσης.
     
  8. Striker

    Striker Regular Member

    Αυτο ελειπε να το σκεφτεται ο Master αν πρεπει να φιλησει την σκλαβα του η οχι!!! Αν και με παραξενευει το ανοιγμα αυτου του thread καταλαβαινω οτι καποιο καλο λογο θα ειχες για να το κανεις. Απαντω λοιπον υπενθυμιζοντας δυο απο τις πολλες στασεις μιας σκλαβας που προερχονται απο το κομματι εκεινο του BDSM οπου τα πραγματα ειναι και πιο απολυτα (aka gorean positions).

    Κατοπιν λοιπον εντολης του Master η kajira εκτελει...


    Lips position

    Master's kiss position


    Φυσικα και υπαρχουν φιλια στο BDSM και οσο για την θεση τους σε αυτο δεν εντασονται σε καποιον "οδηγο προς ναυτιλομενους", αλλα στην απολυτη κριση του Master σε θεματα sessions και στις επιθυμιες του σε θεμα σχεσης.



    Striker
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχουν κανόνες στα πρέπει και τα δεν πρέπει του η του τι να κάνει κανείς η για το πως θα φερθεί ο καθένας από εμάς που βρίσκετε σε μια σχέση D/s η M/s.

    Οι κανόνες μπαίνουν σε ένα τέτοιο ζευγάρι από τους ίδιους τους πρωταγωνιστές της σχέσης που την ζουν!

    Μιλώντας για μένα θα πω ότι άλλο μου βγάζει η σημερινή μου σχέση D/s κι άλλο μου έβγαζε μια προηγούμενη που είχα στο παρελθόν...
    Να διευκρινίσω ότι και οι δυο ήταν και είναι υπέροχες αλλά η συμπεριφορά μου διαφορετική.

    Αποδεσμευτείτε λοιπόν από τα πρέπει και συζητήστε το μεταξύ σας!

    Κάτι άλλα που μου έχουν συμβεί και μου έχουν κάνει εντύπωση είναι ότι:

    Mια φίλη μου γνωστή σε πολλούς Mistress (με άποψη και σεβαστή) έκανε την εμφάνιση της σε ένα από τα συνηθισμένα μας meetings μαζί με τον αγαπημένο της και επίσης φίλο μου slave.
    Μεταξύ τους υπήρχε μια υπέρμετρη θα έλεγα οικειότητα.
    Πολλές φορές του είδαμε όλοι να ανταλλάσσουν μεταξύ τους φιλιά και αγκαλιές.
    Γνωρίζω από σχόλια που κάποιοι έκαναν ότι η εικόνα σαν εικόνα δεν τους άρεσε. Εμένα προσωπικά με έκανε να χαρώ γι αυτούς και για την αγάπη τους και την ευτυχία τους.
    Επίσης γνωρίζω ότι οι δυο τους περνάνε καλά και απολαμβάνουν την σχέση D/s που έχουν δημιουργήσει.
    Τα σχόλια μας περιττεύουν και καμία θέση δεν έχουν ανάμεσα τους είτε αυτό μας άρεσε είτε όχι..

    Επίσης ένα άλλο σκηνικό που και πάλι προσωπικά έχω ζήσει πριν τουλάχιστον δυόμισι - τρία χρόνια:
    Ήμουν προσκεκλημένη σε ένα φιλικό σπίτι μιας άλλης φίλης μου τότε Mistress και σήμερα γνωστής owned slave (συμβαίνουν και αυτά ) που γράφει και στο forum (αν θέλει η ίδια μπορεί να πει πια είναι - θα καταλάβει ).
    Προσκεκλημένοι ήταν και άλλοι φίλοι της δυο Masters (διευκρινίζω ότι και οι δυο είναι μέλη εδώ),
    Aφού φάγαμε τα υπέροχα σουτζουκάκια της (ακόμα τα θυμάμαι) και ήπιαμε και αφού συζητήσαμε διάφορα του "χώρου" φιλοσοφικά και μη...είπα να παω σπιτάκι μου....
    Καληνύχτισα και άρχισα να μοιράζω φιλία σε όλους ....
    Έφτασα να δώσω το αποχαιρετιστήριο φιλί μου στον ένα Master της παρέας (που είχα επιτέλους γνωρίσει και προσωπικά θαύμαζα και θαυμάζω και παρακολουθώ τις απόψεις του ανελλιπώς και εδώ όταν τις εκθέτει).
    Όταν λοιπόν έκανα την κίνηση να τον φιλήσω για το καληνύχτα, ένοιωσα να τραβιέται πίσω και εγώ μη καταλαβαίνοντας την κίνηση του αυτή έγειρα ακόμα περισσότερο το κεφάλι μου προς αυτόν ώσπου τα χείλη μου να αγγίξουν το μάγουλο του που ήταν ο «στόχος».
    Το έδωσα τελικά το πεταχτό φιλί στο μάγουλο του με κόπο αλλά κάτι μου έλεγε μέσα μου ότι σχεδόν το επέβαλλα και ότι τον "βίασα" (ας μου συγχωρεθεί η έκφραση...είναι για να δώσω την εικόνα που αποκόμισα την στιγμή).

    Σε όλο το σκηνικό αυτό θεατές είχα και τους υπόλοιπους της παρέας.
    Η αγαπητή μου φίλη και οικοδέσποινα με συνόδεψε έως την έξοδο του σπιτιού της και ομολογώ ότι θα έφευγα προβληματισμένη από το τελευταίο συμβάν από το σπίτι της αν δεν μου έλυνε την απορία η ίδια λέγοντας μου την εξήγηση ....:"μην παρεξήγησε Εύα ....ο Μaster X .... δεν δέχεται φιλιά από κανένα και καμιά .... ούτε καν αγγίγματα! (Τον ήξερε καλά ήταν Μέντορας της)

    Ουφ ησύχασα!!

    (Αν ήταν έτσι συγγνώμη που σας φίλησα τότε Μaster X αλλά προσωπικά χαίρομαι που το έκανα -αν διαβάσετε αυτό το post Μaster X θα αναγνωρίσετε τον εαυτό σας)     

    Το θέμα δεν ήταν τελικά προσωπικό. Ήταν μια δική του επιλογή και το είχε σαν κανόνα....
    Αυτό όμως δεν σημαίνει για μένα ότι όλοι οι Masters/Mistress θα είναι σωστοί αν λειτουργούν έτσι η το αντίθετο δεν θα είναι σωστοί αν δέχονται αβέρτα φιλιά για καληνύχτα   .
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν θεωρώ πως η δεκτικότητα ή όχι στο άγγιγμα, έχει σχέση με το status κάποιου, ούτε τον κάνει περισσότερο ή λιγότερο "ισχυρό".

    Είθειστε σε μια M/s σχέση (είθειστε με την έννοια του συναντάται τακτικά και όχι με αυτή του "άγραφος κανόνας") η σκλάβα να ζητάει άδεια γιά κάποια τέτοια οικοιότητα, όπως ζητάει για κάθε τί άλλο.

    Όσον αφορά την προσέγγιση από την πλευρά του Κυρίαρχου η θέση του Striker πιστεύω πως εκφράζει τον "κανόνα" σε αυτό το θέμα.

    Συμφωνώ πως

    και θεωρώ πως είναι ο μόνος "σωστός" τρόπος όσον αφορά το προσωπικό επίπεδο, όσον αφορά στην δημόσια συμπεριφορά, τους κανόνες και τις αιτίες τους των ανθρώπων του χώρου, είναι θέμα κάποιου άλλου (πιθανά "καυτού"   tread)
     
  11. Masterkostas

    Masterkostas New Member

    Αυτό που έγραψε ο gh kai ydwr αποδεικνύει ακράδαντα την αναγκαιότητα του φιλιού στην οποιαδήποτε σχέση και βέβαια στη bdsm σχέση.Τώρα αν κάποιοι , δεν το αποδέχονται αυτό αποτελούν εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.-
     
  12. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Εχω την εντυπωσει οτι σε αυτο το χωρο δεν υπαρχουν κανονες , μη αυτο και μη το αλλο ....αν το θελει η Αφεντρᨴη ο Αφεντης μπορει να το απαιτησει απο την /τον σκλαβα/ο της/του.
    Παραλληλα πιστευω πως τα φιλια διεγειρουν αρκετα ...εμενα προσωπικα μου αρεσουν πολυ !