Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος she_Dragon, στις 31 Ιανουαρίου 2006.

  1. Φοβος λεξη κλειδι,

    ΝΑΙ φοβομαστε να μεινουμε ΜΟΝΟΙ μας μπροστα στα ΔΙΚΑ ΜΑΣ "θελω" και "ετσι γουσταρω",

    μπραβο σου lara.
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αγαπητή she_Dragon.
    Τονα δώσω ένα φιλί στον σκλάβο μου θα είναι κάτι σαν επιβράβευση, σημαίνει ότι άντεξε σε όσα τον υπέβαλα, οπότε είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό για μένα και το κάνω συχνά  
     
  3. Η sheDragon έγραψε:
    Μήπως Ο/Η Κυρίαρχος δεν πρέπει να δείξει το συναίσθημα του φοβούμενος ότι ίσως επηρεαστεί η ισχύουσα θέση Του/Της? ότι θα φανεί vanilla κ αυτό θα τον ¨ρίξει¨ στα μάτια της/του sub? ότι ¨δένεται¨ περισσότερο απ’οσο πρέπει? ότι καταρρίπτει προκαθορισμένους κανόνες κ συμπεριφορές του lifestyle? Υπάρχει ανάγκη τέτοιας τακτικής από Έναν/Μια πραγματικό/κή Κυρίαρχο? Και εντέλει οι slave/sub έτσι το αντιλαμβάνονται από Τον/Την Κυρίαρχο, ως αδυναμία?
    Απλά αναρωτιέμαι κ προσπαθώ να καταλάβω…..

    Νατο πάλι το ζήτημα ΦΟΒΟΣ. Φόβος πως θα φάνώ στην υποτακτική, φόβος μήπως δεν με θεωρήσει Κυριάρχο αν την φιλήσω, φόβος μη με θεωρήσει vanilla αν την πάρω αγκαλιά, φόβος μήπως δεν καταφέρω να γεμίσω μέχρι πάνω το ποτήρι με τα ούρα και με θεωρήσει ημι-Κυριάρχο. Και στην τελική φόβος μήπως η αναφορά που θα δώσω αύριο, σχετικά με το τι κάναμε ψες βράδυ εγω και η υπο μου, στην μπλέμπα-κλίκα του Bdsm (Nαι, ναι, ναι το Lifestyle βλέπεις) δεν μου χαρίσει αρκετούς πόντους επικρότησης (ΚΑΝΟΝΑΚΙΑ) ωστε να θρέφω την ψωνισμένη μου (και ψεύτικη συν τοις αλλοις) υπόσταση. Εγω αυτό που ξέρω αγαπητοί Bdsmιτες και ιτισες είναι ότι ο ΜΟΝΟΣ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ (Αθάνατοι txc), ότι ενας αυθεντικός Κυρίαρχος δεν δινει αναφορά παρά μονο στον εαυτό του (και αν έχει διαπράξει λαθος και εκτός απο Κυριαρχος είναι και Κύριος ΚΑΙ στην υπό του), O AYΘΕΝΤΙΚΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΒDSM, γιατί όσο μελετάει και μαθαίνει (και ναι είναι πάντα Μαθητής/Δάσκαλος ποτέ μόνο Δάσκαλος), ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ BDSM ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ, σαν άλλος Προκρούστης. Τέλος, λυπάμαι αν θα δισαρεστήσω πολλόυς το αυθεντικό Bdsm δεν είναι θεατρικό δρώμενο με πρωταγωνιστή τον Κυρίαρχο και κριτική επιτροπή την υποτακτική μαζί με τη Bdsmητικη μπλέμπα-κλίκα (Αυτό στα μέρη ΜΟΥ το λέμε, στην ουροκοπρολαγνική αργκό ΧΕΣΕ ΘΕΑΤΡΟ, ΚΑΤΟΥΡΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ).

    Επιτέλους πείτε
    ΓΑΜΩ ΤΟ "LIFESTYLE" ΣΑΣ ΓΑΜΩ, ΔΕΝ ZΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ!!!

    υποσημείωση: Όπου "Lifestyle" : ο κακός ερμηνευόμενος τρόπος ζωης. Μια ΤΥΦΛΗ υπακοή/προβατοποίηση μέσα απο μετρα και σταθμά που όρισε ενας η παραπάνω "ΕΞΥΠΝΟΙ"

    1000% Jackalman... nothing to add!!!
     
  4. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Η αλήθεια είναι ότι είχα ξεχάσει εντελώς την ύπαρξη αυτού του thread.
    Οφείλω να ευχαριστήσω όσους έδωσαν τον χρόνο τους για να απαντήσουν κ εξέθεσαν τις προσωπικές τους εμπειρίες κ απόψεις.
    Πάει πολύς καιρός που το ανέβασα, κ ίσως τότε να είχα μια πιο ρομαντική άποψη για το φιλί, πίστευα ότι είναι μια διαφορετική κ μοναδική εκδήλωση συναισθημάτων, δυνατών συναισθημάτων, ότι μπορούσε να μεταφέρει όλο το πάθος την ένταση κ τη δύναμη της στιγμής (πάντα αναφέρομαι εκτός session), όπως είχε πει κάποτε κάποιος πολύ αγαπημένος «σε μεταφέρει κάπου μεταξύ παραδείσου κ παραδείσου»
    ίσως το είχα υπερεκτιμήσει….
    Μετά από αρκετό καιρό θα συμφωνήσω με κάποιους από τους προλαλήσαντες κ θα πω, ναι έχει θέση εάν κ εφόσον Ο/Η Master/Mistress το θελήσει κ έχει τέτοια διάθεση, αν πάλι όχι δεν έγινε κ τίποτα σπουδαίο  
     
    Last edited: 14 Αυγούστου 2006
  5. gaby

    gaby Guest

    Είναι και έτσι she_Dragon, απλά όταν το χρειαζόμαστε, γιατί κάποιες φορές το χρειαζόμαστε, μπορούμε και να το ζητάμε, ας μη φοβηθούμε να το ζητήσουμε.
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

    Συμφωνώ πρέπει να εκφράζουμε και να λέμε αυτό που θέλουμε είναι όμορφο! Το εκτιμούν αυτό οι Κυρίαρχοι. Ο φόβος μας για τις επιθυμίες μας είναι κακό (και εγώ παλιότερα φοβόμουν να εκφράσω επιθυμίες) δεν μπορούν πάντα να ξέρουν τι θέλουμε.
    Μέσα σε ένα φιλί κρύβετε η απόλυτη έκφραση του έρωτα για μένα.
    Μπορώ να δώσω και να δεχτώ φιλιά μόνο μέσα από σχέση όπου το ερωτικό στοιχείο είναι πολύ δυνατό
    Μέσα από ένα φιλί δίνεις και παίρνεις μικρές ανάσες.
    Το φιλί είναι μια κίνηση για μένα καθαρά εγκεφαλική.
     
  7. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

    Σκετο μπλιαααααχ !

    Γλυκοξυνες σάλτσες και μέλια για Κινέζικα εστιατόρια...
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

    Γλυκόξινες σάλτσες τα συναισθήματα και ένα φιλί;
    Τελικά τι έχει αξία για σένα; Η λατρεία και η αγάπη μόνο προς τον εαυτό σου;
     
  9. skia

    skia Contributor

    ένας σωστός Κυρίαρχος δεν επιβάλλει το φόβο για να δείξει ότι είναι Κυρίαρχο.το δείχνει με το να μάθει στη σκλάβα του ότι πάνω από όλα είναι άνθρωπος με αδυναμίες και ότι κάπου κάπου πέφτει από το ''βάθρο''.με τη στάση του ''επιβάλλει'' να τον σέβεται και να τον υπακούει,την κάνει να επιθυμεί η ίδια να τον σεβαστεί.δε θε το καταφέρει με το να μην την ακουμπά ή να μην επιτρέπει να τον ακουμπά.δε μπορώ να φανταστώ ποιος αντέχει μία ζωή χωρίς εκδηλώσεις συναισθημάτων όχι απαραίτητα γλυκανάλατων.το φιλί και το άγγιγμα θεωρώ ότι είναι απαραίτητα,ειδικά σε τέτοιες σχέσεις που πρωταρχικό και αναγκαίο ρόλο έχει η εμπιστοσύνη.σκεφτείτε μία σκλάβα που παρακαλά τον Κύριό της να την αγκαλιάσει γιατί βρε αδερφέ νιώθει ότι ότι είναι μόνη,ότι πρέπει να νίωσει ότι κάποιος τη νιώθει και της αρνείται,φοβούμενος μη δείξει ότι είναι Θεός κι ότι έχει αδυναμίες.εσείς κάποια στιγμή δε θα επαναστατούσατε?πώς θα αντιδρούσατε?ποια θα ήθελε έναν Αφέντη με ανασφάλειες?πώς θα ήταν σωστή απεναντί του?κάποιος είπε ότι είναι γλυκανάλατα αυτά?λυπάμαι δε θα συμφωνήσω.θυμάμαι κάποια στιγμή ένα βλέμμα έντονο κι μετά ένα απλό χάδι στο πρόσωπο.μου έχει μείνει αυτό που ένιωσα.ξέρετε τί ήταν αυτό?ότι άξιζε ο πόνος κι άλλος τόσος ακόμα,μόνο για αυτό το βλέμμα και το χάδι που πήρα.
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

    Γιαννάκη σύνελθε επιτέλους!!!!
    Δεν είσαι εσύ ο ήλιος και οι υπόλοιποι κινούμεθα γύρω από εσένα αγαπητέ, κατάλαβέ το επιτέλους αυτό.
    Με όλα αυτά που λες το μόνο που θα καταφέρεις, κατά την άποψή μου πάντα, είναι να μείνεις μόνος.
    Αυτό θες τελικά;;;;
    Δεν είναι μόνο παίρνω μέσα σε μία σχέση, είναι και δίνω.
    Είσαι πολύ κακομαθημένος και κάνεις κακό σε σένα.
    Μάθε να συνυπάρχεις και να δίνεις !!!!
    Τότε να είσαι σίγουρος Γιαννάκη ότι θα είσαι ευτυχισμένος.
    Μεγάλο παιδί είσαι, σκέψου........
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

    Παιδια συγνωμη,θα σας γραψω για το θεμα σε ενα λεπτο, τωρα φιλαω την σκλαβα μου...........γιατι ετσι μου αρεση,και αυτη κουναη το κεφαλι της συγκαταβατικα , γιατι δεν μπορη να κουνιση και τιποτε αλλο ετσι που την εχω δεση......αλλα ουτε και να μηλιση γιατι εχη κατι στο στομα της.......       
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?


    .....καλο masterperris,
    αλλα δεν μας ειπατε που την φιλατε ,
    μια και το στομα της ειναι .... απασχολημενο !