Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλιά στο BDSM, ποια η θέση τους?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος she_Dragon, στις 31 Ιανουαρίου 2006.

  1. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Αν είσαι ερωτευμένος κι αγαπάς, και μάλιστα μια αγάπη τόσο υψηλή (γιατί αυτό θεωρώ και θα θεωρώ πάντα ότι είναι κυρίως το bdsm κι ας καίγομαι κάθε τόσο, κι ας θεωρούμαι ουτοπικός) δεν στερείσαι το φιλί και τις αγκαλιές. Αυτό που βγάζεις από τα βάθη της καρδιάς σου και θες να το δώσεις στον άνθρωπο που πίστεψες και λάτρεψες, θα πρέπει να βρει πιασίματα. Δεν είσαι ένα σώμα άψυχο απέναντι σε ένα γυάλινο είδωλο που επικοινωνείς μαζί του με τηλεπάθεια. Είσαι άνθρωπος όπως όλοι, και έχεις όπως όλοι την ανάγκη το σώμα σου να δεχθεί και το μαστίγιο, αλλά και το χάδι. Είσαι κι εσύ άνθρωπος και έχεις την ανάγκη για τις τρυφερές στιγμές σου. Ενα σώμα να λατρέψεις, γονατιστός ή όπως αλλιώς μπορείς, μια ψυχή να δώσεις, έναν άνθρωπο που λατρεύεις να υπηρετήσεις. Ο έρωτας θα γεννηθεί και θα ανθίσει για δυο καρδιές. Σας αγαπώ Κυρία, θα Της πεις, Σας λατρεύω, και θα την φιλήσεις στο στόμα μια μέρα. Θα το θελήσει κι Εκείνη, εάν πράγματι σε αγάπησε, εάν πράγματι σε βλέπει ως έναν αγαπημένο σκλάβο και όχι ως ένα άψυχο αντικείμενο ή έναν τραπεζικό λογαριασμό.
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    γιατι καλε τα αντικειμενα δεν τα αγαπαμε????
    εγω χωρις το αρκουδακι μου το μητσο δεν παω πουθενα!!!
    ....μη μιλησω για το Μπαμπινο το δονητη, αυτο κι αν ειναι αγαπημενο αντικειμενο...χαχαχχχα
    Και για να μην πειτε οτι ειμαι εκτος θεματος...
    bdsm ειναι η ελευθερια στο τροπο με τον οποιο εκφραζουμε πολλα "θελω" που αλλοι καταπνιγουν για πολυ καιρο ..ισως και μια ολοκληρη ζωη!
    Γιατι λοιπον θα πρεπει να μπει φραγμος στο φιλι?
    Τοσο extreme ειναι?
    Ε λοιπον σε μενα αρεσει πολυ να ξεπερναω τα ορια, δοκιμαστε το
    ...ποναει λιγο αλλα αντεχεται 
     
  3. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Δυο πραγματα με κανουν και ανατριχιαζω τοσο και να παρακαλω με ολο το κορμι μου για αυτα..τα ματια οταν μου μιλουν με ποθο και τα φιλια οταν με γλυκα μου παιρνουν τη καψα που νιωθω
    Ειναι στιγμες που ενα φιλι ηρεμο και αισθησιακο μας κανει να μουδιαζουμε και να χανομαστε αναλαφροι και κατι αλλες στιγμες που ενα παθιασμενο γεματο δυναμη,ενταση δαγκωνοντας χειλη και με τις ανασες να ακουγονται πιο πολυ και απο τον χτυπο της καρδιας εκεινης της στιγμης να μας κανουν να λυσσαξουμε για ερωτα και πολεμο

    Νομιζω πως ειναι απαραιτητα τα φιλια,ειναι η αρχη,η μεση,το τελος της καθε στιγμης που ενωνει τον/την καθε υποτακτικο/η με τον/την κυριο/α του/της
    Ειναι για καπους/ες ανταμοιβη εγω θα το χαρακτηριζα δωρο
    Δωρο απο εκεινον για μενα αδιαφορωντας για το αν τον κανει λιγοτερο η περισσοτερο κυριο στα ματια μου η μεσα μου!
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Λατρεεεεεεεεεεεευω τα φιλιά!!!
    Με τις ώρες!!!! Με πάθος, πόθο, γλύκα, ηρεμία... και πολλλλλά σάλια    
     
  5. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Είμαστε ολοι θνητοί μέχρι το πρωτο φιλί... και το δεύτερο ποτήρι κρασί..  
     
  6. Brainman

    Brainman Deep in a fe mind

  7. ο έρωτας μιλά τη γλώσσα των φιλιών..
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα χείλια που έχουν γεύση από δάκρυα είναι -όπως λένε- τα καλύτερα για φίλημα.
    Dorothy Parker

    Τω όντι.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Η γλωσσα μεσα μεχρι να φτασει λαρυγγα...... 
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εχω φιλιά και φιλιά..να δώσω..
    φιλιά οικειότητας - καθημερινότητας που δεν εχουν ιδιαίτερο νόημα, απλά μου βγαίνουν
    φιλιά εκφρασης-θέλω να σου πω κάτι, ή σε βλέπω να κάνεις κάτι ( οτιδήποτε που εμένα με κάνει να χαμογελώ ) και θέλω κάπως να στο δείξω..οτι με έκανες  
    φιλιά καθαρής κάυλας
    φιλιά ευγνωμοσύνης
    φιλιά τρυφερότητας
    φιλιά λύσσας-οταν με πιανει και θέλω με κάθε δυνατό τρόπο να του δείξω πράγματα..είναι και το φιλί ένας τρόπος.
    φιλιά ευάλωτα- μετά απο s/m
    φιλιά που περιέχουν πόνο

    Αυτά μπορώ να σκεφτώ,προχειρα.


    Απο εκει και πέρα προσωπικά,
    τα φιλιά τα έχω ως κάτι πολύ σημαντικο..αρνούμαι να φιλήσω για να φιλήσω, πάντα θα πρεπει να το νιώθω ( για όποιον απο τους παραπάνω λόγους) αλλα να το νιώθω ΦΟΥΛ! αλλιως δεν είναι καλό το φιλί, δεν αξίζει!
    Δεν κατάφερα ποτέ..μα ποτέ μου να δεθώ ή εστω να βρεθώ ( ακόμη και μόνο για σεξ) με άνθρωπο που δεν ταίριαζε το φιλί μας, παραπάνω απο μια φορά.
    Είναι μεγιστο σημάδι για εμένα, σημαδί χημείας, κουμπώματος κ.α.. χαζό? κοινότυπο? ίσως! Αλλα..εκπτώσεις δεν κάνω..και στο φιλί ειδικά ούτε καν το διαπραγματευομαι, απλά δεν συνεχίζει το πράγμα, μπλοκάρεται οτιδήποτε, μπορεί να μου έχει βγάλει ο αλλος, με ένα ''μέτριο ή κακο '' φιλί.

    Σε ο,τι αφορά το d/s
    Μου επιτρεπονται αβέρτα? οχι!
    με δυσκολευει αυτό? απειρα! σε σημείο όταν με πιάσει *** και κάνω φόκους οτι θέλω να τον φιλήσω..να μην μπορώ να συγκεντρωθώ ή να έχω ένα χαμόγελο απο άκρη σε άκρη ζωγραφισμένο.
    με χαλάει? καθόλου!
    Γιατί έτσι έχω μάθει να τα εκτιμώ ακόμη παραπάνω. Γιατί ξέρω οτι ένα φιλί, οταν τελικά μου επιτραπεί, σημαίνει οτι το αξίζω, σημαίνει οτι είναι ευχαριστημένος, σημαίνει πολλά ή τελοσπαντων για εμάς σημαίνει πολλά. Σαν κώδικα επικοινωνίας δικό μας το βλέπω,πλέον, το φιλί, υπάρχει λόγος όταν συμβεί και υπάρχει λόγος οταν δεν συμβαίνει. Δεν το μετράω πια ως δεδομένο ή ως στανταρ τρόπο εκφρασης της σχέσης..Δεδομένο μου φαίνεται το ''παρακαλώ, ευχαριστώ'' που θα πω μέσα στη μέρα, παρά το να τον φιλήσω. Εχει πάρει άλλη σημασία, για εμένα.

    Υ.Γ Αλλα γαμώτο! μπορώ να τον φιλάω και να τον γλειφω όλη μέρα!!!!
     
  11. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    φιλιά=not for me....!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor