Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φοβάμαι....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Μαρτίου 2006.

Tags:
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Xαίρομαι να διαβάζω τις αλήθειες σας!
     
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    RE: RE: Φοβάμαι....

     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Ο χρόνος θα δείξει Εύα μου..
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Μου έχει συμβει 2 φορές με 2 κοπέλες απο το κανάλι τώρα πώς ? ... απλά μου βγήκε αυτός ο ρόλος, φυσικά δεν το συνέχισα απο κοντά γιατί είμουν πολύ μπερδεμένος και δεν ήθελα να κάνω κάτι, εξάλου θα είμουν πολύ ανώριμος αν δεχόμουνα...
     
  5. xaxa

    xaxa Guest

    Lady Eva, γεγονότα σαν αυτό επιβεβαιώνουν ότι όλοι κατά βάθος, άσχετα τί δηλώνουμε, είμαστε σκλάβοι της ομορφιάς  
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Φοβάμαι....

    Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου xaxa.
    Η ομορφιά από μόνη της δεν λεει κάτι.
    Εμένα τουλάχιστον η ομορφιά με κάνει πιο επιφυλακτική και καχύποπτη.
    Έχω μάθει ότι ο Κήπος με τα λουλούδια είναι μέσα μας.
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    εμένα μου έχει συμβεί το αντίθετο να γνωρίσω γυναίκες(βασικά κοπέλες) στις οποίες να θέλω να επιβληθώ, βασικά όχι ακριβώς αυτό αλλά απλά με τίποτα δεν θα υποτασσόμουν σε αυτές αλλά να τις γουστάρω και επειδή όταν γουστάρω ένα άτομο θέλω να το βοηθώ και γίνομαι λίγο κακούλης (πάντα όταν θες το καλό κάποιου γίνεσε ενοχλητικός ) και επιβλητικός για να τα καταφέρω   αλλά λίγο όχι πολύ   αλλά ερωτικά δύσκολα μόνο σε fetish φάση και σαν θεατής..........
     
  8. Tor

    Tor New Member

    Ενώ έχω δημιουργήσει σχέση με άλλη κυρίαρχη, κι ενώ συναισθηματικά ένιωθα δεμένος μαζί της και για κάποιο περιορισμένο διάστημα λειτουργούσε πολύ όμορφα όσο εκείνη δεν έκανε προσπάθειες να επιβληθεί ή να ανταγωνιστεί ή να πάρει τα ινία, όταν κάποια στιγμή μου ζήτησε να γονατίσω μπροστά της μια και θεωρούσε δίκιο κάτι τέτοιο απ΄ τη στιγμή που η ίδια το έκανε μπροστά μου, είπα χωρίς κανένα πρόβλημα το ναι.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να γονατίσω, δεν θεωρώ πως το να γονατίσω με μειώνει με οποιοδήποτε τρόπο, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως κάνοντας το δεν ένιωσα καμία ευχαρίστηση και στην πρώτη της προσπάθεια να με μαστιγώσει μου βγήκε αυθόρμητα οργή και απλά πήρα το μαστίγιο απ΄ τα χέρια της, κάτι που δεν συμβαίνει όταν η υποτακτική μου μετά από διαταγή εκτελεί, με τον τρόπο και για όσο εγώ απαιτώ.
    Οπότε υποθέτω πως είμαι αθεράπευτα εξαρτημένος από την ανάγκη μου για έλεγχο και ανίκανος να «κατέβω» στην αντίπερα όχθη, έστω και προσωρινά.
     
  9. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Αν και ειμαι υποτακτικη,σε αρκετα ατομα μου βγαινει το "κυριαρχικο" μου κομματι...Οχι βεβαια ως Αφεντρα, αλλα μου αρεσει να κυριαχω κυριως πνευματικα.Αυτο πιστευω πως αρεσει στους περισσοτερους.Ετσι δεν ειναι?
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    η κυριαρχία πάνω απ'όλα είναι πνευματική, η σωματική κυριαρχία είναι επακόλουθο της πρώτης ειδάλως Μ/μιλάμε για απλό kinky sex...
     
  11. hugger

    hugger Regular Member

    Το θεμα μου δινει την ευκαιρια να πω δυο τρια πραγματακια κι εγω χωρις να διεκδικω κανενος ειδους αυθεντια.

    1. Ακριβως αυτες οι εμπειριες ειναι που με κανουν να δηλωνω switch παροτι δε μ αρεσουν οι ταμπελες.

    2. Δεν πιστευω οτι ξερει τι λεει καποιος που ονομαζει τον εαυτο του switch και ειναι ακομη απειρος στο σαδομαζοχισμο.Κατα τη ταπεινη μου γνωμη οι οροι Κυριαρχος και υποτακτικος εκφραζουν απλα μεταβατικες καταστασεις προς την ολοκληρωση της φετιχιστικης λιμπιντο, που ειναι η αμφιπλευρη προσαρμοστικοτητα του switch.

    3.Παροτι φαινομενικα ασχετη με το θεμα, ισως ταιριαξει σε καποιες εμπειριες που αναφερθηκαν στο thread¨η πεποίθηση οτι ισως ειναι προτιμοτερο να μεινουμε για παντα στην αναζητηση, παρα να βρουμε το ιδανικο.Κι αυτο αφορα ολα.

    4. Χαίρομαι που μου δινεται η ευκαιρια να αναφερθω σε αυτους που χλευαζουν λεγοντας εσύ Dom? ή άλλοτε: slave? μα δηλώνεις switch ! Παντα μου φερνει ενα πονηρο χαμογελο αυτη η αντιδραση.

    5.Δυο ιδιοτητες μονο εχω δεχτει αναντιρρητα, και δυστυχως ισως δε μπορω να ανεχθω το γκριζο ανάμεσα, Αντρας και Γυναικα. Η απαραιτητη ΄προϋποθεση για να "παιξουμε μπαλλα".

    Τέλος, δε νομίζω ότι τοσα εγραψα παραπάνω πρεπει να ληφθουν οπωσδηποτε στα σοβαρα, γιατι μπορει απλα ναναι μαλακίες.
     
  12. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Ποτέ μην λες ποτέ

    Αγαπητά μέλη της κοινόητας:

    Φοβάμαι πως έχει σχηματιστεί η λάθος εντύπωση σε ορισμένα Μ/μέλη της κοινότητας πως είμαι ένα νέο μέλος. Δεν είμαι. Είμαι κανονικό μέλος και γράφω εδώ και λίγο καιρό, γνωστός με άλλο nick και άλλο status. Σήμερα δημοσιεύω αυτό το post για να ξεκαθαρίσω αυτή την υπόθεση, μια και καλή.

    Όπως έγραψε και η Κυρία Sm_Art_Lady:

    Εγώ είμαι εκείνος στον οποίο αναφέρεται η Κυρία Sm_Art_Lady. Ποιος είμαι; Λίγη υπομονή ακόμα και θα Σ/σας το αποκαλύψω!  

    Πριν λίγες μόλις εβδομάδες μου συνέβη ένα αναπάντεχο γεγονός που άλλαξε δραματικά τον τρόπο που προσδιορίζω τον εαυτό μου, τον τρόπο που αντιλαμβάνομαι τα πράγματα, που άλλαξε τις ιδέες και τον τρόπο έκφρασης που είχα μέχρι πρότινος μέσα στο χώρο του BDSM.

    Το γεγονός αυτό ήταν μια συνάντηση. Συνέβη όταν Την είδα καθώς ερχόνταν προς τα εμένα... Από την πρώτη στιγμή που συνέβη, ήξερα πως ήμουν καταδικασμένος να Την υπηρετήσω! Δεν ξέρω γιατί, αλλά το ένιωσα έντονα. Ήξερα πως δεν είχα ελπίδα να το αποφύγω και πως η μοίρα μου θα ήταν αυτή.

    Το μόνο που χρειάστηκε ήταν μόνο ένα Της χαμόγελο, και ο κόσμος μου άλλαξε δραματικά!  

    (Αργότερα έμαθα πως με είχε επιλέξει Εκείνη από την αρχή και πως με προόριζε για τον ρόλο του πορσελάνινου κούκλου Της. Δεν είχα καμία απολύτως ελπίδα!)  

    Από αυτή Μ/μας την γνωριμία, όλες οι προκαταλήψεις μου κατέρρευσαν. Για μένα ήταν η Κίρκη, η Θεά, που μου έριξε το ερωτικό της ξόρκι και με κατέκτησε ολοκληρωτικά, σχεδόν αμαχητί, μέσα σε λίγες στιγμές. Η εσωτερική και η εξωτερική ομορφιά που είδα σε Εκείνη, ήταν αυτό το ξόρκι. Ο αγέρωχος αέρας Της. Το βλέμμα της. Το γεγονός πως μου χαμογελάει συνέχεια με εκείνο το μαγικό χαμόγελο...

    Αντιστάθηκα στην αρχή. Θεωρώντας τον εαυτό μου ως ένα Κυριαρχικό άτομο, με φόβισε και με προβλημάτισε πολύ η προοπτική να βιώσω την άλλη όψη του νομίσματος. Δεν ήξερα αν ήταν όντως αυτό που ήθελα. Έως τότε, είχα διαφορετική εικόνα για το τι ζητούσα, και πίστευα πως είχα κατασταλάξει σε αυτό μετά από πολλή αναζήτηση. Το τι θεωρούσα δε ως ερωτισμό που συνέδεα με το D/s, μέχρι εκείνο το σημείο, αφορούσε την εικόνα της υποταγής κάποιου άλλου, όχι όμως την δική μου.

    Αντιμετώπισα με δυσκολία την μετάβαση αυτή. Έπρεπε να κάνω ένα μεγάλο άλμα πίστης και να αφεθώ στην Κυρία μου. Όμως Εκείνη με στήριξε. Με άφησε να αποφασίσω. Αυτό ήταν που έκανε την διαφορά στο τέλος...

    Θα απαντήσω στον Κύριο DarkSide λέγοντας αυτό:

    Ο μοναδικός λόγος της αλλαγής αυτής στην κατάσταση μου είναι η Κυρία Sm_Art_Lady. Είναι αυτό που δίνει η Ίδια σαν προσωπικότητα, και είναι αυτό που βγάζει σε εμένα όταν είμαι μαζί Της. Όλα αυτά είναι πρωτοφανή για εμένα, συγκλονιστικά! Το αισθάνομαι φυσικό αυτό που μου έχει συμβεί. Το αισθάνομαι σωστό. Και είναι.

    Γνωρίζοντας τον εαυτό μου, δεν νομίζω πως θα επεδίωκα να γινόμουν ξανά υποτακτικός σε κάποια άλλη Κυρία, μετά από την Βασίλισσα μου. Από όσο έχω καταλάβει, δεν αφορά μια γενική υποτακτική διάθεση που έχω, και μου βγαίνει τώρα. Είναι αυτό που μου βγαίνει απέναντι στην Κυρία μου. Πολύ δύσκολα θα μου το βγάλει κάποιος άλλος, πιστεύω. Από την πρώτη στιγμή αισθάνθηκα εμπιστοσύνη και ενδιαφέρον για Εκείνη, και σαν άνθρωπο, πέρα του πλαισίου του BDSM.

    Είναι πιθανό, στο μέλλον, σε κάποια άλλη στιγμή, να συνέχιζα την αναζήτηση μου απελευθερώνοντας ξανά τα ερωτικά Κυριαρχικά μου ένστικτα, τα οποία αυτή την στιγμή έχω αφήσει να δεσμευτούν, για να υιοθετήσω και να προσαρμοστώ τον νέο μου ρόλο ως υποτακτικού Της. Δεν ξέρω. Όμως αν στο μέλλον μου θα κληθώ να πάρω μια τέτοια απόφαση, ελπίζω να είναι σε ένα πολύ μακρινό μέλλον. Έως τότε, είμαι εκεί ακριβώς εκεί που θα ήθελα να είμαι, και δεν θα το άλλαζα αυτό με τίποτα άλλο στον κόσμο... Είμαι πολύ νηφάλιος πλέον και πολύ κατασταλαγμένος σε αυτό που έχω επιλέξει.

    Επιτρέψτε μου επίσης να παρατηρήσω, πως υπάρχει ένας μεγάλος ψίθυρος, γύρω από αν κάποιος στην θέση μου είναι πραγματικός Master, αν ήταν ποτέ Κυριαρχικός, ή αν είναι καν Άντρας, κ.ο.κ.

    Θα απαντήσω απλώς πως τέτοιες συζητήσεις δεν με αφορούν στο ελάχιστο. Δεν έχω να αποδείξω κάτι, ούτε να δικαιολογήσω κάτι, σε Κ/κανένα. Οι πράξεις και τα έργα μου αφορούν καταρχάς τους ανθρώπους στην ζωή μου, οι οποίοι ξέρουν...

    Όλοι οι Υ/υπόλοιποι, ειλικρινά Σ/σας εκτιμώ, αλλά αυτό που Λ/λέτε δεν με επηρεάζει στο ελάχιστο. Το μόνο που Σ/σας ζητάω είναι να κριθώ για αυτά που λέω. Αν αυτά είναι τελικά σωστά ή όχι, αν δείχνουν πως έχω γνώση του αντικειμένου για το οποίο μιλάω, αν αυτό που έχω να προσφέρω με τα γραπτά μου μπορεί να ευχαριστήσει, ή και να βοηθήσει, κάποιους άλλους στην αναζήτηση τους.

    Δεν θα πρέπει όμως να κριθώ για τις επιλογές μου. Αυτές σε τελική ανάλυση, είναι προσωπική υπόθεση του καθενός Μ/μας. Γιατί οι Ά/άλλοι δεν θα μπορέσουν ποτέ να βρεθούν στην ίδια κατάσταση με Ε/εμάς. Δεν θα μπορέσουν ποτέ να δουν με τα δικά Μ/μας μάτια. Δεν θα μπορέσουν ποτέ να βιώσουν τα ίδια συναισθήματα.

    Επιπλέον, θα ήθελα να τονίσω πως οι ερωτικές μου επιλογές δεν καθορίζουν το πώς συμπεριφέρομαι στην ζωή μου, το πόσο πετυχημένος είμαι στην δουλειά μου, ή το αν αξίζω σαν άνθρωπος. Αυτά έχουν να κάνουν με ένα κομμάτι μου πέρα από τον χώρο αυτό, και μόνο όσοι με ξέρουν σαν άτομο, είναι σε θέση να το κρίνουν. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά φιλολογίες, χωρίς ουσία.

    Αυτά είχα να πω. Τώρα, η ιστορία μου, αλλάζει σελίδα.

    Κάποτε ήμουν γνωστός ως Tlatoani, ο Ομιλητής. Το nick αυτό, και αυτό που συνεπάγεται, δεν σημαίνει πλέον κάτι για εμένα, ούτε για την παρουσία μου στον χώρο αυτό. Ο Ομιλητής έχει πλέον σιωπήσει και έχει μετενσαρκωθεί σε μια άλλη δημόσια παρουσία, η οποία σας μιλάει τώρα.

    Για αυτό το λόγο αιτήθηκα στην Κυρία μου να προβεί συμβολικά στην διαγραφή της δημόσιας ταυτότητας Tlatoani, χαρίζοντας Της τα κλειδιά της ταυτότητας αυτής. Το έκανα για να αποδείξω την δέσμευσή μου απέναντι Της. Επίσης, είναι και ένας συμβολικός τρόπος για να αποκοπώ από το παρελθόν μου και να μπορέσω να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά σε Εκείνη.

    Μέσα μου ελπίζω πως θα το πράξει σύντομα. Όμως, αυτό εξαρτάται, όπως είναι φυσικό, από την βούληση Της και μόνο.

    Έως τότε, φοράω το νέο μου κολάρο. Είναι το σύμβολο της δέσμευσης μου σε Εκείνη, την Βασίλισσα μου. Είναι το σύμβολο του νέου, πρωτοφανούς για εμένα, χώρου που καλούμαι να εξερευνήσω. Είναι η καθημερινή υπενθύμιση του τι πρέπει να κάνω για Εκείνη, πως θα πρέπει να πολεμήσω για το προνόμιο να Της ανήκω.

    Θα το φοράω με μεγάλη περηφάνια και θα συνεχίσω να προσφέρω αυτό που μπορώ στην κοινότητα αυτή, με το νέο μου status, ως ο πορσελάνινος κούκλος Της.

    P0rΣelaIn d0ll[_SMart_]


    Υ.Γ. Έχω απαντήσει ξανά στο ερώτημα του thread, κάπως κεκαλυμμένα, με την προηγούμενη μου ταυτότητα. Η Κυρία στην οποία αναφέρομαι είναι η Κυρία Sm_Art_Lady. Λυπάμαι αν αυτό παραπλάνησε Κ/κάποιους, δεν ήμουν ακόμα έτοιμος να αντιμετωπίσω την κατάσταση.

    Σ/σας ευχαριστώ Ό/όλους που ακούσατε.