Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φοβάμαι....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Μαρτίου 2006.

Tags:
  1. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Τι να πω !

    Εξακολουθεί το φτωχό μου μυαλό να μην αντιλαμβάνεται πως ένας Μαστερ μπορεί να γίνει σκλάβος, μπορεί να φταίω εγώ βέβαια που έχω τόσο στενό εγκέφαλο , αλλά από την άλλη περί ορέξεως ....

    Να είσαι καλά λοιπόν και ευτυχισμένος σαν σκλάβος !
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Εύγε πορσελάνινε κούκλε, έχεις τα κότσια να πεις ποιός είσαι και να αντισταθείς σε κάποια κατεστημένα πράγματα! Ναι, με ορισμένους ανθρώπους είναι δυνατόν να βγαίνει το υποτακτικό μας στοιχείο, όπως και με άλλους το κυρίαρχο, όλα εξαρτιώνται απ'το τι θα κάνει ο καθένας μας και με ποιόν, άλλωστε όλοι μας μέσα διαθέτουμε και τις δύο ψυχολογίες, και το ΑΝ και ΠΩΣ θα βγούνε εξαρτώνται από πολλές παραμέτρους.

    Τlatoani ή πορσελάνινε κούκλε, να ξέρεις οτι κάπου βόρεια, κάποιος σε θαυμάζει, και παρακαλώ να μου συγχωρεθεί η ωμότητα της παρακάτω έκφρασης, για τα αρχίδια που είχες να κάνεις αυτό που ήθελες με αυτήν που ήθελες και να το παραδεχτείς δημόσια!

    Εύα μου, εύχομαι να είναι ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής σου πια ο νέος κούκλος σου και ελπίζω να είναι ο αγαπημένος σου πορσελάνινος κούκλος.
     
  3. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Το έχω ξαναπεί και αλλού. Η υποταγή κατα τη γνώμη μου δεν χαρίζεται/απαιτείται. -Κερδιζεται. Κατω απο αυτό το πρίσμα δεν είναι απίθανη η υποταγή κάποιου ανεξαρτήτως φύλου και status, σε ενα συγκεκριμένο πρόσωπο.
     
  4. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Είπα να κάνω το Δικηγόρο του Διαβόλου, και σκέφτεται το πονηρό μυαλό μου τα εξής:
    ....


    Υπάρχει ένα σοφό ρητό, ότι στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώνεις...τώρα, εάν ήταν όντως Μάστερ από την αρχή, δεν μπορούμε να το ξέρουμε κατηγορηματικά, ούτε και αν τώρα είναι όντως slave. Ας αρκεστούμε στα προσυμφωνημένα ,ίσως, ' παιχνίδια ' τα οποία ευνοούν ορισμένα άτομα. Πλέον δεν πιστεύω τίποτε όπως φαίνεται, αλλά κοιτάζω από πίσω του...εκεί όπου ευνοείται η Πηγή. Τα πάντα συμβαίνουν για ένα λόγο..

    Οι κακόβουλες σκέψεις μου καταστέλονται στην πορεία...και σκέφτομαι τα εξής:

    Καλά να είναι ο Πορσελάνινος και να χαρεί τη θέση του στο μέγιστο...όλοι αξίζουμε την ευτυχία άλλωστε!!!!!!!!!!!..............

    Τάδε Έφη η Lady Selene 
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE:

    Lady Selene, ότι λες και δηλώνεις εδω σε αυτό το forum βγήκε κανένας να το αμφισβητήσει?

    Ποίος ο σκοπός και πιο το νόημα αυτού του post που εγώ, δεν το βλέπω πονηρό
    αλλά αφελέστατα κακοπροαίρετο και με μια ροπή προς την κακία.

    Το αν στο παρελθόν του ο p0rΣelaIn d0ll[_SMart_] ήταν Master κανένας δεν έχει
    το δικαίωμα να το αμφισβητήσει, αν δεν έχει απτά γεγονότα που τον αφορούν.
    η αποδείξεις να τεκμηριώσει αυτό που ισχυρίζεται..
    (ούτε καν και Εγώ - αλλά και δεν με αφορά το παρελθόν του).

    Στο παρών του ο p0rΣelaIn d0ll[_SMart_] παρεμπίπτοντος βρίσκομαι Eγω.
    Ομολογώ ότι δεν είδα και με καλό μάτι αυτό που έγραψες
    "δεν μπορούμε να το ξέρουμε κατηγορηματικά, ούτε και αν τώρα είναι όντως slave".
    Αν όντως ειναι slave η δεν ειναι slave αφορά αυτόν και κατά συνέπεια αποκλειστικά Εμένα.

    Προς τι όλο αυτός ο σχολιασμός σου?

    Όσο για τις "ευχές" σου να 'σαι καλά... πιάνουν τόπο.
     
  6. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Εγώ απλά εξέφρασα ορισμένες σκέψεις μου. Το έχω αυτό το κακό, ό,τι σκέφτομαι να το λέω. Δεν νομίζω ότι αποτελέι σημαντικό λόγο να θίγεσαι και να με θεωρείς κακόβουλη. Δεν εννοούσα τίποτε παραπάνω από αυτά που έγραψα.Αν σκεφτόμουν κάτι παραπάνω, να είσαι σίγουρη ότι θα το έλεγα χύμα. Που πήγε το μυαλό σου και θίχτηκες;; Και ειλικρινά, αναφερόμουν στον Πορσελάνινο. Τώρα συνειδητοποίησα ότι σου ανήκει που το είπες. Η καχυποψία είναι καλοπροαίρετη. Ας κρατήσεις τα τελευταία λόγια της ευχής μου και μην πιάνεσαι από ο,τιδήποτε άλλο.
    Επαναλαμβάνω, ότι δεν εννοούσα τίποτε παραπάνω από αυτό που έγραψα. Αν θεωρείς ότι αναφερόμουν σε κάτι άλλο, θα σε παρακαλούσα να το συζητήσουμε, καθώς δεν είχα πρόθεση για κάτι άλλο. Τείνω να σκέφτομαι πολύ...απλά... 
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Θα προσθέσω μόνο ένα πράγμα, μια και η συζήτηση περιστρέφεται γύρω
    από εμένα και τις επιλογές μου.

    Λυπάμαι αν χαλάω την ησυχία ορισμένων και αρνούμαι πεισματικά να
    ταιριάξω απόλυτα στα στερεότυπα Τ/τους, σαν καλό παιδί.
    Λυπάμαι που δεν ταιριάζω με μια περιγραφή και μια ταμπέλα που θα έβρισκε
    Κ/κάποιος/α σε online λεξικό για το BDSM.
    Λυπάμαι αν Σ/σας έχω μπερδεύσει, και δεν μπορείτε να καταλάβετε τις πράξεις
    μου και την συμπεριφορά μου.

    Ίσως να είμαι ιδιαίτερα σύνθετος για να μπορέσετε να με καταλάβετε.
    Ίσως και να είμαι υπερβολικά διευθαρμένος για τα γούστα Σ/σας.
    Ίσως να μην μπορείτε να καταλάβετε πως η ζωή μας δίνει πολύ περισσότερα
    από αυτά που νομίζουμε και πως οι ορίζοντές μας είναι εξαιρετικά ευρύτεροι
    από αυτό που νομίζουμε.

    Δεν σκοπεύω να απολογηθώ για τις επιλογές μου.

    Κυρία Lady Selene, το thread αυτό άνοιξε για να με βοηθήσει η Κυρία μου να
    αποφασίσω τι θέλω. Ήμουν πολύ μπερδεμένος στην αρχή. Όχι πια.

    Αποδείξεις δεν πρόκειται ποτέ να προσκομίσω, μια και σέβομαι τις επιλογές των
    παλαιότερων συντρόφων μου. Η ανωνυμία τους είναι το βαθύτερο μυστικό μου...

    Μην αναρωτιέστε όμως το γιατί. Δεν θα βρείτε ποτέ ξεκάθαρη απάντηση.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    "Οι εραστές και οι διανοούμενοι δεν μπορούν να συνυπάρξουν...
    Οι εραστές πίνουν και την τελευταία γουλιά από το κρασί τους
    και κυλάνε από γλύκα σε γλύκα.
    Η καρδιά των λογικών
    ολοκαύτωμα γίνεται, με καύτρα την άρνηση."

    - Talat al-Din Rumi, Εραστές και διανοούμενοι


    "Αυτό είναι αγάπη: να πετάς προς ένα μυστικό ουρανό.
    Να προκαλείς την πτώση εκατοντάδων πέπλων κάθε στιγμή.
    Πρώτα, πρέπει να αφεθείς από την ζωή.
    Στο τέλος, να κάνεις ένα βήμα χωρίς πόδια.
    Να θεωρείς τον κόσμο σαν αόρατο,
    και να απορρίπτεις αυτό που μοιάζει να είναι ο εαυτός.

    Ω Καρδιά, είπα, τι δώρο ήταν αυτό,
    να μπω σε αυτό τον κύκλο των εραστών,
    να δω πέρα από το να βλέπω εμένα,
    να απλώσω και να νιώσω μέσα στο στήθος."

    - Talat al-Din Rumi, Divani Shamsi Tabriz, XIII

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    "Φαίνεται πως σε αγάπησα με αμέτρητους τρόπους, αμέτρητες φορές.
    Σε κάθε ζωή, σε κάθε εποχή... παντοτινά.
    Σήμερα, ένας σωρός στα πόδια σου, βρήκε το τέρμα του σε σένα.
    Η αγάπη όλων των ημερών του ανθρώπου,
    αυτών που έφυγαν και αυτών που θα έρθουν... παντοτινά:
    Του κόσμου η απόλαυση, του κόσμου η θλίψη, του κόσμου η ζωή.
    Οι μνήμες κάθε αγάπης, ενώνονται με αυτήν εδώ, τη δική μας.
    Και τραγούδια ποιητών, αυτών που έφυγαν και αυτών
    που θα έρθουν... παντοτινά."

    - Rabindranath Tagore, Ατέρμονος έρωτας

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Φοβάμαι....

    Με τις σκέψεις σου τα έχω μια που τις εξέφρασες με το γραπτό σου λόγο.
    Το αν αποτελεί λόγος να θίγομαι αυτό το κρίνω Eγώ.
    Το μυαλό μου πήγε ακριβός σε ότι διάβασα και πουθενά αλλού παραπέρα.
    Πήρα τον λόγο επειδή o P0rΣelaIn d0ll[_SMart_] "μου ανήκει"
    Σ΄ ευχαριστώ και πάλι.
    ...και μένει εδω.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Φοβάμαι....

    ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~

    "Η αγάπη είναι ο δορυφόρος της ακούραστης ψυχής,
    ο κύκλος της οποίας ξεπερνάει τα όρια του σύμπαντος,
    περιορίζεται στα όρια του δρόμου της
    φτάνει στα υπέρτατα άκρα."

    Τζορτζ Χένρι Μπόκερ

    ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~
     
  10. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Εάν λίγο καιρό πριν μου έλεγε κάποιος ότι είναι δυνατό να αλλάξει το bdsm status ενός ανθρώπου και απο Κυρίαρχος να γίνει υποτακτικός ή το αντίθετο, το πιο πιθανό θα τον κοιτούσα με καχυποψία και θα σκεφτόμουν ότι δεν ξέρει τι θέλει απο την ζωή του... Ότι είναι άσχετος, player, kinky, και οτιδήποτε άλλο, όχι συνυφασμένο πάντως με την σοβαρότητα που θέλω να πιστεύω ότι διακατέχονται όσοι ασχολούνται με το bdsm.

    Ούσα προσκολλημένη με εμμονή στην υποτακτική μου φύση, από τα πρώτα μου βήματα στον κόσμο του bdsm, ήμουν αδιάλλακτη στο θέμα αυτό. Δε νοούσα ποτέ ότι μπορεί για παράδειγμά εγώ, να πάρω ένα μαστίγιο στο χέρι και να προξενήσω πόνο πάνω στο κορμί ενός άλλου ανθρώπου, ή ακόμη περισσότερο, να υποβληθώ στην διαδικασία να εμπνεύσω σε κάποιον άνθρωπο την επιθυμία να μου υποδουλωθεί λιγότερο ή περισσότερο...

    Ωστόσο, πολλές φορές η ζωή (που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους ρίχνει στα τάρταρα), μας τα φέρνει λίγο διαφορετικά απο ότι τα είχαμε στο μυαλό μας...

    Καλώς ή κακώς οι άνθρωποι δεν είμαστε πάντοτε μονοδιάστατοι. Υπάρχουν περιπτώσεις, σημεία σταθμοί στη ζωή μας, που μπορεί να μας κάνουν να αλλάξουμε στάση πάνω σε κάποια ζητήματα και να μας φέρουν στον αντίποδα του σημείου όπου βρισκόμασταν ως τώρα.

    Στην ζωή μου προσπαθώ να μην είμαι απόλυτη, διότι όποτε υπήρξα πολλές φορές διαψεύστηκα...

    Επιθυμώ να παρατηρήσω αναφορικά με τα παραπάνω, ότι θεωρητικά τουλάχιστον, είναι πιο εύκολο ένας υποτακτικός να λειτουργήσει κάποια φορά/ές στην ζωή του στον ρόλο του Κυρίαρχου... (όσο κι αν κάποτε φάνταζε απίθανο στα μάτια μου).

    Θέλει όμως το διπλάσιο σθένος για κάποιον ως τώρα Κυρίαρχο, να περάσει στην αντίπερα όχθη, με ότι αυτό συνεπάγεται !

    Περίσσιο θάρρος επίσης χρειάζεται για να το εκφράσει δημόσια και να εκτεθεί, πιθανόν και να σχολιαστεί αρνητικά από κάποιους "στενόμυαλους" (συγχωρήστε μου την λέξη, δεν έβρισκα πιο κατάλληλη γι αυτό και την δανείστηκα).

    Δε θα μπορούσα λοιπόν να συμφωνήσω περισσότερο με την εξής φράση του p0rΣelaIn d0ll[_SMart_]

    "Ίσως να μην μπορείτε να καταλάβετε πως η ζωή μας δίνει πολύ περισσότερα
    από αυτά που νομίζουμε και πως οι ορίζοντές μας είναι εξαιρετικά ευρύτεροι
    από αυτό που νομίζουμε."


    Εν κατακλείδι, παρότι δεν Σ/σας γνωρίζω σε προσωπικό επίπεδο, επιθυμώ κι εγώ να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια Ε/εκατέροθεν, και είθε η ζωή να σας τα φέρει όπως επιθυμείτε !
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    To whom it may concern......
    Είναι πραγματικά μεγάλη ανάγκη κάποιος να πρέπει να απολογείται για το παρελθόν και τις επιλογές του;
    Είναι απαραίτητο να προσπαθεί κάποιος να αποδείξει ότι δεν είναι "ελέφαντας";
    Πρέπει να υπογράψει πουθενά ή και να ορκιστεί αιώνια πίστη στο status του;
    Αν ναι, λυπάμαι p0rΣelaIn d0ll αλλά ξέχασες να κάνεις όλα τα παραπάνω   Ο δαίμων του BDSM θα σε κατατρέχει.....
    Ποίος τελικά κρίνει αν κάποιος είναι Master/slave, Dom/sub κλπ, κλπ;
    Και για να τελειώνουμε εδώ, λόγω του ότι έιχα την τύχη να γνωρίσω προσωπικά την SM_Art_Lady και τον p0rΣelaIn d0ll μπορώ να διαβεβαιώσω του (γραπτού) λόγου το αληθές (p0rΣelaIn d0ll = SM_Art_Lady`s slave). Τί να κάνουμε δηλαδή δεν είναι όλοι οι subs τυχεροί  

    Υ.Γ. Ίσως θα πρέπει να ζητάω live sessions την επόμενη φορά για να μην τίθενται θέματα αμφισβήτησης.
     
  12. savra

    savra Guest

    Η λέξη της Αμαρτίας είναι Απαγόρευση. Ο Άνδρα! Να αρνηθείς ποτέ την γυναίκα σου, αν αυτή το κάνει! Ο Εραστή, αν το κάνεις, αποχώρησε! Δεν υπάρχει δεσμός που να ενώνει τα χωρισμένα, αλλά μόνο η αγάπη: όλα τα υπόλοιπα είναι κατάρα. Καταραμένοι! Καταραμένοι εις τους αιώνες. Κόλαση!


    "Book of The Laws"

    Alister Crowley