Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φυγόπονοι μαζοχιστές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 26 Μαϊου 2010.

  1. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Πολλές φορές έχω βρεθεί αντιμέτωπη με μαζοχίστριες οι οποίες στην "κανονική" ζωή τους να φοβούνται να πονέσουν ακόμα και με την αποτρίχωση..ενώ μαζί μου έχουν υποστεί διάφορες τιμωρίες όπως το μαστίγωμα το τράβηγμα μαλλιών κ.ο.κ
    Ισχύει για εσάς? Είναι πράγματι στην φύση του μαζοχιστή να είναι απο το ένα άκρο στο άλλο?
     
  2. Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Συμβαίνει όσο συχνά συμβαίνει ένας κυρίαρχος να φοβάται τον οδοντίατρο ή τις ενέσεις... Ας μην γενικεύουμε κι ας λάβουμε υπόψη μας τις συνθήκες.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Θα έλεγα ότι η ακρότητα εν γένει μάλλον είναι στη φύση πολλών μαζοχιστών, μόνο που τα άκρα δεν ορίζονται πάντα με τον ίδιο τρόπο.

    Μπορεί να υπάρχει αστάθεια στον τρόπο που αποδέχονται τον πόνο ορισμένοι τουλάχιστον μαζοχιστές, άλλοτε να τον λαχταρούν, άλλοτε να μπορουν να τον υπομείνουν, άλλοτε να μην τον ανέχονται διόλου ή αδικαιολόγητη διαφοροποίηση σε διάφορα είδη πόνου, άλλα να τα θέλουν πολύ και άλλα να τα φοβούνται εξίσου πολύ.
     
  4. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Υπάρχει Κυρίαρχος που φοβάται τον οδοντίατρο ή τις ενέσεις; Α πα πα... 
     
  5. Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές


    Ε δεν θα υπάρχει;
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Συμφωνώ και να προσθέσω πως μαζοχιστής μπορεί να είναι κάποιος σε πολλών ειδών "τιμωρίες"
    και όχι μόνο σε όσες εμπεριέχουν πόνο.
     
  7. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Άλλο ο Κυρίαρχος και άλλο ο υπο ο οποίος επιδέχεται σε μεγαλύτερη συχνότητα πόνο ο οποίος μάλιστα μπορεί να είναι και ισχυροτερος απο μια ένεση..
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    αν καυλωνα με την αποτριχωση η με τον πονοδοντο θα μου αρεσε ....
    ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι σχεση μπορει να εχει ο ενας πονος με τον αλλο .
    αν υπηρχε σχεση τοτε ολοι οι μαζωχιστες θα παρακαλαγαν να πεθανουν απο καρκινο μεσα σε φριχτους πονους για αφησουν την τελευταια τους πνοη χυνοντας
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

        πολύ καλό
     
  10. sub_bimale

    sub_bimale New Member

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές



    +1

       
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Φυγόπονοι μαζοχιστές

    Ωραιο παιχνιδι και τα μαλλιοτραβηγματα δε λεω, μα ποσο πια να ποναει.   Μπορει να συγκριθει εν γενει το φετιχ η τελος παντων το παθος με καποια δυσαρεστη κατασταση πονου ή παθολογικου φοβου οπως οι συριγγες λογου χαρη? Το νευρικο μας συστημα αντιδρα τελειως διαφορετικα σε τετοια ερεθισματα (οποτε στις μεν περιπτωσεις το ατομο αποκτα αντοχη και ανοχη ενω στις δε δεν εχει την παραμικρη) ενω η ψυχολογια μας απεχει παρα πολυ αναμεσα σε αυτες τις 2 καταστασεις. Αρα μου φαινονται τελειως λοιγκες οι διαπιστωσεις αυτες...

    thaleia εγραψες!!!  
     
  12. Ο σεξουαλικός πόνος δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση με τον απλό πόνο..
    Και ως σεξουαλικός πόνος ορίζεται ο πόνος που σου προκαλεί ο άνθρωπος σου. Το μυαλό βέβαια παίζει περίεργα παιχνίδια οπότε δεν θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση να ερεθιστει καποια υπό αν της έκανε αποτρίχωση μπικίνι ο κ της.. αυτό σημαίνει προφανώς ότι σχετίζουμε τον εκάστοτε πόνο με το άτομο που τον προκαλεί.. άρα δεν αντεχουμε τον πονο αυτό καθαυτό αλλά παραμερίζουμε τα όρια μας για χάρη του ανθρώπου αυτού..
    Ερεθίζεται το μυαλό και επιτρέπει στο σώμα να δεχτεί τον πόνο και να τον μετατρεψει σε ηδονη.