Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φυγόπονοι μαζοχιστές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 26 Μαϊου 2010.

  1. conner

    conner Contributor

     
     
  2. kelly.maid

    kelly.maid owned

    Οι μαζοχιστές δεν νιώθουμε απειλή από τον πόνο,ούτε επιδιώκουμε να τον προκαλέσουμε κατά βάση στην καθημερινότητα μας.
    Ο πόνος στις ερωτογενείς μας ζώνες προκαλεί την ηδονή,άσχετα αν προκαλείται από εμάς τους ίδιους ή από τρίτους.
    Προσωπικά δεν 8α έλεγα όχι σε μία δόση πόνου άσχετα αν ερε8ιστώ σεξουαλικά ή όχι.
    Το πώς λειτουργεί το μυαλό των μαζοχιστών αποτελεί ακόμα ένα μυστήριο για την επιστήμη...
    Ευχαριστώ
     
  3. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Καποτε,στην τηλεοραση, ενας διασημος επιστημονας ειχε πει πως αν καποιος, μεγαλης ηλικιας ξυπνησει ενα πρωι και δεν ποναει πουθενα, σημαινει πως εχει πεθανει.
    Το αναφερω, γιατι ισως ο πονος να ειναι το πιο εντονο σημαδι που εχουμε πως ειμαστε ζωντανοι!
    Ετσι, τροφη για σκεψη, τιποτα αλλο.
    Καλημερα σας.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Φυγόπονος είναι εκείνος που δεν θέλει να κοπιάσει, δηλαδή ο τεμπέλης.
    Δεν έχει σχέση με την σημασία που αποδίδεται εδώ.

    Πάντως, ναι... ένα μαζοχιστικό άτομο δεν σημαίνει ότι αποζητά τον πόνο σε κάθε μορφή της καθημερινότητάς του.
     
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Kαλο ειναι να μη γενικευουμε και να μη μιλαμε εκ μερους ολων, αλλα μονο για εμας.
    Εγω προσωπικα ξερω και μαζοχιστες που νιωθουν απειλη απο τον πονο και αυτο συμβαινει αν νιωσεις οτι παει να χαθει ο ελεγχος ή αν ξερεις οτι ο πονος που θα βιωσεις ειναι αφορητος αλλα παρ' ολα αυτα πρεπει να τον υπομεινεις για καποιο λογο π.χ. καποια χειρουργικη επεμβαση.
    Ξερω επισης μαζοχιστες που ψαχνουν καθημερινα να βιωσουν λιγο εως πολυ πονο οποτε και τον επιδιωκουν με οποιονδηποτε τροπο για να νιωσουν καποιου ειδους ικανοποιηση.
    Ο πονος στις ερωτογενεις μας ζωνες μπορει να μας προκαλεσει ηδονη, μπορει και οχι. Εξαρταται απο το ποιος τον ασκει, για ποιο λογο, με ποια ενταση, για ποσο χρονο, αν ειχες ερεθιστει σεξουαλικα απο πριν, αν σε ερεθισει σεξουαλικα μετα, αν αποτελει προιον κακοποιησης κτλ. Ξαναλεω, ας μην γενικευουμε..
    Εγω προσωπικα εχω συνδυασει τον πονο με τη σεξουαλικη ηδονη. Μονο αυτος ο πονος με ενδιαφερει και παντα θελω να μου τον προκαλει καποιο αλλο ατομο. Εγω δεν ποναω μονη μου τον εαυτο μου. Δεν την "βρισκω" ετσι. Ξερω ατομα που το κανουν, με γεια τους με χαρα τους.
    Τον πονο που δεν εχει να κανει με οτιδηποτε το σεξουαλικο, απλα τον αποφευγω αν μπορω, αν και εχω αρκετα μεγαλη αντοχη/ανοχη και σε αυτον.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2016
  6. Soraya

    Soraya Guest

    ως μαζοχίστρια έχω εθισμό στον πόνο όποιου είδους.
    έχω ομως και φόβο για κάποια πράγματα.
    κατά βάθος όμως έχω επιθυμία να τα ζήσω.
    υποθέτω πως κανένας άνθρωπος δεν επιθυμεί τους πόνους ενός δοντιού η τον πόνο απο μια ασθένεια.
    προσωπικά απολαμβάνω την διαδικασία για να διορθωθεί ο πόνος αυτός. και φυσικά το μετέπειτα.
    το after care σε οποιαδήποτε μορφή