Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χορός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Μαρτίου 2017.

  1. lotus

    lotus Silence

  2. lotus

    lotus Silence

  3. lotus

    lotus Silence

  4. Skylite

    Skylite I don't want to specify

  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το τάνγκο ήταβ χορός μεταξύ αντρ'ων...
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Για πες...
    Μη δίνεις μόνο καραμέλα δώσε ένα καλό κομμάτι τούρτας!!!
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    http://www.mixanitouxronou.gr/giati...-andres-paradoxi-istoria-tou-erotikou-chorou/

    Επιπλέον φαίνεται πως οι κινήσεις, τα βήματα, οι φιγούρες παραπέμπουν, αν και όχι σαφώς ξεκαθαρισμένα, σε τελετουργικές μονομαχίες αφρικανικών φυλών μεταξύ των πολεμιστών της φυλής.
    Τουλάχιστον όπως αποτυπώνονται σε μορφές μιας τοπικής πολεμικής τέχνης που διαμορφώθηκε στο τέλος του 19ου αιώνα στις φτωχογειτονιές του λιμανιού...
     
  8. lotus

    lotus Silence

    Α... ναι μίλησες για την περίοδο πριν το 1900 όπου ήταν και για τις γυναίκες απαγορευμένος χορός και δη δημόσια.
     
  9. BadMaster

    BadMaster Εξομολογητης

  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν ήταν απαγορευμένος ο χορός στις γυναίκες ούτε καν δημόσια, τέτοιοι χοροί όπως αυτός αυτός ο χορός ναι!
     
  11. lotus

    lotus Silence

    Ε? δεν κατάλαβα τη σύνταξη της πρότασης προς το τέλος αλλά εγώ ξέρω από ότι έχω διαβάσει και διδαχτεί (νομίζω το αναφέρει και στο άρθρο που μου έστειλες) ότι αυτός ήταν ο λόγος που οι άντρες χορεύαν μεταξύ τους γιατί εκτός από τις γυναίκες στα πορνεία στις άλλες δεν επιτρεπόταν αυτός ο χορός σε δημόσιο χώρο...
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κοίτα... Καλό είναι να σκεφτόμαστε και λίγο ιδιαίτερα αν διαβάζουμε δημοσιογραφικά κείμενα, ιδιαίτερα λέω, τα δημοσιογραφικά, οπουδήποτε στον κόσμο σε όποια γλώσσα κι αν έχουν γραφτεί...
    Δημοσιογράφοι είναι... Χώρια που τα δημοσιογραφικά "παιδάκια" που κάνουν την σαβουροδουλειά και τα "γεμιστάκια", να μη πω τι δεν ξέρουν και τι δεν καταλαβαίνουν, είναι και μικρά, γάμα τα...
    Δηλαδής δεν χόρευαν τους λαϊκούς τους χορούς σε γιορτές και πανηγύρια?
    Δεν χόρευαν βάλς ή μια αντίστοιχη ταραντέλα, ένα μινουέτο ρε παιδί μου..?
    Θα τρελαθούμε εντελώς...?
    Ξεκάθαρα είναι τα πράματα...!