Χριστουγεννιάτικο Fetish Party στην Αθήνα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Συναντήσεις Μελών' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 1 Δεκεμβρίου 2005.

1. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

...Fetish Party στην Αθήνα ενόψει των Χριστουγέννων.

~~~ FOR PEOPLE WITH SENSUAL CHOICES AND BASIC INSTINCTS ~~~

Tόπος: Club "ΡΕΣΙΤΑΛ"
    Διεύθυνση : Eρεσσού 64 & Θεμιστοκλέους
    Περιοχή : Εξάρχεια - Αθήνα
    Τηλ. : 210 3805 556

Ημερομηνία : 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
    Ώρα : Προέλευση από τις 22.30

Dress code: Θα υφίσταται (όχι αυστηρό) αλλά η πρόχειρη ένδυση,
    τα φουτεράκια και τα T-shirts δεν επιτρέπονται.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ KAI EYXAΡΙΣΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ !
    :)

2. john_slave96

john_slave96 New Member

Θα είμαστε εκεί! Μήπως θα πρέπει να έχουμε ιδιαίτερο ντύσιμο; Να ξεχωρίζουν Κυρίαρχοι και σκλάβοι; Επιτρέπονται οι vanilla; Απλά θέτω ερωτήσεις προλαβαίνοντας κάποιους. Εγώ προσωπικά θα χαρώ πάρα πολύ να δω την Sm Art Lady και να Της προτείνω (όπως και σε όλα τα μέλη του club) την κανούργια ταινία του Νίκου Νικολαΐδη (The Zero Years) που έχει να κάνει και με το bdsm, η οποία βγαίνει στις αίθουσες μέσα Γενάρη. Αν Σας ενδιαφέρει κάτι γι το club Σας στο path επικοινωνήστε μαζί μου (του έχουμε πάρει συνέντευξη).

3. Stylianos

Stylianos New Member

Πολυ καλη ιδεα, πολυ καλο happening.
    Ελπιζω να εχει αρκετο και ποιοτικο κοσμο

4. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

john_slave96 Δεν πρόσεξες τι γράφω για το ντύσιμο «Dress code: Θα υφίσταται (όχι αυστηρό) αλλά η πρόχειρη ένδυση, τα φουτεράκια και τα T-shirts δεν επιτρέπονται.» Αυτό αρκεί διακριτικά για να ξεχωρίζουν οι Κυρίαρχοι από τους υποτακτικούς δεν αναφερω.
    Όσο αφορά την νέα ταινία του Νίκου Νικολαΐδη (The Zero Years) θα την τιμήσω και αυτή όπως έκανα και με την άλλη του ταινία του «Singapore Sling» και ξέρεις καλά τι ενοώ john_slave96!
    Και φυσικά με ενδιαφέρει η συνέντευξη του ... φρόντισε να την έχω (χθες) :)

5. Konstantinos

Konstantinos Staff Member

ωραία ιδέα. ακούγετε καλό

6. commcosmos

commcosmos New Member

Εμείς με το απλό ντύσιμο (φούτερ κουκούλα και τζίν), πάλι δεν θα έρθουμε.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι η κοινότητα θα πρέπει να αγκαλιάζει περισσότερο το alternative ντίσιμο, μουσική και στίλ, μιας και τα γούστα μας είναι και αυτά alternative.
    Ποτέ δεν κατάλαβα το "πρόχειρη ένδυση". Για μένα προσωπικά η κοινότητα θα πρέπει να κανονίζει συναντήσεις σε πιο απλά μέρη και χωρίς καθόλου Dress code γιατί αλλιώς άτομα μικρότερης ηλικίας και πιό πρόχειρης ένδυσης δεν πρόκειται να πατήσουν ποτέ.

7. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

commcosmos...H Kοινοτητα αγκαλιάζει τους πάντες.
    Απλά λόγο του ότι το πάρτι θα είναι Χριστουγεννιάτικο είπα όχι πρόχειρη ενδυμασία... και δεν αισθάνομαι καθόλου άσχημα γι αυτό.
    Άλλωστε όλοι έχουμε στην ντουλάπα μας κάτι πιο σπέσιαλ.
    Δεν είπα ούτε κουστούμι ούτε γραβάτα.
    Eνα έστω μαύρο τζιν παράδειγμα, με μια μαύρη μπλούζα η πουκάμισο θα ήταν αρκετά.
    Αν και πάλι κάποιος δεν έχει δεν θα τον πετάξουμε έξω με τις κλοτσιές. Αλίμονο!
    Και πάλι ευπρόσδεκτος θα είναι.
    Απλά έδωσα μια γραμμή όπως γίνετε σχεδόν πάντα.

8. Konstantinos

Konstantinos Staff Member

ποιός το διοργανώνει το πάρτυ SM_Art_Lady ?

9. metalswitch

metalswitch New Member

Επειδή έχω βρεθεί σε ένα πάρτι που είχε γίνει παλιότερα στο ίδιο μαγαζί, να πω ότι ήταν όμορφη εμπειρία. Το μοναδικό αρνητικό ήταν ότι είχαν παρεισφύσει πολλοί άσχετοι. Αυτοί με τα ...φουτεράκια που σε κοίταζαν περίεργα επειδή είχες επιλέξει ένα ντύσιμο πιο κοντά στη νοοτροπία του χώρου ήταν εκνευριστικοί όχι μόνο για μένα αλλά και για την Κυρία που με συνόδευε. Σκεφτείτε το εσείς που λέτε ότι τέτοια πάρτι πρέπει να έχουν ανοχές στο dress-code, πως θα νοιώθατε αν είχατε ντυθεί με δερμάτινα, φοράγατε κολάρο ή κρατάγατε μαστίγιο και δίπλα σας ήταν μια παρέα με διάφορους , να μην τους χαρακτηρίσω καλύτερα, που είχαν έρθει για να δουν εμάς τους "περίεργους" και να γελάσουν, είτε εκείνη την ώρα, είτε μόλις έφευγαν απ' το μαγαζί!!!
    Γι αυτό και εγώ είμαι σε τέτοια πάρτι τουλάχιστον, δεν μιλάω για απλές συναντήσεις γνωριμίας σε ένα καφέ..., υπέρ του εξειδικευμένου ντυσίματος. Και αυτό δεν έχει να κάνει με το τι οικονομικές δυνατότητες έχει ο καθένας, αλλά με το γούστο του και φυσικά με την διάθεσή του να "φορέσει" δημόσια τον ρόλο του...

10. john_slave96

john_slave96 New Member

Sm Art Lady για τη συνέντευξη του Νικολαΐδη για το χτες είναι λίγο δύσκολο γιατί δεν είχαι στα χέρια μου. Θα τα πούμε όμως από κοντά και, όπως να'ναι, θα την έχετε όσο πιο σύντομα γίνεται.

Για το πάρτυ θα μας περιμένει κάποιος έξω; Πως θα μαζευτούμε αφού οι περισσότεροι δεν αλληλογωνριζόμαστε; Μήπως θα έπρεπε να περιμένετε Εσείς έξω και να έχετε κάποιο βοηθό (κατά προτίμηση sub) μέσα για να υπάρχει μια συνοχή και σύνδεση; Απλά προβληματισμούς βάζω.

11. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

Το πάρτι Konstantinos το διοργανώνω Εγώ και σας προσκαλώ!

john_slave96 Δεν είναι απαραίτητο να περιμένει κανένας απέξω διότι "το μαγαζί" είναι ενημερωμένο και θα είναι κατά κάποιο τρόπο "privet".
    Οπότε, όποιον εργαζόμενο και να ρωτήσετε μέσα, θα σας εξηγήσει...αρκεί να του πείτε άτι είσαστε εκεί για το πάρτι του "Ιντερνετ" !

12. john_slave96

john_slave96 New Member

Σωστά!! Π¨αντα άψογη Sm Art Lady, φυσικά θα είμαι εκεί για να τα πούμε από κοντά και με την ησυχία μας. Με αγωνία περιμένω το μεθεπόμενο Σάββατο.